Blog kategorie
Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Czy konopie mogą wspierać rolnictwo regeneracyjne?

0
Czy konopie mogą wspierać rolnictwo regeneracyjne?

Przemysł konopi indyjskich rozwija się, podobnie jak jego potencjał zanieczyszczenia. Jak każda inna uprawa, uprawa konopi na dużą skalę ma wpływ na środowisko. Rolnictwo regeneracyjne może być naturalną odpowiedzią na zapotrzebowanie na bardziej zrównoważone produkty z konopi indyjskich. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rosnące konopie mogą mieć również właściwości regeneracyjne.

Wraz z paliwami kopalnymi, rolnictwo i rolnictwo przemysłowe są największą przyczyną zmian klimatycznych. Wpływ rolnictwa na środowisko będzie przez lata gorącym tematem, a ponieważ przetwarzanie konopi indyjskich szybko się rozwija i staje się globalne, branża ta musi wziąć na siebie część odpowiedzialności.

JAK PRZEMYSŁ KONOPI WPŁYWA NA ŚRODOWISKO
Naukowcy przeanalizowali wpływ marihuany na dużą skalę rosnącą w północnej Kalifornii, stwierdzając, że gleby i ekosystemy w regionie mogą zostać poważnie uszkodzone przez ekstensywną uprawę. Hodowla konopi wymaga dużej ilości wody, co może przyczyniać się do susz, a ścieki wlewające się do gleby i rzek są często zanieczyszczone jakimś rodzajem pozostałości chemikaliów.

Ponadto lotne związki wytwarzające aromat konopi mogą niebezpiecznie zwiększać poziom ozonu otaczającego dużą plantację. Wreszcie istotną kwestią jest również ślad węglowy pochodzący z uprawy w pomieszczeniu i zużycia energii cieplarnianej.

Nawet gdyby było to możliwe, podzielenie dużych upraw na tysiące firm domowych nie rozwiązałoby problemu. Każdy hodowca, duży czy mały, powinien dążyć do zlokalizowanej i dostosowanej do indywidualnych potrzeb praktyki zrównoważonego rolnictwa. A dalej rolnictwo regeneracyjne.

CZYM JEST ROLNICTWO REGENERACYJNE?
Poprawa bioróżnorodności jest podstawą rolnictwa regeneracyjnego. Lokalne różnice w regeneracyjnych praktykach rolniczych istnieją od wieków. Odzyskiwanie i rozwijanie tych praktyk oznacza planowanie operacji w „zamkniętym obiegu”, które są w stanie przywrócić naturalne cechy powietrza, wody, gleby i ich ekosystemów, a także zapewniać przyzwoite plony przy każdym zbiorach.

Rolnictwo regeneracyjne idzie o krok dalej niż rolnictwo zrównoważone ze swoim leczniczym wpływem na środowisko, co może również poprawić jakość upraw. Oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Niemniej jednak, żeby posłużyć się przykładem, konopie przemysłowe są z natury zdolne do sekwestrowania toksycznych substancji z zanieczyszczonych gleb i ich regeneracji na gruntach ornych z czasem. Duży baldachim konopi zapobiega również rozwojowi złych chwastów, a łodygi konopi mają setki zastosowań przyjaznych dla środowiska.

Niezależnie od uprawy rolnictwo regeneracyjne może złagodzić wpływ rolnictwa na środowisko. Jednak czy to dlatego, że może to być ekonomicznie nieefektywne, czy z innych powodów, praktyki regeneracyjne nie są tak popularne nawet wśród rolników ekologicznych.

JAKIE SĄ KORZYŚCI Z ROLNICTWA REGENERACYJNEGO DLA HODOWCÓW I KONSUMENTÓW KONOPI?
Uprawa konopi indyjskich w sposób przyjazny dla środowiska nie jest łatwa, szczególnie w systemach komercyjnych o wysokiej wydajności. Ponadto duża część dzisiejszych konopi jest uprawiana w pomieszczeniach zamkniętych, zarówno ze względu na wydajność, jak i wymogi prawne.

Czy hodowcy konopi mogą modyfikować swoje procesy uprawy, aby chronić lokalną glebę, wodę i ekosystemy? Czy hodowca domowy ma sens, aby zmienić sprawdzone nawyki i przestrzegać kilku przyjaznych dla środowiska praktyk ogrodniczych?

Przekształcenie zwykłej odmiany konopi w odmianę regeneracyjną wymaga pewnego wysiłku. Utworzenie zupełnie nowej operacji regeneracji wymaga jeszcze więcej wysiłku. Jednak rolnictwo regeneracyjne przynosi pewne korzyści, które można odpowiednio spieniężyć. Oto główne korzyści dla konsumentów pochodnych konopi pochodzących z rolnictwa regeneracyjnego:

• Wzmocniony smak produktów
• Większa ilość korzystnych związków
• Brak pozostałości chemicznych
• Nowe odmiany i lokalnie przystosowane linie genetyczne

Oto potencjalne korzyści rolnictwa regeneracyjnego dla plantatorów, obywateli i wszystkich innych:

• Pomaga przywrócić ekosystemy i naturalną równowagę gleby
• Naturalnie zapobiega lub redukuje szkodniki
• Zmniejsza zużycie wody
• Zmniejsza zużycie energii
• Eliminuje nawozy chemiczne i pestycydy

JAK ROZPOCZĄĆ REGENERACYJNY OGRÓD KONOPI
Zarówno hodowca komercyjny, jak i domowy powinien zrobić dobrze, zaprzestając stosowania nawozów i marnotrawnych praktyk nawadniania. Nikt nie jest niewinny, wiemy o tym! Ale z drugiej strony możemy zminimalizować wpływ naszego ogrodu na Ziemię, stosując niektóre z następujących technik regeneracyjnych:

• Zminimalizuj sztuczne światło. Zmniejsz użycie lamp do uprawy i podążaj za naturalnym cyklem słońca. Skonfiguruj energooszczędne szklarnie zamiast uprawiać boxy.

• Systemy zbierania wody deszczowej kierują wodę bezpośrednio do korzeni. Wykorzystaj nawadnianie kroplowe, aby dostarczać wodę w określone miejsca i zmniejszać jej ilość.

• Płodozmian, sadzenie towarzyszące i różnorodność biologiczna mogą pomóc w zwalczaniu szkodników i aktywowaniu synergii. Dozwolone są tylko naturalne pestycydy.

• Używaj upraw bez orki, kompostowania na miejscu i bokashi jako głównych źródeł składników odżywczych.

• Ściółkowanie i rośliny okrywowe utrzymują przy życiu ekosystemy poza sezonem, hamując zły wzrost chwastów, wzbogacając glebę, zapobiegając erozji lub twardnieniu gleby oraz zapewniając siedliska organizmom pożytecznym.

• Hodowla robaków. Wzbogacaj glebę w uprawę roślin, aby stworzyć synergistyczną sieć bakterii i innych organizmów. Zwierzęta gospodarskie również wytwarzają obornik bogaty w składniki odżywcze.

To nie wszystko, czego możesz spróbować. Możesz również przeczytać nasze artykuły o tym, jak uprawiać konopie organiczne i jak zrobić domowy kompost. Możesz nawet tworzyć własne klasy lądowe! Pracując z roślinami konopi w swoim wyjątkowym, regenerującym się środowisku, możesz produkować unikalne genetycznie szczepy pochodzące z ich farm. Czy te „genetyki regeneracyjne” będą w najbliższej przyszłości szczytowymi odmianami outdoorowymi?

CZY REGENERACYJNE ROLNICTWO KONOPI CZY ODWRÓCONA ZMIANA KLIMATU?
Nawet jeśli branża konopi indyjskich jest tylko małym kawałkiem dużego ciasta rolniczego, na skalę lokalną każdy hodowca może wprowadzić niewielkie zmiany, aby zmniejszyć swój wpływ na środowisko.

Tu i ówdzie na całym świecie podjęto małe kroki w kierunku bardziej zrównoważonej gospodarki opartej na marihuanie. W Kalifornii ustanowiono nową nagrodę dla hodowców konopi indyjskich stosujących regeneracyjne techniki rolnicze: Regenerative Cannabis Farm Award. Co ważniejsze, ludzie zaczynają pytać, skąd pochodzi ich marihuana i jak rośnie.

Coraz więcej hodowców konopi ekologicznych wkracza na scenę, podczas gdy miliony ludzi już uprawiają własne konopie w domu w zrównoważony sposób. Przemysł konopi indyjskich i konopnych powinien w miarę możliwości przyjąć praktyki uprawy regeneracyjnej, mając w ten sposób pozytywny wpływ zarówno na ludzi, jak i na środowisko. Dając przykład, branża konopi indyjskich może zyskać jeszcze większą legitymację dla rośliny.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl