Blog kategorie
Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł
Czy muzyka stymuluje wzrost roślin konopi? 0
Czy muzyka stymuluje wzrost roślin konopi?

Muzyka to potężna siła. Może zmienić nasz nastrój i wpłynąć na nasze emocje. Wywiera również pewne głębokie efekty w roślinach, potencjalnie zwiększając ich wzrost i plony.

Muzyka ma głęboki wpływ na ludzki umysł. Niektóre piosenki mogą sprawić, że zaczniesz czuć się dobrze w oczach, podczas gdy inne mogą dać ci impuls do pobicia nowego rekordu osobistego na siłowni. Ale fale dźwiękowe generowane przez muzykę wpływają nie tylko na ludzi.

Muzyka - i ogólnie dźwięk - wydaje się wywoływać głębokie zmiany w niektórych gatunkach roślin - od zwiększania plonów do wzmacniania odporności. Czy to oznacza, że powinieneś zacząć ryczeć Mozarta w swoim ogrodzie z konopiami? A może Twój plaster ziołowy wolałby kojące tony Boba Marleya?

Kontynuuj czytanie, aby zobaczyć, czy (i jak) muzyka może zwiększyć produktywność i zdrowie roślin konopi.

CZY ROŚLINY SŁYCHĄ?
Prawdopodobnie zauważyłeś, że twoje rośliny konopi nie mają uszu. Jednak ta łatwa obserwacja nie wyklucza, że dźwięk może nadal wpływać na nie na poziomie biologicznym. Ludzie są w stanie wykryć dźwięk dzięki wyspecjalizowanym komórkom - mechanoreceptorom - w uchu.

Mówiąc prościej, dźwięk to wibracja cząsteczek przez określony ośrodek, czy to ciało stałe, ciecz czy gaz. Drgania te przenoszą się przez ośrodek, ściskając cząsteczki w powietrzu. Kiedy fale te uderzają w ludzkie ucho, mechanoreceptory reagują na zmianę ciśnienia i wysyłają sygnały do mózgu.

Jak rośliny „słyszą” muzykę i dźwięk, pozostaje nieznane. Jednak prawdopodobna teoria sugeruje, że mechanoreceptory roślin wyczuwają zmianę ciśnienia, gdy fale dźwiękowe uderzają w nie i pędzą obok nich.

DLACZEGO ROŚLINY MUSZĄ SŁYSZYĆ?
Ta zdolność wykrywania dźwięku pozwala roślinom doświadczać świata zewnętrznego i odpowiednio reagować, gdy pojawią się problemy. Z dala od obojętnych zielonych mas, które wieją wiatr, rośliny są niesamowicie świadome swojego otoczenia.

Dźwięk gąsienicy chrupiącej liście rośliny spowoduje, że okazy zwiększą produkcję obronnych chemikaliów mających na celu odstraszenie napastników. Co więcej, rośliny potrafią odróżnić energię akustyczną, która oznacza zagrożenie, od dźwięków ze źródeł niegroźnych.

Badania opublikowane w czasopiśmie Interakcje Plant-microbe-animal pokazują, w jaki sposób rośliny zwiększają produkcję glukozynolanów i antocyjanów po wystawieniu na wibracje przeżuwającej gąsienicy.

Fale dźwiękowe nie tylko wpływają na rośliny, aby wzmocnić ich obronę; energia akustyczna wpływa również na wzrost i kiełkowanie roślin. Eksperymenty wykazały olbrzymią różnicę między pomidorami, w których występują określone melodie; osoby narażone były dwukrotnie większe niż w grupie kontrolnej. Naukowcy odkryli nawet melodie hamujące wirusy w pomidorach.

HAŁAS A MUZYKA
Hałas i muzyka to zupełnie inne zjawiska. Oba są formami dźwięku, ale mają różne struktury. Hałas nie ma rytmu ani struktury, takiej jak hałas uliczny, silny wiatr lub kroki tłumu.

Natomiast muzyka zawiera harmonizujące tony, rytmy i melodie. Nuty mają swoją własną częstotliwość i należą do określonej skali. Każda skala zawiera proste dźwięki, które brzmią przyjemnie, gdy są grane razem. Gdy gra się w określonej kolejności, proste nuty o tej samej skali tworzą melodię.

Utwory mają również unikalne rytmy, dźwięki i instrumenty. Kiedy dwa instrumenty uderzają w tę samą częstotliwość, tworzą wzmocnioną falę dźwiękową zwaną falą stojącą.

Badania pokazują, że zarówno hałas, jak i muzyka mogą zmieniać sposób wzrostu roślin. Badanie opublikowane w Journal of Integrative Agriculture dokumentuje, że fale dźwiękowe o częstotliwości od 0,1 do 1 kHz zwiększyły plon papryki o 30%, zbiorów ogórków o 37%, a pomidorów o 13%. W tej samej pracy stwierdzono, że fale dźwiękowe zmniejszyły liczbę przędziorków, mszyc, szarej pleśni i zarazę.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl