Blog kategorie
Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Jakie jest najlepsze podłoże do uprawy konopi? 0
Jakie jest najlepsze podłoże do uprawy konopi?

Jakie jest najlepsze podłoże do uprawy konopi? Poznaj zalety i wady uprawy konopi w glebie, kokosie, wełnie mineralnej i hydroponice.

Hodowcy konopi mogą wybierać spośród różnych podłoży i technik uprawnych, aby osiągnąć udane zbiory. Czy chcesz uprawiać w glebie, kokosie czy zastosować skomplikowaną konfigurację hydroponiczną? Jakie są wady i zalety każdego z nich i który z nich wybrać? Ponieważ wybór odpowiedniego podłoża do uprawy jest ważnym krokiem na drodze do wyhodowania doskonałych konopi, pomyśleliśmy, że przedstawimy przewodnik, który ułatwi ten proces.

 

JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWE PODŁOŻE DO HODOWLI KONOPI
Podłoże uprawowe to miejsce, w którym rośliny konopi rozwijają swój system korzeniowy. Wielu hodowców stosuje prostotę w przypadku doniczek z ziemią, ale można również użyć włókna kokosowego, perlitu, wełny mineralnej lub postawić na pełnowartościową konfigurację hydroponiczną.

Ważne jest, aby wiedzieć, że naprawdę nie ma „najlepszego” sposobu na rozwój. Każde medium ma swoje wady i zalety, chociaż możesz preferować jedno z nich w zależności od swoich preferencji i zasobów. Dopóki korzenie roślin mają dostęp do wody, składników odżywczych i tlenu, będą rosły.

Teraz przyjrzyjmy się różnicom między każdym podłożem uprawowym.

GLEBA / KOMPOST
• Trudność: łatwa
• Koszt: niski

Uprawa w glebie to najprostszy sposób na uzyskanie dobrych chwastów, ale nie myśl, że oznacza to, że gleba daje gorsze wyniki niż inne metody. Daleko stąd! Wielu hodowców twierdzi, że gleba wzbogacona wysokiej jakości kompostem sprawia, że są one chwastem o najlepszym smaku, nawet jeśli plony nie są tak dobre, jak w przypadku kokosu lub wody.

Główną zaletą gleby jest to, że jest wybaczająca i przyjazna dla początkujących, a ponadto można uprawiać konopie o najwyższej jakości. Gleba jest również szeroko dostępna i stosunkowo niedroga.

COCO / PERLITE
• Trudność: średnia
• Koszt: niski do średniego

Uprawa w mieszance kokosu i perlitu zapewnia zalety uprawy hydroponicznej i łatwość wzrostu w glebie.

Ponieważ mieszanka kokosowo-perlitowa nie zawiera żadnych składników odżywczych, jesteś odpowiedzialny za podawanie składników hydroponicznych od samego początku. Dużą zaletą jest to, że masz pełną kontrolę, a twoje rośliny będą rosły tak szybko, jak w hydro. Wada: tak jak w przypadku hydroponiki, będziesz musiał uważnie obserwować poziom pH. Mniej wybacza też błędów niż gleba.

ROCKWOOL
• Trudność: średnia / wysoka
• Koszt: średni

Wcześniej używana tylko w budownictwie, gdzie jest szeroko stosowana jako materiał izolacyjny, wełna mineralna stała się czołowym medium w ogrodnictwie. Podobnie jak perlit i kokos, jest to tak zwane „obojętne” podłoże, które nie zawiera żadnych składników odżywczych. Wełna mineralna wykonana jest z włókna przypominającego watę cukrową przędzonego ze skały bazaltowej i ma doskonałe właściwości zatrzymywania wilgoci. Możesz znaleźć wełnę mineralną do uprawy w różnych kształtach i rozmiarach, od mniejszych bloków i kostek po duże płyty.

W hydroponice najczęściej stosuje się wełnę mineralną. Korzenie roślin otrzymują wsparcie z wełny mineralnej, ponieważ kroplowniki dostarczają wodę i składniki odżywcze.

HYDROPONIKA
• Trudność: średnia / wysoka
• Koszt: wysoki

Istnieją różne typy konfiguracji hydroponicznych używanych do uprawy konopi. Niektóre systemy trzymają rośliny w doniczkach wypełnionych hydroponicznym podłożem do uprawy, takim jak kamyczki gliniane, perlit lub wełna mineralna, z kroplownikami dozującymi wodę i składniki odżywcze do konopi.

Możesz również znaleźć konfiguracje, które w ogóle nie używają stałego podłoża do uprawy. W tych systemach rośliny są zawieszone nad zbiornikiem, a korzenie sięgają do wody / pożywki. Niektóre systemy mogą używać ich kombinacji, z roślinami w stałym podłożu i korzeniami zawieszonymi w zbiorniku. Proste konfiguracje kroplowników są stosunkowo niedrogie, podczas gdy bardziej wyszukane systemy wykorzystujące pompy i inny sprzęt mogą być dość drogie.

JAKIE JEST NAJLEPSZE PODŁOŻE DO HODOWLI?
Podsumowując, naprawdę nie ma „najlepszego” podłoża do uprawy konopi - każda ma swoje mocne i słabe strony. Wiele razy będzie to kosztować, w którym to przypadku gleba nadal jest panującym mistrzem.

Rozważ uprawę w glebie / kompoście, jeśli dopiero zaczynasz lub po prostu chcesz wybrać najbardziej naturalną trasę.
Rozważ uprawę w kokosie / perlicie, jeśli już czujesz się pewnie w glebie i czujesz, że chcesz ją ulepszyć. Uprawa w kokosie ma tę zaletę, że zapewnia prawie wszystkie korzyści płynące z uprawy wodnej, ale nadal jest tak prosta, jak uprawa w glebie.
Rozważ użycie systemu hydroponicznego, jeśli chcesz uzyskać najszybszy wzrost, największe plony i pełną kontrolę nad większością aspektów swojej uprawy. W wielu konfiguracjach hydroponicznych możesz swobodnie używać dowolnego obojętnego podłoża uprawowego (kamyczki gliniane, perlit, wełna mineralna itp.), Więc jest dużo miejsca na eksperymenty ogrodnicze.
JAK HODOWAĆ KONOPIE PRZY UŻYCIU GLEBY, KAKAO, HYDRO LUB SKALI: DALSZE CZYTANIE
Nadal nie wiesz, które podłoże wybrać? Oto kilka artykułów, które zalecamy przeczytać:

• Przewodnik dla hodowców domowych po najlepszej glebie dla konopi indyjskich Wybór najlepszej gleby dla konopi: przewodnik dla hodowców domowych.

• Uprawa marihuany z kokosem kokosowym Uprawa marihuany w kokosie to fantastyczny alternatywny styl uprawy.

• Przewodnik po uprawie konopi hydroponicznych Hydroponika to metoda uprawy roślin, w tym przypadku w szczególności konopi, w roztworze wody i składników odżywczych.

• Wełna mineralna do hydroponicznej uprawy marihuany Wełna mineralna jest doskonałym podłożem do uprawy marihuany.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 503 777 388

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl