Blog kategorie
Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Konopie pomagają zwalczyć alkoholizm oraz stres 0
Konopie pomagają zwalczyć alkoholizm oraz stres

W świetle coraz to nowych odkryć potwierdzających lecznicze właściwości konopi możemy spokojnie zaryzykować twierdzenie, że prędzej czy później marihuana będzie traktowana jako pełnoprawny lek. Wraz z rozwojem badań dowiadujemy się coraz więcej o pozytywnym wpływie konopi na nasze zdrowie i samopoczucie. Oto trzy dobroczynne skutki stosowania marihuany medycznej, które powoli możemy dodać do listy korzyści wynikających z zastosowania konopi w medycynie.

  1. Konopie a alkoholizm

Okazuje się, że konopie skradają serca miłośnikom alkoholu. Naukowcy starają się odpowiedzieć na pytanie: czy niezdrowy nawyk nadużywania alkoholu możemy zastąpić paleniem zioła? Wyniki ankiety opublikowanej przez czasopismo Alcohol and Alcoholism wskazują, że konopie faktycznie wydają się być realnym substytutem alkoholu. Przy tym marihuana jest bezpieczniejsza i mniej uzależniająca niż inne środki, które testowano pod kątem zastąpienia uzależnionym alkoholu. Dodatkowo, 65% respondentów przyznało, że znacznie ogranicza alkohol od czasu, gdy zaczęli palić zioło.

  1. Konopie a stres

Nie trzeba być Sherlockiem, by odkryć, że konopie pomagają rozładować stres. Ciężej jednak stwierdzić, czemu. Według najnowszych badań, uaktywnianie układu endokannabinoidowego cofa skutki zapalenia, będącego efektem nadmiernego stresu. Odkrycie to ma wkrótce pomóc w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych (do tych należą np. choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane) i zaburzeń neuropsychiatrycznych.

  1. Konopie a wady wzroku

Nie, konopie to nie zaczerwienione, suche oczy. Hiszpańscy naukowcy przekonują o ich leczniczych właściwościach. Ich badania mają związek z retinopatią barwnikową – chorobą genetyczną, w której stopniowa utrata komórek siatkówki prowadzi do utraty wzroku. Jak się okazuje, THC może spowalniać proces zaniku tych komórek. Eksperymenty na szczurach pokazały, iż zwierzęta leczone THC zachowywały o 40% więcej fotoreceptorów od tych nieleczonych! Jako że konopie już z powodzeniem stosuje się przy leczeniu wad wzroku, np. jaskry, przyszłość zastosowania konopi w okulistyce wydaje się świetlana.

 

Konopie oczywiście pomagają zwalczyć wiele więcej rzeczy ale te akurat poruszyliśmy w tym artykule. Alkoholizm to bardzo popularny problem a może okazać się że marihuana może być akurat dla takich ludzi lekarstwem.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 503 777 388

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl