PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: LATO I OTRZYMAJ 20% RABATU.

Blog kategorie
Blog wpisy
Platinum OG: Odmiana na Luksusowy Relaks

Platinum OG to luksusowa odmiana marihuany, która zdobyła uznanie wśród miłośników konopi na całym świecie. Ta dominująca indica słynie z silnych efektów relaksacyjnych, co czyni ją idealnym wyborem na wieczorny relaks i walkę z bezsennością. W tym artykule przyjrzymy się bliżej historii Platinum OG, jej unikalnym właściwościom, genetyce, oraz danym technicznym, takim jak zawartość THC.

 

Bruce Banner: Mocna Odmiana z Superbohaterską Mocą

Bruce Banner, nazwany na cześć alter ego Hulka z komiksów Marvela, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych odmian marihuany na rynku. Ta wyjątkowa odmiana została stworzona przez renomowaną firmę hodowlaną Dark Horse Genetics, której założycielem jest Jason Holck, znany również jako OG Iron Lung. Historia Bruce Banner rozpoczyna się w połowie lat 2000., kiedy Holck podjął się skrzyżowania dwóch znakomitych genotypów: Strawberry Diesel i OG Kush, co zaowocowało stworzeniem trzech głównych fenotypów tej odmiany: Bruce Banner #1, Bruce Banner #3 i Bruce Banner #5.

Agent Orange: Cytrusowa Odmiana na Energetyczne Dni

Agent Orange, odmiana marihuany o intrygującej i kontrowersyjnej nazwie, posiada fascynującą historię, która sięga początków XXI wieku. Jest wynikiem skrzyżowania trzech niezwykłych odmian: Orange Velvet, Jack's Cleaner oraz Space Queen. Każda z tych odmian wnosi unikalne cechy do genetycznego profilu Agent Orange, nadając jej niepowtarzalny aromat, smak oraz właściwości psychoaktywne.

Bubble Gum: Słodka Odmiana o Relaksujących Właściwościach

Bubble Gum to niezwykle popularna odmiana marihuany, która swoją historię rozpoczęła w latach 70. w stanie Indiana. Początkowo była hodowana przez lokalnych hodowców, którzy szukali idealnej kombinacji smaku i efektów, aby stworzyć unikalną odmianę. To właśnie w tej dekadzie genetyka Bubble Gum zaczęła zdobywać popularność dzięki swoim wyjątkowym cechom, takim jak słodki smak i euforyczne działanie.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Legalizacja konopi. Ameryka Północna przeciwko Portugalii przeciwko Holandii.

0
Legalizacja konopi. Ameryka Północna przeciwko Portugalii przeciwko Holandii.

Legalizacja konopi. Ameryka Północna przeciwko Portugalii przeciwko Holandii.

Świat marihuany przechodzi rewolucję legalizacyjną, a każdy kraj przyjmuje swój własny preferowany system prawny. Różnice między tymi pojawiającymi się prawnymi modelami dystrybucji konopi są dość niezwykłe.

 

Holandia

Holandia może być najdłużej istniejącym modelem tolerancji z ogromnym przemysłem turystycznym opartym na słynnej amsterdamskiej kulturze konopi indyjskich. Jednak, co zaskakujące, nadal nie ma systemu prawnego dotyczącego produkcji konopi na dużą skalę w Holandii, kawiarnie są zmuszone kupować swoje zapasy na czarnym rynku. To kosztuje holenderski rząd miliony euro podatku, ale jest to system, który nie wykazuje oznak natychmiastowych zmian. Pokolenie holenderskich polityków raczej uniknęło tego problemu, niż zajęło się nim w logiczny sposób, jak to zrobili mieszkańcy Ameryki Północnej. Konopie indyjskie można również kupić w aptece na receptę, ale nie jest to łatwe ze względu na rezerwację wielu lekarzy. Ponadto wiele rodzajów ubezpieczeń zdrowotnych nie obejmuje kosztów marihuany. Dostępnych jest wiele rodzajów marihuany Bedrocan. Oczywiście, jeśli masz ponad 18 lat, możesz kupić marihuanę w każdym amsterdamskim coffeeshopie. W większości holenderskich miast, a nawet w niektórych wioskach są kawiarnie. Niektóre gminy na południu Holandii ograniczają dostęp do coffeeshopów obywatelom Holandii, ale w większości holenderskich kawiarni, w tym w Amsterdamie, wszyscy powyżej 18 roku życia są mile widziani.

 

Ameryka północna.

USA. W Stanach Zjednoczonych wystąpił efekt domina w poszczególnych stanach, a około połowa z nich korzysta z legalnej marihuany na szczeblu stanowym. W stanach, w których marihuana jest legalna tylko do użytku medycznego, do zakupu marihuany potrzebna jest notatka lekarza. W stanach, w których dozwolone jest użytkowanie rekreacyjne, wystarczy udowodnić, że jesteś wystarczająco dorosły, aby go kupić. W zależności od lokalnych przepisów stanowych możesz mieć prawo do uprawy niewielkiej liczby roślin na własny użytek. Hodowla konopi na dużą skalę jest możliwa tylko po uzyskaniu oficjalnej licencji.

Kanada. W przeciwieństwie do USA, rząd Kanady ogłosił plany legalizacji konopi w kraju w 2017 r. Health Canada odgrywa wiodącą rolę w medycznym użyciu konopi, a licencjonowani producenci muszą ubiegać się o licencję na jej uprawę. W przyszłości wszyscy Kanadyjczycy mają nadzieję, że będą mogli wyhodować kilka roślin na własny użytek, ale uprawa na dużą skalę nie będzie dozwolona bez oficjalnej licencji.

 

Portugalia

Portugalia ma własne, unikalne podejście do przepisów antynarkotykowych, w którym zażywanie narkotyków jest zdelegalizowane. Używanie narkotyków postrzegane jest raczej jako problem zdrowotny niż prawny / karny. Jeśli złapią cię narkotyki, skup się na rehabilitacji, jeśli w grę wchodzą twarde narkotyki. 25 gramów marihuany lub mniej nie jest postrzegane jako problem zdrowotny lub kryminalny. Możesz cieszyć się nim w wolnym czasie. Wiele innych krajów wskazuje na portugalską metodę przyczyniania się do poprawy ogólnego stanu zdrowia osób zażywających narkotyki. Produkcja, sprzedaż i transport narkotyków (w tym konopi) pozostają w Portugalii nielegalne, co zapewnia dobrze prosperujący czarny rynek.

 

Które podejście jest najlepsze?

Opinie różnią się dramatycznie. Przez wiele lat holenderska tolerancja dla kawiarni z marihuaną była uznawana za udany przykład usuwania konopi z ulic i tworzenia miejsc pracy oraz płacenia podatków. Co więcej, Holendrzy nie obciążali swojego młodego pokolenia karalnością, jak reszta świata.

 

Ale Portugalczycy przyjęli inne podejście i zdekryminalizowali używanie wszystkich narkotyków. W przeciwieństwie do modelu holenderskiego, nie ma takich samych możliwości handlowych dla portugalskiej pracy i podatku od przemysłu konopnego. Jednak model portugalski był i nadal jest uważany przez wielu za najbardziej postępowy społecznie, ponieważ de-stygmatyzuje używanie narkotyków i traktuje je jako problem zdrowotny. Jednak portugalski model dekryminalizacji nie radził sobie ze stroną komercyjną.


Wejdź do Stanów Zjednoczonych, które mają największy i najszybciej rozwijający się legalny rynek konopi na świecie. W Ameryce Północnej można uzyskać licencję na uprawę, sprzedaż, dystrybucję, transport lub przetwarzanie (koncentrację) konopi. Firmy często mają problemy z nadążaniem za popytem, jest mnóstwo miejsc pracy. Jest to branża warta wiele miliardów dolarów, która według wielu może w końcu rywalizować z branżą alkoholową. Dochody z podatków są również wysokie, a wiele innych krajów będzie podążać za modelem USA, jeśli chodzi o korzyści finansowe, a także szybki sposób, w jaki usunęło przestępczość zorganizowaną z obrazu podaży.

 

Jedyną stałą jest zmiana

Widzimy dopiero początek legalnego rynku marihuany, który zaczyna się rozwijać i wpływać na sklepy przy głównych ulicach. Przepisy zostaną zmienione i ostatecznie we wszystkich krajach głównego nurtu używanie konopi zostanie znormalizowane. To wspaniały czas, aby obserwować upadek prohibicji marihuany.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl