Blog kategorie
Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Sprzedaż marihuany w Kolorado przekracza 2 miliardy dolarów.

0
Sprzedaż marihuany w Kolorado przekracza 2 miliardy dolarów.

W połowie stycznia 2021 r. Stany mogą nadal sporządzać tabele dotyczące sprzedaży konopi. Nazwanie 2020 rokiem przebojowym w sprzedaży marihuany medycznej i przeznaczonej dla dorosłych to za mało. Problemy, stresory polityczne i pandemiczne pomogły w doprowadzeniu sprzedaży do rekordowego poziomu w Kolorado.

Kalifornia była pierwszym stanem, który zalegalizował marihuanę medyczną w 1996 r. Następnie w 2012 r. Stan Kolorado zalegalizował marihuanę rekreacyjną. Przeniesienie ustawowej selekcji na używanie przez dorosłych zajęło im szesnaście lat. Waszyngton zalegalizował również w 2012 roku. Wszystkie trzy programy stały się nieoficjalnymi ramami dla innych państw.

Przykładem tego, co się sprawdziło, były modele biznesowe i regulacyjne, metody opodatkowania i egzekwowania. Po 2012 roku, mając do naśladowania trzy przykłady legalizacji stanu, inne stany eskalowały zmiany regulacyjne.

Propozycje legalizacji marihuany medycznej zostały złożone i odrzucone przez senaty stanowe. Propozycje zostały zmienione, przegłosowane przez ustawodawców i ponownie odrzucone. Proces ten trwał do momentu uchwalenia przepisów dotyczących marihuany. W niektórych przypadkach, gdy stanowe senaty utknęły w martwym punkcie, poddawano ją pod głosowanie publiczne. Gdzie (nic dziwnego) obywatele głosowali za marihuaną medyczną.

W ciągu ośmiu lat, kiedy Kolorado z powodzeniem prowadził program medycznej marihuany, sprzedaż wzrosła wykładniczo. Kolorado stało się również celem turystyki konopnej. Szczególnie we wczesnych dniach, kiedy niewiele stanów zalegalizowało chwasty rekreacyjne.

Departament dochodów stanu Kolorado ogłosił, że całkowita sprzedaż konopi indyjskich w okresie od stycznia do listopada 2020 r. Wyniosła 2 004 748 471 USD. Dane ze sprzedaży w grudniu zwiększą tę liczbę. Dane DOR wykazały 175,1 mln USD sprzedaży konopi indyjskich w listopadzie 2020 r.

Przemysł marihuany odporny na pandemię utrzymuje wysoki wzrost
Ekonomiści i analitycy branży konopnej spodziewali się, że rok 2020 będzie rokiem wysokiego wzrostu. To było jednak przed pandemią. Nikt nie był pewien, jak amerykańscy konsumenci dostosują wydatki na produkty z konopi indyjskich do celów leczniczych lub rekreacyjnych.

Na początku 2020 r. Ograniczenia dotyczące dystansu społecznego groziły znacznym spadkiem sprzedaży konopi. W niektórych stanach wymagano zamknięcia aptek dla dorosłych lub rekreacyjnych, a także innych punktów sprzedaży detalicznej. Jednak przychodnie z marihuaną medyczną zostały wyznaczone jako dostawcy „usług podstawowych”.

Założyciel i prezes wykonawczy BDSA (firmy zajmującej się danymi) Roy Bingham poinformował, że amerykański rynek konopi indyjskich wzrósł o 45% w 2020 roku. Całkowita szacunkowa sprzedaż w całym kraju (według BDSA) wyniosła 18 miliardów dolarów. Początkowo prognozowano, że rynek marihuany osiągnie 16 miliardów dolarów w 2020 roku.

Przychodnie medyczne chronione oznaczeniem „usługa podstawowa” szybko przyjęły nowe modele usług bezdotykowych. Przychodnie medyczne szybko przeniosły się na handel elektroniczny i „odbiór po stronie ziół”, spełniając wymogi dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa.

Jak prawodawcy z Kolorado pomogli chronić stanowy przemysł konopi?
Centers for Medicare & Medicaid Services (CMS) szybko podjęły działania, aby wydać bezprecedensowe tymczasowe zwolnienie z przepisów. CMS zdał sobie sprawę, że wysyłanie pacjentów do klinik lub gabinetów lekarskich podczas pandemii było sprzeczne z intuicją w zmniejszaniu wskaźników infekcji. Przepisy przejściowe pozwalały szpitalom i praktykom na wystawianie rachunków za usługi zdalne.

Gdy CMS dokonał przystosowania, stany szybko zaczęły zezwalać na usługi telezdrowia. Kolorado było jednym z pierwszych stanów, które przyjęły telemedycynę jako tymczasowy środek bezpieczeństwa podczas pandemii. 30 marca 2020 r.Stanowy Departament Zdrowia przedstawił listę świadczeń zdrowotnych dopuszczonych do telemedycyny. Jedną z tych usług były oceny kart zdrowia marihuany.

Wpływ oferowania ocen telemedycznych (wymaganych do uzyskania karty medycznej Kolorado) był czynnikiem, który pomógł zwiększyć sprzedaż konopi indyjskich. Pacjenci obawiający się wizyty w przychodni lub gabinecie lekarskim mogą wykonać pierwszy krok w domu. Korzystając z portalu wideo zgodnego z HIPAA, lekarze mogli zatwierdzać pacjentów do kart medycznych.

Jeśli mieszkaniec myślał o uzyskaniu karty medycznej, proces stał się znacznie łatwiejszy. Mając kwalifikujący się stan zdrowia, mogą przeprowadzić ocenę online. Następnie pacjent może zakończyć proces aplikacji również online. I niech ich karta medyczna z Kolorado zostanie im wysłana pocztą.

Alternatywnie, wnioski w formie papierowej mogą być rozpatrywane pocztą, z sześciotygodniowym okresem oczekiwania. Pacjenci, którzy rozpatrują wniosek online w Departamencie Zdrowia Publicznego i Środowiska Kolorado, mogą otrzymać zgodę w ciągu trzech dni.


Zdjęcie: DimStock / Pixabay
Zmiana sprzedaży w Kolorado z turystów na mieszkańców stanu podczas pandemii
Średni roczny dochód z turystyki w stanie Kolorado wynosi 1,4 miliarda dolarów. Jednak straty ekonomiczne spowodowane pandemią i mniejszym ruchem turystycznym będą miały znaczący wpływ na tę liczbę. Liczby nie zostały jeszcze zgłoszone za 2020 rok.

Niektórzy spekulują, że rekordowa sprzedaż konopi indyjskich w Kolorado była wcześniej związana z turystyką. Jednak spadek liczby podróżujących Wizyta w stanie nie wpłynęła na sprzedaż konopi indyjskich przeznaczonych dla dorosłych. Prognozowana sprzedaż marihuany medycznej i przeznaczonej dla dorosłych wyniosła + 2 miliardy dolarów na koniec listopada 2020 r.

Sprzedaż medycznej marihuany w Kolorado przekroczyła 405 milionów dolarów. Departament dochodów stanu Kolorado podał, że 80% sprzedaży konopi indyjskich było skierowanych do mieszkańców stanu, a nie do gości. Około 80% sprzedaży marihuany w Kolorado w 2020 r. Było przeznaczone do użytku rekreacyjnego.

Bez oznak spowolnienia popytu ze strony mieszkańców, ceny konopi indyjskich w Kolorado również rosną. Ceny hurtowe konopi indyjskich w Kolorado osiągnęły najwyższy od czterech lat poziom 1721 USD za funt. Tak wynika z raportu Westworld (Denver).

Wzrost cen odzwierciedla gwałtowny popyt na konopie indyjskie w Kolorado, ponieważ hodowcy walczą o wyprodukowanie wystarczających ilości. Ceny przycinania marihuany również wzrosły o 12,5% (od lipca do grudnia 2020 r.) Do 400 USD za funt. Konopie indyjskie (używane do produkcji koncentratów i produktów spożywczych) również wzrosły o 30% do 250 USD za funt.

Czy rekordowa sprzedaż marihuany w Kolorado jest zrównoważona?
Oczekuje się, że wraz z wydłużaniem się czasu trwania pandemii popyt na konopie indyjskie w Kolorado będzie duży. Jednak niektórzy analitycy spekulują, że sprzedaż ostatecznie ustabilizuje się. Ograniczenia ekonomiczne mogą zwiększyć popularność uprawy domowej dla konsumentów w stanie w 2021 roku.

Jeśli popyt nadal będzie przekraczał podaż konopi indyjskich w Kolorado, będzie to miało wpływ inflacyjny na ceny detaliczne w aptekach. Każdy w wieku powyżej 21 lat w Kolorado może wyhodować łącznie do sześciu roślin, przy czym trzy rośliny kwitną jednocześnie.

Jednak ograniczenia dla gospodarstw domowych różnią się w zależności od prawa miejskiego. Na przykład w Denver na jedno mieszkanie przypada maksymalnie dwanaście roślin. Niezależnie od tego, ilu mieszkańców mieszka w domu. Ale kupowanie marihuany w aptece wkrótce stanie się wygodniejsze w Kolorado.

Aurora w stanie Kolorado to pierwsze miasto w stanie, które zalegalizowało rekreacyjne dostawy konopi. Firma wybrała firmę Lantern (spółka zależna Drizly Group), aby uzyskać licencję na dostawę produktów marihuany do domu. Jeśli usługi zostaną szybko licencjonowane w innych miastach, Kolorado może nadal dominować w sprzedaży konopi w 2021 roku.

W dobie dystansu społecznego zamawianie konopi z dostawą do domu może być biletem, który utrzymuje Kolorado na zielono w roku fiskalnym 2021.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl