Blog kategorie
Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Topping i trening konopi automatycznie kwitnących: czy można to zrobić?

0
Topping i trening konopi automatycznie kwitnących: czy można to zrobić?

Na górę czy nie na szczyt, to jest pytanie, z którym niezliczeni hodowcy autorzy borykają się rosnąć po wzroście. Chociaż możliwe jest topienie i trenowanie automatycznie kwitnących roślin konopi, nie jest to dla osób o słabym sercu.

Od toppingu i super croppingu po LST i ScrOG - nie brakuje technik treningowych, które pomogą Ci poprawić rozmiar i jakość twoich pąków. Niestety, chociaż możesz mieć duże doświadczenie w stosowaniu tych technik na zwykłych odmianach fotoperiodycznych, zastosowanie ich do automatycznie kwitnących odmian konopi to zupełnie inna gra w piłkę.

W tym artykule przyjrzymy się dogłębnie technikom treningowym, takim jak topping, fimming, LST i SOG / ScrOG oraz zbadamy, jak odmiany automatycznie kwitnące mogą reagować na stres wywołany przez te i inne metody.

Jaki jest cel toppingu i treningu konopi?
Topowanie i trenowanie roślin konopi polega na poprawie plonów i lepszej kontroli nad wzrostem roślin. Pozostawione do wzrostu, jak im się podoba, rośliny konopi wyglądają bardzo podobnie do choinek bożonarodzeniowych, z szerszym dnem i smukłą centralną colą. I chociaż mogą wyglądać świetnie, zwłaszcza w okresie świątecznym, pozwolenie roślinom na taki wzrost jest dalekie od optymalnego, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych, przy ograniczonym źródle światła.

Trening pozwala manipulować sposobem wzrostu roślin i budować równy baldachim, który lepiej wykorzystuje światło emitowane przez lampę. Jeśli po prostu zostawisz swoje rośliny, aby rosły zgodnie z zamierzeniami natury, ich główne szczyty pochłonęłyby większość światła w pomieszczeniu do uprawy, pozostawiając małe, przewiewne kwiaty w dolnych miejscach pąków każdej rośliny.

Z drugiej strony topping pozwala roślinom rozwinąć wiele topów (skupisk kwiatów rosnących wzdłuż głównej łodygi i gałęzi) i może znacznie zwiększyć liczbę pąków zbieranych z każdej rośliny.

Czy powinieneś topić i trenować automatycznie kwitnące odmiany konopi?
To, czy trenować i najlepiej uprawiać odmiany konopi automatycznie kwitnących, jest bardzo dyskutowanym tematem wśród hodowców konopi; niektórzy przysięgają, podczas gdy inni twierdzą, że to przepis na katastrofę. Aby lepiej zrozumieć, dlaczego, musisz mieć podstawową wiedzę na temat cech genetycznych automatycznie kwitnących odmian konopi.

W przeciwieństwie do odmian fotoperiodycznych, rośliny automatycznie kwitnące zawierają genetykę Cannabis ruderalis, wyjątkowej odmiany konopi, która kwitnie automatycznie po osiągnięciu dojrzałości (w przeciwieństwie do odmian indica i sativa, które kwitną w odpowiedzi na zmiany cyklu świetlnego). I chociaż automatycznie kwitnący gen Cannabis ruderalis ma oczywiście wiele zalet, ma również pewne wady.

Topping i trening powodują pewien stopień stresu u Twoich roślin, od minimalnej do znacznie bardziej znaczącej ilości. Uprawiając odmiany fotoperiodyczne, możesz zrekompensować ten stres, przedłużając cykl wegetacyjny rośliny, dając jej czas na pełną regenerację przed odwróceniem jej do kwitnienia. W przypadku odmian automatycznie kwitnących nie masz luksusu przedłużania fazy wegetacyjnej rośliny i właśnie dlatego niektórzy hodowcy trzymają się z daleka od technik takich jak trening, ogłaszanie, defoliacja lub przycinanie. Niektóre odmiany automatyczne mogą po prostu nie być w stanie w pełni wyleczyć się ze stresu związanego z tymi technikami i dlatego mogą dawać lżejsze, niższej jakości zbiory.

Zalety toppingu i szkolenia autoflowers
Potencjał dla wielu coli i większych plonów
Bardziej kontrolowany wzrost
Szerszy, bardziej płaski baldachim (doskonały dla hodowców pracujących w małych pomieszczeniach)
Wady Toppingu i Szkolenia Autoflowers
Słabe szkolenie lub późne ogławianie może stresować rośliny i obniżać jakość i wielkość ich plonów
Niedoświadczeni hodowcy mogą popełniać błędy podczas treningu lub uzupełniania
Kiedy należy unikać aut dopełniających / treningowych?
Generalnie sugerujemy szkolenie lub uzupełnianie automatów tylko wtedy, gdy masz spore doświadczenie w rozwoju. Jeśli uprawiasz marihuanę (lub automaty) po raz pierwszy, skup się na odpowiednim podlewaniu i karmieniu roślin oraz na poznawaniu odmian, z którymi pracujesz.

Kiedy wypróbować trening lub topping auta?
Gdy zdobędziesz co najmniej 1–2 automatyczne zbiory za pasem, możesz swobodnie rozgałęziać się i poeksperymentować z uzupełnianiem i szkoleniem. Pamiętaj tylko, aby wypróbować te techniki tylko na młodych, zdrowych autach. Rośliny, które zostały przesadzone / podlane, cierpią na problemy ze składnikami odżywczymi lub inwazje szkodników lub po prostu nie rosną tak szybko, jak inne, nie będą miały siły, aby odpowiednio zregenerować się ze stresu związanego z treningiem / ogławianiem.

Podczas treningu / uzupełniania automatów bardzo ważne jest również, aby zacząć wcześnie. Aby uniknąć stresowania roślin podczas kwitnienia, zalecamy rozpoczęcie ich trenowania lub ogławiania, gdy tylko rozwiną 3–4 węzły. Większość odmian automatycznych zaczyna kwitnąć już po 3–4 tygodniach od wykiełkowania, a stresowanie roślin w tym czasie może zahamować ich wzrost lub zdolność do kwitnienia, powodując rozczarowujące plony.

Wreszcie, eksperymentując z technikami treningowymi na automatach, zawsze najlepiej jest zacząć od technik mniej stresujących. LST, ScrOG, SOG i inne techniki polegające na zginaniu łodyg roślin (zamiast ich przycinania lub łamania) są dla nich o wiele łatwiejsze niż topowanie lub fimming (obie te techniki są technikami silnie obciążającymi).

Różne techniki szkoleniowe dla konopi automatycznie kwitnących
Rozmawialiśmy o uzupełnianiu i trenowaniu automatów szerokimi pociągnięciami, ale teraz nadszedł czas, aby zagłębić się nieco głębiej. Przejdźmy do szczegółów konkretnych metod szkoleniowych, aby zobaczyć, które z nich są najbardziej (i najmniej) wykonalne.

LST (trening o niskim poziomie stresu)
LST to, jak sama nazwa wskazuje, technika treningowa, która powoduje niski poziom stresu u roślin. Polega na delikatnym zgięciu głównej łodygi rośliny i związaniu jej za pomocą drutu, sznurka lub środków do czyszczenia rur. Z biegiem czasu ta technika uczy rośliny rosnąć na zewnątrz, a nie w górę, i pozwala na lepszą ekspozycję na światło we wszystkich miejscach pąków.

LST jest bez wątpienia jedną z najlepszych technik treningowych dla aut. Można go wykonywać na bardzo młodych roślinach i pomaga otworzyć baldachim, co ostatecznie daje większe, lepsze kwiaty.

SOG (Sea of Green) i ScrOG (Screen of Green)
SOG i ScrOG to dwie techniki zaprojektowane, aby pomóc Ci stworzyć płaski, równy baldachim. SOG polega na uprawie wielu małych roślin (zwykle tego samego szczepu) blisko siebie w małych doniczkach, podczas gdy ScrOG polega na użyciu bardziej zaawansowanej formy LST, aby nauczyć tylko kilka roślin rosnąć bocznie na siatkowym ekranie.

SOG jest bardzo dobrze dostosowany do automatycznie kwitnących roślin, ponieważ te rośliny naturalnie rosną na mniejszych wysokościach niż rośliny fotoperiodyczne; po prostu wykiełkuj nasiona (spróbuj użyć nasion tej samej odmiany, aby uzyskać najlepsze wyniki) i utrzymuj rośliny w odległości 1–2 ft² od siebie, aby utworzyć gruby, równy baldachim.

ScrOG można również wykonać za pomocą automatów, ale jest to trochę bardziej praktyczne i wymaga przynajmniej podstawowej znajomości LST. Po zainstalowaniu ekranu w przybliżeniu 20 cm od szczytów doniczek, rozstaw rośliny w odległości około 30 cm od siebie. Gdy rosną, kieruj ich gałęzie i łodygi, aby utworzyć płaską, równą baldachim nad ekranem, który zmaksymalizuje potencjał światła do uprawy. Pamiętaj, aby użyć sznurka lub miękkiego drutu, aby związać rośliny i zabezpieczyć je pod ekranem.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl