PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: LATO I OTRZYMAJ 20% RABATU.

Blog kategorie
Blog wpisy
Platinum OG: Odmiana na Luksusowy Relaks

Platinum OG to luksusowa odmiana marihuany, która zdobyła uznanie wśród miłośników konopi na całym świecie. Ta dominująca indica słynie z silnych efektów relaksacyjnych, co czyni ją idealnym wyborem na wieczorny relaks i walkę z bezsennością. W tym artykule przyjrzymy się bliżej historii Platinum OG, jej unikalnym właściwościom, genetyce, oraz danym technicznym, takim jak zawartość THC.

 

Bruce Banner: Mocna Odmiana z Superbohaterską Mocą

Bruce Banner, nazwany na cześć alter ego Hulka z komiksów Marvela, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych odmian marihuany na rynku. Ta wyjątkowa odmiana została stworzona przez renomowaną firmę hodowlaną Dark Horse Genetics, której założycielem jest Jason Holck, znany również jako OG Iron Lung. Historia Bruce Banner rozpoczyna się w połowie lat 2000., kiedy Holck podjął się skrzyżowania dwóch znakomitych genotypów: Strawberry Diesel i OG Kush, co zaowocowało stworzeniem trzech głównych fenotypów tej odmiany: Bruce Banner #1, Bruce Banner #3 i Bruce Banner #5.

Agent Orange: Cytrusowa Odmiana na Energetyczne Dni

Agent Orange, odmiana marihuany o intrygującej i kontrowersyjnej nazwie, posiada fascynującą historię, która sięga początków XXI wieku. Jest wynikiem skrzyżowania trzech niezwykłych odmian: Orange Velvet, Jack's Cleaner oraz Space Queen. Każda z tych odmian wnosi unikalne cechy do genetycznego profilu Agent Orange, nadając jej niepowtarzalny aromat, smak oraz właściwości psychoaktywne.

Bubble Gum: Słodka Odmiana o Relaksujących Właściwościach

Bubble Gum to niezwykle popularna odmiana marihuany, która swoją historię rozpoczęła w latach 70. w stanie Indiana. Początkowo była hodowana przez lokalnych hodowców, którzy szukali idealnej kombinacji smaku i efektów, aby stworzyć unikalną odmianę. To właśnie w tej dekadzie genetyka Bubble Gum zaczęła zdobywać popularność dzięki swoim wyjątkowym cechom, takim jak słodki smak i euforyczne działanie.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Znaczenie ciemnego cyklu w uprawie konopi.

0
Znaczenie ciemnego cyklu w uprawie konopi.

Marihuana to roślina krótkiego dnia. Dzieje się tak, ponieważ ciemny cykl dyktuje tempo wzrostu marihuany fotoperiodycznej. Istnieją tysiące blogów o oświetleniu i niedostatku związanym z cyklem mrocznym; więc odeszliśmy od Dartha Vadera i zapraszamy cię do przyłączenia się do nas po ciemnej stronie sinsemilli.

FOTOSYNTEZA I ODDYCHANIE
Kiedy rośliny konopi, podobnie jak inne rośliny zielone, są oświetlone - czy to w świetle słonecznym, czy sztucznym - ulegają fotosyntezie. W ten sposób zamieniają światło w energię i uwalniają tlen. Oni też oddychają. To prawda, w przeciwieństwie do dezinformacji krążącej gdzie indziej, rośliny, podobnie jak wszystkie inne organizmy tlenowe, cały czas oddychają. Zatrzymujemy się, kiedy umieramy, i umieramy, jeśli się zatrzymujemy. Rośliny konopi po prostu produkują nadwyżkę tlenu w ciągu dnia.

Podczas cyklu ciemności rośliny konopi nie ulegają fotosyntezie i nadal oddychają w stałym tempie; nie tylko zaczynają oddychać, kiedy gasną światła. Cykl Calvina, który jest niezależny od światła, przetwarza całą zgromadzoną energię słoneczną na węglowodany. Korzenie również oddychają, dlatego bardzo ważne jest, aby rosnąć na dobrze napowietrzonych podłożach. Skorzystaj z pojemników powietrznych, aby utrzymać średnią zawartość tlenu.

FOTOPERIOD CANNABIS
Konopie fotoperiodyczne są wrażliwe na zmiany godzin światła dziennego. W rzeczywistości odmiany konopi fotoperiodycznych nie mogą przejść od wegetatywnego wzrostu do kwitnienia bez długich nocy. 12 lub więcej godzin ciemności jest biologicznym bodźcem do kwitnienia fotoperiodycznych marihuany. Na zewnątrz, w miarę jak noce wydłużają się stopniowo od przesilenia letniego, niektóre odmiany mogą nawet zacząć kwitnąć po 14 godzinach nasłonecznienia.

KONOPIE AUTOMATYCZNE
Tylko nasiona automatycznie kwitnące mają z góry określony cykl życia po wykiełkowaniu. Uważa się, że cechą autoflowering jest adaptacja do prawie nieprzerwanego 24-godzinnego światła słonecznego, charakterystycznego dla Syberii. Prawdziwe odmiany automatycznie kwitnące zaczną kwitnąć po około 30 dniach wegetacji.

WZROST WEGETATYWNY: 18-6 CZY 24-0?
Odmiany konopi fotoperiodycznych można zasadniczo utrzymywać w fazie wegetatywnej przez nieokreślony czas, o ile otrzymują ponad 14 godzin światła dziennie. Trwa debata na temat optymalnego harmonogramu jasno-ciemnego dla wegetacji marihuany. Biorąc to pod uwagę, większość hodowców indoor zgodzi się, że gdzieś od 18 do 24 godzin dziennie jest idealne. Hodowcy outdoor zaczynają wiosną / latem, aby jak najlepiej wykorzystać długie dni.

Harmonogram 24-0 może nieco przyspieszyć proces wegetatywnego wzrostu. Wadą są wyższe rachunki za prąd. 18-6 jest bardziej powszechne, ponieważ jest bliższe na długie letnie dni i trochę tańsze. Wyższe wskaźniki sukcesu w przypadku sadzonek w cyklu 18-6 światło-ciemność niż w przypadku sadzonek otrzymujących 24-0 to jedyna istotna różnica, jaką odkryliśmy w naszych własnych eksperymentach.

ALTERNATYWA: 6-2?
Obecnie modny jest nowy harmonogram 6-2 alternatywnego oświetlenia wegetatywnego. Trzy z tych cykli jasno-ciemno w okresie 24-godzinnym oznaczają, że roślina konopi otrzymuje łącznie 18 godzin światła i 6 godzin ciemności, co konwencjonalna 18-6. Ponadto jest to realna opcja, ponieważ konopie fotoperiodyczne potrzebują ciągłych 12 godzin ciemności, aby zakwitnąć. Myśląc, te krótkie 2-godzinne przerwy w ciemności dają roślinie szansę na odpoczynek i efektywniejsze przetwarzanie CO₂. Ponadto 6-2 pozwala uniknąć nasycenia światła i jest potencjalnie bardziej skutecznym cyklem światło-ciemność w fotosyntezie.

KWIAT: 12-12, SPOSÓB DLA HODOWLI WEWNĘTRZNYCH
12-12, równy podział 12 godzin światła i 12 godzin ciemności, występuje naturalnie tylko w pobliżu równika. Hodowcy wewnętrzni polegają na zegarach, które sztucznie wybierają ten cykl jasno-ciemny. W ciągu dnia lub w okresie włączonego światła dwa receptory, fitochromowy czerwony i fitochromowy far-czerwony, są w równowadze. W ciemności daleka czerwień zmienia się w czerwień. To wzrost czerwieni powoduje kwitnienie. Wielu hodowców pozostawia rośliny w całkowitej ciemności na 36 godzin przed rozpoczęciem 12-12, aby zapewnić wysoki stosunek czerwieni fitochromowej.

Jednak nawet jeśli wyhodujesz odmianę fotoperiodyczną z nasion według harmonogramu 12-12, miną 3-4 tygodnie, zanim topy zaczną się rozwijać. Konopie fotoperiodyczne to roślina jednoroczna. Marihuana może przetrwać zaledwie 8 godzin dziennie, a kwitnące rośliny fotoperiodyczne można nawet ponownie wegetować. Można naprawdę cofnąć się do wzrostu wegetatywnego przy wznowieniu dłuższych dni.

PITCH CZARNY, NIE PRZESZKADZAĆ
Przerwy w działaniu światła słonecznego mają postać chmur. Rośliny konopi mogą sobie z tym poradzić. Ale wszystko, co jest poza cyklem ciemności jak smoła, bez zanieczyszczenia światłem przez cały czas trwania, wystarczy dla szczepów fotoperiodycznych. Światło przedostające się do uprawy, gdy światła są wyłączone, będzie stresować rośliny i zakłócać kwitnienie. Może to zestresować roślinę żeńską do rośliny interpłciowej. Oświetlenie uliczne może mylić rośliny konopi fotoperiodycznych na zewnątrz i zapobiegać ich kwitnieniu. Jeśli musisz uprawiać rośliny lub wchodzić do ogrodu w czasie ciemności, możesz użyć tylko zielonej żarówki.

Rozwijaj namioty i pokoje do uprawy muszą być sprawdzane pod kątem pęknięć i łez. Szklarnie można przykryć, aby noc była całkowicie ciemna tak długo, jak to konieczne. Załatanie dziury lub zakup lekkiej plandeki nie wymaga wiele. Ale przerwy w cyklu ciemności podczas kwitnienia mogą kosztować całe zbiory.

CZY AUTOMATYCZNE ROŚLINY KONOPI POTRZEBUJĄ CIEMNEGO CYKLU?
Krótka odpowiedź brzmi: tak z „jeśli” i nie z „ale”. Jeśli chcesz uzyskać najwyższą moc i maksymalną wydajność, sugerujemy przyjęcie cyklu 18-6 lub 20-4 światło-ciemność. Ale jeśli będziesz uruchamiać światła 24-0 w pomieszczeniach, twoje rośliny i cały sprzęt, taki jak wentylatory, również zostaną zepchnięte do granic możliwości. Jak dotąd uprawy automatyczne 24-0 nie przewyższały upraw uprawianych w ciemnych cyklach trwających 4-6 godzin. Naprawdę jest moc po ciemnej stronie mocy.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl