Nasiona marihuany czy są legalne?

Wysłane przez: Admin TanieNasionaMarihuany.pl Saturday, December 15, 2018

Nasiona możemy kupić i posiadać.

Nasiona marihuany same w sobie nie zawierają substancji THC, dlatego są całkowicie legalne w PL.

Na pewno nie możemy w Polsce uprawiać marihuany. Każdy kolekcjoner chce mieć w swojej kolekcji same wysokiej jakości odmiany nasion konopi. No właśnie, a gdzie mamy zakupić nasiona marihuany, aby mieć w stu procentach pewność, że będą one rzeczywiście wysokiej jakości? Do wyboru mamy oczywiście:

- sklepy stacjonarne,

- sklepy internetowe.

Wybór należy do nas ale najważniejsze jest by sklep był minimum 5 lat na rynku. Oczywiście powinniśmy wybierać tylko i wyłącznie takie sklepy, które funkcjonują już na rynku dobre lata. Dodatkowo sklepy powinny mieć w regulaminie sklepu dane firmy oraz nip.

Nasiona konopi

Żadne absolutnie niedociągnięcia nie mogą mieć miejsca w sklepach oferujących nam nasiona marihuany. Absolutna podstawa to świeży towar. Bardzo ważną kwestią jest przechowywanie nasion. Zatem jak nasiona konopi przechowywane powinny być? Na pewno powinniśmy najlepiej użyć specjalnej lodówki. Bowiem nasiona marihuany muszą być przechowywane w specjalnie dobranej temperaturze. Do tego wszystkiego dochodzi także odpowiedni stopień wilgotności.

Nasiona konopi sprzedawane na sztuki...

Na pewno musimy wiedzieć, że nasiona konopi sprzedawane są na sztuki. Nie ma mowy o sprzedaży konopi na kilogramy jak jabłka czy kartofle. Nasiona konopi mają także swoją datę ważności. Każdy sprzedający konopie sklep powinien prowadzić wewnętrzny system kontroli właśnie dat ważności. Gdy w sklepie o dobrej renomie kupujemy nasiona konopi, które nie spełniają wymagać, to właśnie sprzedawca ręcznie nie sprawdzał  i nie trzyma dat ważności. Niestety wiele sklepów sferę tą zaniedbują i właśnie wygląda to jak wygląda. Oczywiście nie dotyczy to każdego sklepu, zatem z dobrymi sklepami także możemy mieć do czynienia.

Nasiona konopi możemy kupić bardzo swobodnie

Wiele osób bez dwóch zdań jest zadziwionych tym, że w Polsce jak najbardziej nasiona konopi można zakupić bardzo swobodnie. Jednak jak zawsze jest jedno małe "ale". O co dokładnie chodzi? Chodzi o to, że nasiona konopi możemy kupić tylko w kolekcjonerskich celach. 


NOTA PRAWNA

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany. Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa Polskiego (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami). Sklep TanieNasionaMarihuany.pl sprzedaje nasiona marihuany osobom pełnoletnim pod kątem tylko i wyłącznie kolekcjonerskim. Opisy zamieszczone przy produktach są "przedrukiem" ze stron producentów i mają na celu odpowiednie sklasyfikowanie kolekcjonerskich nasion.