PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: LATO I OTRZYMAJ 20% RABATU.

Blog kategorie
Blog wpisy
Bruce Banner: Mocna Odmiana z Superbohaterską Mocą

Bruce Banner, nazwany na cześć alter ego Hulka z komiksów Marvela, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych odmian marihuany na rynku. Ta wyjątkowa odmiana została stworzona przez renomowaną firmę hodowlaną Dark Horse Genetics, której założycielem jest Jason Holck, znany również jako OG Iron Lung. Historia Bruce Banner rozpoczyna się w połowie lat 2000., kiedy Holck podjął się skrzyżowania dwóch znakomitych genotypów: Strawberry Diesel i OG Kush, co zaowocowało stworzeniem trzech głównych fenotypów tej odmiany: Bruce Banner #1, Bruce Banner #3 i Bruce Banner #5.

Agent Orange: Cytrusowa Odmiana na Energetyczne Dni

Agent Orange, odmiana marihuany o intrygującej i kontrowersyjnej nazwie, posiada fascynującą historię, która sięga początków XXI wieku. Jest wynikiem skrzyżowania trzech niezwykłych odmian: Orange Velvet, Jack's Cleaner oraz Space Queen. Każda z tych odmian wnosi unikalne cechy do genetycznego profilu Agent Orange, nadając jej niepowtarzalny aromat, smak oraz właściwości psychoaktywne.

Bubble Gum: Słodka Odmiana o Relaksujących Właściwościach

Bubble Gum to niezwykle popularna odmiana marihuany, która swoją historię rozpoczęła w latach 70. w stanie Indiana. Początkowo była hodowana przez lokalnych hodowców, którzy szukali idealnej kombinacji smaku i efektów, aby stworzyć unikalną odmianę. To właśnie w tej dekadzie genetyka Bubble Gum zaczęła zdobywać popularność dzięki swoim wyjątkowym cechom, takim jak słodki smak i euforyczne działanie.

Purple Punch: Mocna i Słodka Odmiana

Purple Punch to wyjątkowa odmiana marihuany, która szybko zdobyła popularność wśród miłośników konopi na całym świecie. Ta odmiana została stworzona przez skrzyżowanie dwóch legendarnych szczepów: Granddaddy Purple i Larry OG. Efektem tej kombinacji jest odmiana, która łączy w sobie najlepsze cechy obu rodziców, oferując intensywne doznania smakowe i mocne efekty psychoaktywne.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

AK-47 Jakie Są Zalety i Wady Tej Odmiany

0
AK-47 Jakie Są Zalety i Wady Tej Odmiany

AK-47 to odmiana marihuany, która zyskała ogromną popularność w świecie konopi, zdobywając liczne nagrody i uznanie zarówno wśród rekreacyjnych użytkowników, jak i hodowców. W tym artykule przyjrzymy się historii tej odmiany, jej genetyce, właściwościom oraz zarówno jej zaletom, jak i wadom.

 

Historia Odmiany AK-47

Odmiana AK-47 została stworzona w 1992 roku przez firmę Serious Seeds w Holandii. Jej korzenie sięgają jednak lat 70., kiedy to zaczęto krzyżować odmiany z Kolumbii, Meksyku, Tajlandii i Afganistanu. Mimo swojego agresywnego nazewnictwa, odmiana ta jest znana z łagodnych i relaksujących efektów, które wprowadziły ją na listy najlepszych odmian na świecie. AK-47 zdobyła wiele nagród na międzynarodowych konkursach, takich jak Cannabis Cup, co tylko potwierdza jej wysoką jakość i popularność.

 

Genetyka i Właściwości

Genetyka AK-47

AK-47 to wyjątkowa hybryda, która zawiera przewagę genów sativa, co oznacza, że 65% jej genotypu to sativa, a pozostałe 35% to indica. Ta specyficzna kompozycja genetyczna powstała w wyniku skrzyżowania czterech różnych odmian: kolumbijskiej, meksykańskiej, tajskiej oraz afgańskiej. Geny kolumbijskie i meksykańskie zapewniają energiczne i podnoszące na duchu efekty typowe dla sativy, podczas gdy tajskie i afgańskie odmiany wprowadzają elementy relaksacji i fizycznego odprężenia charakterystyczne dla indici.

 

Właściwości Fizyczne i Aromatyczne

Rośliny AK-47 są znane ze swojego wyglądu – są stosunkowo wysokie i szerokie, z dużymi kielichami. Pąki tej odmiany są zazwyczaj ciemnozielone z żółtawym odcieniem, pokryte licznymi kryształkami (trichomami) oraz delikatnymi czerwonymi włoskami. Aromat AK-47 jest intensywny, łączący w sobie nuty skunk, cytrusów, kwiatów oraz drzewa sandałowego. Smak tej odmiany jest równie złożony, oferując cytrusowe tony na tle wyraźnej, skunkowej bazy.

 

Profil Terpenowy

Profil terpenowy AK-47 jest bogaty i zróżnicowany, co przyczynia się do jej unikalnego aromatu i smaku. Dominującymi terpenami są:

  • Myrcene: Terpen o ziołowym, ziemistym zapachu, który często przyczynia się do relaksujących efektów.
  • Caryophyllene: Terpen o pikantnym, pieprznym aromacie, znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych.
  • Pinene: Terpen o świeżym, sosnowym zapachu, który może wspomagać koncentrację i pamięć.
  • Limonene: Terpen o cytrusowym aromacie, często kojarzony z poprawą nastroju i efektami przeciwlękowymi.

 

Efekty Psychoaktywne

Dzięki swojej złożonej genetyce, AK-47 oferuje wyjątkowe połączenie efektów psychoaktywnych. Użytkownicy często opisują działanie tej odmiany jako jednocześnie energetyzujące i euforyczne, co sprawia, że jest idealna do kreatywnych zajęć lub spotkań towarzyskich. Mimo przewagi genów sativa, AK-47 potrafi również wprowadzić w stan głębokiego relaksu, dzięki czemu doskonale nadaje się do wieczornego użytku, kiedy chcemy odpocząć po ciężkim dniu.

 

Zastosowanie Medyczne

AK-47 jest również ceniona za swoje właściwości medyczne. Dzięki kombinacji efektów sativy i indici, odmiana ta może być stosowana w leczeniu różnych schorzeń. Jest skuteczna w łagodzeniu objawów lęku i depresji, ponieważ jej euforyczne działanie pomaga poprawić nastrój. Ponadto, jej właściwości relaksacyjne mogą być pomocne w walce z przewlekłym bólem i bezsennością. Użytkownicy medyczni doceniają również zdolność AK-47 do stymulacji apetytu i łagodzenia nudności.

 

Specyfikacje Techniczne

Cecha Wartość
Dominująca genetyka

  Sativa (65%)

THC   13-20%
CBD   0.1-1%
Średni czas kwitnienia   8-9 tygodni
Typ kwitnienia   Fotoperiodyczna
Zastosowanie medyczne   Lęk, depresja, przewlekły ból
Aromat i smak   Skunk, cytrus, kwiatowy
Wydajność (Indoor)   350-500 g/m²
Wysokość rośliny   Średnia

Zalety Odmiany AK-47

 

Wysoka Zawartość THC

Jedną z głównych zalet odmiany AK-47 jest jej wysoka zawartość THC, która wynosi od 13% do nawet 20%. Tak wysoki poziom tego psychoaktywnego związku sprawia, że AK-47 jest odmianą o silnym działaniu psychoaktywnym. To właśnie dzięki dużej zawartości THC użytkownicy mogą doświadczać intensywnych efektów, które obejmują zarówno euforię, jak i głęboki relaks. Taka kombinacja czyni AK-47 idealną opcją dla osób poszukujących mocnych wrażeń i silnego, długotrwałego efektu.

 

Efekty Relaksacyjne

Mimo swojej groźnie brzmiącej nazwy, AK-47 jest znana z wprowadzania użytkowników w stan głębokiego relaksu i euforii. Ta odmiana marihuany jest szczególnie ceniona za swoje zdolności do łagodzenia stresu i lęku, co czyni ją doskonałą opcją do użycia po długim i stresującym dniu pracy. Efekty relaksacyjne AK-47 mogą pomóc w złagodzeniu objawów depresji, poprawiając nastrój i wprowadzając uczucie spokoju. Ponadto, wielu użytkowników zgłasza, że AK-47 pomaga im lepiej spać, co czyni ją dobrą opcją dla osób cierpiących na bezsenność.

 

Łatwość Uprawy

AK-47 jest również znana z tego, że jest stosunkowo łatwa w uprawie, co czyni ją doskonałym wyborem dla początkujących hodowców. Ta odmiana może być uprawiana zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, chociaż najlepiej rośnie w kontrolowanych warunkach indoor. Jej średnia wysokość i szybki czas kwitnienia, wynoszący zaledwie 8-9 tygodni, sprawiają, że jest to odmiana, którą można łatwo zarządzać i pielęgnować. Ponadto, AK-47 jest odporna na pleśń i choroby, co dodatkowo ułatwia jej uprawę.

 

Wszechstronność Zastosowania

Ze względu na swoje różnorodne właściwości medyczne, AK-47 znajduje szerokie zastosowanie w medycynie. Jest często stosowana do łagodzenia bólu, dzięki swoim sil

 

Zalety Odmiany AK-47

 

Wysoka Zawartość THC

Jedną z kluczowych zalet odmiany AK-47 jest jej wysoka zawartość THC, która waha się od 13% do nawet 20%. Tak wysoki poziom tego psychoaktywnego składnika sprawia, że AK-47 jest jedną z najsilniejszych odmian dostępnych na rynku. Wysoka zawartość THC przekłada się na intensywne i długotrwałe efekty psychoaktywne, które obejmują euforię, poprawę nastroju oraz zwiększoną kreatywność. Dla wielu użytkowników, zarówno rekreacyjnych, jak i medycznych, wysoki poziom THC jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze tej odmiany.

 

Efekty Relaksacyjne

Mimo swojej nazwy, AK-47 jest znana przede wszystkim z efektów relaksacyjnych. Po jej użyciu użytkownicy często doświadczają głębokiego uczucia spokoju i relaksu, które może być idealne po długim i stresującym dniu pracy. AK-47 jest również efektywna w łagodzeniu objawów lęku i depresji, co sprawia, że jest popularna wśród osób cierpiących na te dolegliwości. Efekty euforyczne mogą poprawić nastrój i wprowadzić użytkowników w stan błogości, co jest dodatkowym atutem dla osób poszukujących relaksu i odprężenia.

 

Łatwość Uprawy

AK-47 jest również ceniona za swoją łatwość uprawy, co czyni ją atrakcyjną opcją dla początkujących hodowców. Rośliny tej odmiany można uprawiać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, choć najlepiej rosną w kontrolowanych warunkach indoor. Jej średnia wysokość oraz krótki czas kwitnienia, wynoszący zaledwie 8-9 tygodni, sprawiają, że jest to odmiana łatwa w zarządzaniu. Ponadto, AK-47 jest odporna na pleśń i choroby, co dodatkowo ułatwia jej uprawę. Dzięki temu hodowcy mogą spodziewać się stabilnych plonów bez potrzeby skomplikowanej pielęgnacji.

 

Wszechstronność Zastosowania

AK-47 jest wszechstronna pod względem zastosowania, zarówno rekreacyjnego, jak i medycznego. Ze względu na swoje silne właściwości relaksacyjne i euforyczne, jest często stosowana w leczeniu różnych dolegliwości medycznych. Pomaga w łagodzeniu przewlekłego bólu, co czyni ją popularną wśród pacjentów cierpiących na dolegliwości bólowe. Dodatkowo, AK-47 jest skuteczna w walce z bezsennością, pomagając użytkownikom zasnąć i poprawiając jakość snu. Zdolność tej odmiany do stymulacji apetytu sprawia, że jest również wykorzystywana przez osoby z problemami z jedzeniem, w tym pacjentów poddawanych terapii przeciwnowotworowej, którzy cierpią na utratę apetytu.

 

Działanie Przeciwlękowe i Przeciwdepresyjne

AK-47 jest również znana ze swoich właściwości przeciwlękowych i przeciwdepresyjnych. Efekty euforyczne i relaksacyjne mogą pomóc w łagodzeniu objawów lęku i depresji, co sprawia, że jest to popularna odmiana wśród osób cierpiących na te dolegliwości. Użytkownicy często zgłaszają poprawę nastroju i ogólne poczucie dobrostanu po użyciu tej odmiany, co czyni ją idealnym wyborem dla osób poszukujących naturalnych sposobów na poprawę zdrowia psychicznego.

 

Wady Odmiany AK-47

  1. Intensywny Aromat: Jedną z głównych wad AK-47 jest jej intensywny zapach podczas uprawy, który może być problematyczny dla hodowców, którzy muszą utrzymać dyskrecję. Wymaga to skutecznych systemów filtracji powietrza.

  2. Możliwe Skutki Uboczne: Podobnie jak inne odmiany o wysokiej zawartości THC, AK-47 może powodować pewne skutki uboczne, takie jak suchość w ustach, suchość oczu, a u niektórych użytkowników nawet uczucie paranoi.

  3. Wymagania Klimatyczne: Chociaż AK-47 można uprawiać na zewnątrz, preferuje ona łagodny klimat. W wysokich temperaturach rośliny mogą produkować mniej zwarte i bardziej puszyste pąki.

 

Podsumowanie

AK-47 to odmiana marihuany, która zdobyła szerokie uznanie dzięki swoim wyjątkowym efektom, wysokiej zawartości THC oraz wszechstronnym zastosowaniom medycznym. Choć jej intensywny zapach podczas uprawy oraz możliwe skutki uboczne mogą stanowić pewne wyzwania, jej zalety z pewnością przeważają nad wadami. Dla wielu hodowców i użytkowników AK-47 pozostaje jedną z ulubionych odmian na rynku.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl