PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: LATO I OTRZYMAJ 20% RABATU.

Blog kategorie
Blog wpisy
Platinum OG: Odmiana na Luksusowy Relaks

Platinum OG to luksusowa odmiana marihuany, która zdobyła uznanie wśród miłośników konopi na całym świecie. Ta dominująca indica słynie z silnych efektów relaksacyjnych, co czyni ją idealnym wyborem na wieczorny relaks i walkę z bezsennością. W tym artykule przyjrzymy się bliżej historii Platinum OG, jej unikalnym właściwościom, genetyce, oraz danym technicznym, takim jak zawartość THC.

 

Bruce Banner: Mocna Odmiana z Superbohaterską Mocą

Bruce Banner, nazwany na cześć alter ego Hulka z komiksów Marvela, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych odmian marihuany na rynku. Ta wyjątkowa odmiana została stworzona przez renomowaną firmę hodowlaną Dark Horse Genetics, której założycielem jest Jason Holck, znany również jako OG Iron Lung. Historia Bruce Banner rozpoczyna się w połowie lat 2000., kiedy Holck podjął się skrzyżowania dwóch znakomitych genotypów: Strawberry Diesel i OG Kush, co zaowocowało stworzeniem trzech głównych fenotypów tej odmiany: Bruce Banner #1, Bruce Banner #3 i Bruce Banner #5.

Agent Orange: Cytrusowa Odmiana na Energetyczne Dni

Agent Orange, odmiana marihuany o intrygującej i kontrowersyjnej nazwie, posiada fascynującą historię, która sięga początków XXI wieku. Jest wynikiem skrzyżowania trzech niezwykłych odmian: Orange Velvet, Jack's Cleaner oraz Space Queen. Każda z tych odmian wnosi unikalne cechy do genetycznego profilu Agent Orange, nadając jej niepowtarzalny aromat, smak oraz właściwości psychoaktywne.

Bubble Gum: Słodka Odmiana o Relaksujących Właściwościach

Bubble Gum to niezwykle popularna odmiana marihuany, która swoją historię rozpoczęła w latach 70. w stanie Indiana. Początkowo była hodowana przez lokalnych hodowców, którzy szukali idealnej kombinacji smaku i efektów, aby stworzyć unikalną odmianę. To właśnie w tej dekadzie genetyka Bubble Gum zaczęła zdobywać popularność dzięki swoim wyjątkowym cechom, takim jak słodki smak i euforyczne działanie.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Feminizowane nasiona konopi.

0
Feminizowane nasiona konopi.

Feminizowane nasiona konopi pojawiły się po raz pierwszy w latach 90-tych XX wieku, zostały wynalezione przez Dutch Passion, a feminizowane nasiona konopi stanowią obecnie ponad 95% wszystkich sprzedanych nasion konopi.

 

Zwykłe nasiona konopi produkują rośliny męskie i żeńskie w mniej więcej równej liczbie. Ale dziś zwykłe nasiona konopi stanowią mniej niż 3% sprzedaży nasion Dutch Passion, mimo że naszych 15 odmian jest jedną z najbardziej kompletnych kolekcji zwykłych nasion konopi, które są nadal dostępne. Większość hodowców domowych po prostu nie lubi wykorzystywać swojego czasu, przestrzeni i energii do uprawy męskich roślin konopi. Większość hodowców domowych woli uprawiać niewielką liczbę wysokiej jakości roślin żeńskich, a najlepszym sposobem na to jest sadzenie (klony) lub feminizowane nasiona konopi, które są zwykle kupowane w Internecie lub w lokalnym sklepie z nasionami.

 

Jak powstały feminizowane nasiona konopi?

W latach 90. założyciel Dutch Passion, Henk van Dalen, uprawiał niektóre rośliny konopi ze zwykłych nasion, były to jedyne dostępne wówczas nasiona. Hodowcy konopi marzyli o feminizowanych nasionach konopi, ale ogólnie przyjęto, że nie jest to możliwe w przypadku konopi. Pewnego dnia Henk zauważył coś niezwykłego, badając niektóre żeńskie rośliny, które kwitły przez kilka tygodni dłużej niż zwykle. Był to jeden z tych eksperymentów, który miał na celu sprawdzenie, co się stanie, jeśli samica zakwitnie znacznie dłużej, niż ktokolwiek mógłby normalnie pomyśleć. Był to eksperyment, który na zawsze zmienił uprawę konopi, ponieważ zauważył, że żeńskie rośliny w końcu wyprodukowały męskie kwiaty. Henk zebrał pyłek i użył go do zapylenia kilku innych żeńskich roślin, a kilka tygodni później zebrał powstałe nasiona. Znowu był to jeden z eksperymentów przeprowadzonych „tylko po to, aby zobaczyć”, co się stało.

 

Nasiona zostały zasiane i ku zdumieniu wszystkich z każdego nasienia wydała się roślina żeńska. Istniała ogromna chęć zrozumienia tego i być może szansa na powtórzenie eksperymentu i sprawdzenie, czy to odkrycie można wykorzystać w praktyce. Tak więc więcej żeńskich roślin wyrosło ze zwykłych nasion i na pewno kilka tygodni po normalnej dacie zbiorów samice zaczęły produkować męskie kwiaty. Pyłek został starannie zebrany, Henk nazwał go „pyłkiem żeńskim”, ponieważ z nasion stworzonych z niego powstały tylko żeńskie rośliny. Ten większy, drugi eksperyment potwierdził wstępne ustalenia. Feminizowane nasiona konopi zostały stworzone w Dutch Passion, choć początkowo nie wszyscy w to wierzyli.

 

Proces zbierania „pyłku żeńskiego” z przejrzałych żeńskich roślin konopi indyjskich nie nadawał się do masowej produkcji nasion. Obecnie każda firma nasienna ma swój własny, preferowany chemiczny sposób tworzenia „żeńskiego” pyłku do wykorzystania w tworzeniu nasion feminizowanych.

 

Dziś feminizowane nasiona konopi są niezbędne dla wszelkiego rodzaju hodowców. Feminizowane automatycznie kwitnące nasiona konopi stają się prawie tak popularne jak nasiona fotoperiodyczne, są łatwym i wygodnym sposobem uprawy konopi zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Wielu hodowców konopi po raz pierwszy wybiera feminizowane nasiona automatyczne, ponieważ są one tak łatwe i elastyczne w uprawie.

 

Feminizowane, bogate w CBD nasiona konopi są popularne wśród hodowców medycznych. Wielu hodowców outdoor również polega na nasionach feminizowanych, bez nich ryzykowaliby zapylenie całej uprawy przez rośliny męskie.

 

Zwykłe nasiona są popularne wśród niektórych oldschoolowych hodowców i małych banków nasion. Regularna sprzedaż nasion Dutch Passion jest tak niska, że traktujemy ją raczej jako usługę niż rentowny biznes. Dla większości hodowców nasiona feminizowane są preferowanym sposobem uprawy własnej konopi.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl