PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: LATO I OTRZYMAJ 20% RABATU.

Blog kategorie
Blog wpisy
Bruce Banner: Mocna Odmiana z Superbohaterską Mocą

Bruce Banner, nazwany na cześć alter ego Hulka z komiksów Marvela, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych odmian marihuany na rynku. Ta wyjątkowa odmiana została stworzona przez renomowaną firmę hodowlaną Dark Horse Genetics, której założycielem jest Jason Holck, znany również jako OG Iron Lung. Historia Bruce Banner rozpoczyna się w połowie lat 2000., kiedy Holck podjął się skrzyżowania dwóch znakomitych genotypów: Strawberry Diesel i OG Kush, co zaowocowało stworzeniem trzech głównych fenotypów tej odmiany: Bruce Banner #1, Bruce Banner #3 i Bruce Banner #5.

Agent Orange: Cytrusowa Odmiana na Energetyczne Dni

Agent Orange, odmiana marihuany o intrygującej i kontrowersyjnej nazwie, posiada fascynującą historię, która sięga początków XXI wieku. Jest wynikiem skrzyżowania trzech niezwykłych odmian: Orange Velvet, Jack's Cleaner oraz Space Queen. Każda z tych odmian wnosi unikalne cechy do genetycznego profilu Agent Orange, nadając jej niepowtarzalny aromat, smak oraz właściwości psychoaktywne.

Bubble Gum: Słodka Odmiana o Relaksujących Właściwościach

Bubble Gum to niezwykle popularna odmiana marihuany, która swoją historię rozpoczęła w latach 70. w stanie Indiana. Początkowo była hodowana przez lokalnych hodowców, którzy szukali idealnej kombinacji smaku i efektów, aby stworzyć unikalną odmianę. To właśnie w tej dekadzie genetyka Bubble Gum zaczęła zdobywać popularność dzięki swoim wyjątkowym cechom, takim jak słodki smak i euforyczne działanie.

Purple Punch: Mocna i Słodka Odmiana

Purple Punch to wyjątkowa odmiana marihuany, która szybko zdobyła popularność wśród miłośników konopi na całym świecie. Ta odmiana została stworzona przez skrzyżowanie dwóch legendarnych szczepów: Granddaddy Purple i Larry OG. Efektem tej kombinacji jest odmiana, która łączy w sobie najlepsze cechy obu rodziców, oferując intensywne doznania smakowe i mocne efekty psychoaktywne.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Holenderscy politycy proponują legalizację komercyjnej uprawy konopi.

0
Holenderscy politycy proponują legalizację komercyjnej uprawy konopi.

Magda Berndsen z holenderskiej partii Demokratów „D66” zaproponowała prawdopodobnie najbardziej postępową regulację dotyczącą konopi indyjskich, jaką kiedykolwiek widziano w Europie. Jeśli zostanie przyjęta, zalegalizuje produkcję, sprzedaż i dystrybucję marihuany na dużą skalę w Holandii. Byłby to poważny cios dla przestępczości zorganizowanej, która obecnie cieszy się wolnymi od podatku dochodami z nieregulowanych upraw konopi na skalę przemysłową.


Nowy wniosek pozwoliłby na specjalne zezwolenia umożliwiające produkcję konopi na dużą skalę dla starannie zatwierdzonych firm, które mogłyby zagwarantować hodowlę konopi o najwyższej jakości, wolną od pestycydów i innych zanieczyszczeń. Pozwoliłoby to również zaoszczędzić rządowi holenderskiemu około 500 milionów euro. 200 mln euro byłoby zaoszczędzonych na kosztach policji i sądowych, a kolejne 300 mln euro pochodziłoby z wpływów z podatków, które obecnie nie są pobierane.


Dalsze apele o bardziej rozsądną holenderską politykę dotyczącą konopi indyjskich nadeszły od burmistrzów Amsterdamu, Rotterdamu, Utrechtu i Hagi, znanych jako „G4”, na czele których stoi burmistrz Amsterdamu Eberhaard van der Laan. Niedawno napisali do sekretarza zdrowia, sprzeciwiając się propozycji ograniczenia mocy konopi do 15% lub poniżej. „Zasada 15%” oznaczałaby ogromne dodatkowe obciążenie dla policji i wymiaru sprawiedliwości. Można to łatwo przezwyciężyć, dodając np. dodatkowe gałązki do pąków. Co więcej, nie ma dowodów na to, że ograniczenie siły działania konopi do 15% przyniesie jakiekolwiek korzyści dla zdrowia publicznego.

Istnieje również powszechny sprzeciw wobec holenderskiej ustawy „Grow shop law”, która zabrania sprzedaży sprzętu do uprawy roślin osobom zamierzającym uprawiać na dużą skalę lub profesjonalnie. Jedną z głównych konsekwencji tej ustawy było stworzenie nowego wolnego od podatku czarnego rynku sprzętu do uprawy. Bez wątpienia wygeneruje również dodatkowe przychody dla dostawców sprzętu w sąsiednich krajach europejskich, np. producentów namiotów itp. Kilka holenderskich sklepów ogrodniczych zostało już zamkniętych w wyniku tego nowego prawa, które weszło w życie 1 marca.

Niedawna poważna ankieta przeprowadzona przez holenderskie radio BNR wykazała, że 67% słuchaczy zgodziło się, że przedsiębiorcom należy „zezwolić na legalną uprawę konopi”. Oczywiście istnieje ogromne poparcie dla gruntownego przemyślenia holenderskich przepisów dotyczących konopi indyjskich, a presja pochodzi ze wszystkich obszarów holenderskiego społeczeństwa. Jedynym rozwiązaniem są ulepszone przepisy dotyczące uprawy konopi, oparte na dowodach i logice, i właśnie to proponuje partia D66 wraz z legalizacją upraw komercyjnych. Jeśli zostanie zaakceptowana, propozycja D66 byłaby poważnym ciosem dla gangów przestępczych, które cieszą się monopolem wolnocłowym dzięki polityce rządu poniżej standardów.


Holenderski model dystrybucji konopi indyjskich w kawiarni od dziesięcioleci był modelem tolerancji konopi, ale jest daleki od ideału. „Drzwi wejściowe” coffeeshopu zajmują się opodatkowaną i tolerowaną sprzedażą konopi indyjskich klientom i turystom. Ale „tylne drzwi” kawiarni są nadal całkowicie nieuregulowane, co oznacza, że kawiarnie muszą kupować ogromne ilości marihuany z całkowicie nieuregulowanego rynku. Trwa to od dziesięcioleci i jest coraz częściej postrzegane jako porażka przez polityków, którym brakuje moralnej odwagi, by poradzić sobie z tą sytuacją. Ale ta nowa propozycja partii D66 może zmienić wszystko, a także doprowadzić Europę do bardziej „amerykańskiego” systemu produkcji i regulacji konopi indyjskich.

Oprócz tworzenia co roku dodatkowych 500 mln euro dla rządu holenderskiego, istnieją inne korzyści.


Zdrowie publiczne. System regulowanych i zatwierdzonych komercyjnych hodowców konopi zapewni, że marihuana będzie produkowana wyłącznie zgodnie z najwyższymi standardami jakości, wolna od zanieczyszczeń, pestycydów, metali ciężkich i niepożądanych pozostałości chemicznych. Będzie to znacząca poprawa w stosunku do obecnej sytuacji, w której właściciele kawiarni są zmuszeni do wejścia na czarny rynek, aby kupować konopie indyjskie i nigdy nie mogą być absolutnie pewni, co kupują ani w jaki sposób została wyprodukowana. Nowa propozycja D66 pozwoli, aby każda sprzedawana odmiana konopi była objęta pełną analizą naukową zawartości kannabinoidów, dzięki czemu konsument będzie wiedział, co dokładnie paruje / pali.

 

Tworzenie miejsc pracy. Wprowadzając produkcję konopi do ram prawnych, w Holandii powstanie nowy przemysł, w którym firmy będą konkurować o produkcję wysokiej jakości organicznej konopi o wysokiej czystości. Będą to dobre miejsca pracy, dobrze płatne z emeryturami i podatkami. Jest to korzystne dla wszystkich zaangażowanych.


Poprawiona jakość konopi. Legalizacja produkcji konopi na dużą skalę ułatwi tworzenie i poprawę jakości konopi dla klienta końcowego. Na przykład odmiany medyczne bogate w CBD, które dopiero zaczynają pojawiać się w kawiarniach, prawdopodobnie staną się znacznie bardziej popularne i rozpowszechnione. Przyniesie to korzyści tylko użytkownikom medycznym i turystom medycznym, którzy odwiedzają kawiarnie. Oprócz odmian bogatych w CBD spodziewamy się, że pojawią się odmiany konopi, do których zostaną wybrane wysoki poziom innych kannabinoidów, takich jak odmiany bogate w THCV i CBG. Wiele z tych pomniejszych kannabinoidów cieszy się dużym zainteresowaniem naukowym ze względu na korzyści medyczne.

Ulepszone zaopatrzenie w kawiarnie. Kawiarnie są obecnie tolerowane, o ile mają mniej niż 500g konopi na miejscu. Często wymaga to codziennego dostarczania przez kurierów dużych ilości konopi indyjskich „tylnymi drzwiami”. Nie jest to rozsądny sposób prowadzenia jakiejkolwiek działalności, a nowa propozycja D66 pozwoli na pewną elastyczność i unowocześnienie starych i nieodpowiednich przepisów. Większe kawiarnie mogą mieć większe zapasy marihuany

Pozwalając Holendrom dawać przykład reszcie Europy. Duża część Europy jest wciąż daleko w tyle za systemem USA. Stany Zjednoczone zmieniły podejście do używania medycznej i rekreacyjnej marihuany w Ameryce Północnej i Południowej. Jeśli parlament holenderski zaakceptuje propozycję legalizacji produkcji konopi, wyznaczy nowy europejski punkt odniesienia dla dojrzałego myślenia w kwestii konopi. Jest to bardzo spóźnione i holenderskim politykom będzie to zasługa, jeśli uda im się to osiągnąć.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl