Blog kategorie
Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Jak uprawiać konopie z gęstymi topami.

0
Jak uprawiać konopie z gęstymi topami.

Wielkie topy tworzą każdemu ogrodnikowi uśmiech na twarzy, ale jak je uzyskać bezpiecznie i efektownie.

Uprawiasz na zewnątrz? Czy zastanawiałeś się, gdzie twoje rośliny będą żyć przez cały cykl? Zalety i wady gleby w porównaniu z doniczkami.

Po raz kolejny nasza mała niebieska planeta obróciła się wokół Słońca. Zima osiąga szczyt na półkuli północnej, co oznacza jedno: wiosna tuż za rogiem!

Czas zacząć planować sezon na świeżym powietrzu. Jedną z głównych obaw początkujących hodowców na zewnątrz jest to, czy rośliny mają żyć w doniczce, czy naprawdę na otwartej glebie. Ani dobry, ani zły wybór, ale każdy ma swoje wady i zalety.

Wybór użycia doniczek lub siewu bezpośrednio do gleby nie ma nic wspólnego z potencjalnym plonem i jakością produktu końcowego. Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i stylu życia. Możesz użyć dużych doniczek na zewnątrz, aby wyhodować ogromne rośliny. Lub rośnie na ubogiej glebie i kończy się drobną, małą rośliną.

Ponieważ nie ma wyraźnego zwycięzcy, to nie do Ciebie należy ocena, która z nich jest najlepsza, więc damy Ci trochę do myślenia w nadziei, że przyczynisz się do wyboru, który będzie dla Ciebie lepszy.

HODOWLA NA ZEWNĄTRZ W GARNKACH - ZALETY
Doniczki są świetne, ponieważ można przenosić rośliny. Dla prawdziwego hodowcy na wolnym powietrzu może to nie wydawać się wielkim zmartwieniem, ale oznacza to, że nigdy nie musiałeś radzić sobie z problemami związanymi z przenoszeniem z powodu inwazji robaków, silnej ulewy, zwierząt lub nawet ciekawskich oczu.

Doniczki są również świetne, ponieważ będziesz w stanie lepiej kontrolować wzrost rośliny. Jeśli problemem jest ukrywanie się, doniczka ograniczy maksymalny potencjał wzrostu rośliny, co oznacza, że możesz dość skutecznie przewidzieć, jak wysoka i szeroka się stanie. Oczywiście trening jest zawsze możliwy, ale nic nie przebije bezstresowego tempa wzrostu dla maksymalnego potencjału genetycznego.

Używając doniczek, możesz również złagodzić potencjalne problemy z samą glebą. Być może twoje naturalne środowisko nie oferuje najlepszej jakości gleby do konopi indyjskich, więc użycie doniczek pozwala mieszać gleby premium lub modyfikowane i utrzymywać je w sobie. Pozwala to również na pełną kontrolę nad zmiennymi, takimi jak pH i siła odżywiania, lokalnie do korzeni.

SIEW BEZPOŚREDNIO W GLEBIE - ZALETY
Sadzenie bezpośrednio w glebie jest tak naturalne, jak to tylko możliwe. Korzenie mogą szybko eksplorować głębiny podziemnego świata, powodując wzrost rośliny do potencjalnie monumentalnych rozmiarów. Korzenie mogą wnikać bardzo głęboko, a jeśli uda im się znaleźć wystarczająco dobre łóżko wodne lub wilgotność, roślina może przetrwać bez opieki przez bardzo gorące i suche lato. Życie mikroorganizmów będzie najlepsze, podobnie jak potencjalna oferta żywieniowa - oczywiście - pod warunkiem, że będziesz mieć dobrą ziemię uprawną.

Rosnąc w dobrym miejscu, utrzymanie staje się minimalne. Koszty również zostaną obniżone, ponieważ przyroda dostarczy mnóstwo energii. Co gorsza, w połowie okresu kwitnienia może być mile widziane dodatkowe pożywienie, aby uzyskać dodatkowe tłuste coli - ale nawet w znacznie mniejszym stopniu niż w doniczce.

HODOWLA NA ZEWNĄTRZ W NACZYNACH - WADY
Używanie doniczek zamiast sadzenia bezpośrednio na wolności ma swoje wady. Na początek nie będziesz w stanie ich ustawić i zapomnieć. Jeśli nie spadnie deszcz, musisz zapewnić wodę. Nawet jeśli nadejdzie, musisz uważać na odżywianie.

Uprawa na zewnątrz w doniczkach również zajmie więcej czasu niż w pomieszczeniu, ponieważ cykle świetlne nie są tak precyzyjne, więc jeśli dobrze zaplanujesz, ale użyjesz zbyt małej doniczki, roślina nie będzie w stanie urosnąć tak, jak byś chciał. . W przeciwieństwie do tego, używając dużych doniczek, koszty wody i składników odżywczych wzrosną, gdy rośliny przybierają poważne rozmiary i wagę. Dla niektórych może to nie stanowić problemu, ale jest to ważny czynnik do rozważenia.

Wreszcie, jeśli mieszkasz w stosunkowo zamieszkanym miejscu, możesz rozważyć użycie łańcuchów na swoich doniczkach. Każdy mógł to zauważyć, po prostu wziąć pulę i uciec!

SIEW BEZPOŚREDNIO W GLEBIE - WADY
W przeciwieństwie do tego poprzedniego punktu, roślin bezpośrednio w glebie nie można przenosić, chyba że spowodujesz poważne uszkodzenie kuli korzeniowej i doprowadzisz do całkowitego zahamowania wzrostu rośliny. Silne podmuchy wiatru lub zbyt długie środowisko o wysokiej wilgotności może spowodować spustoszenie i potencjalnie zniszczyć miesiące ciężkiej pracy. Zwykła burza gradowa może zniszczyć samochody, których nie da się naprawić, a teraz wyobraź sobie, co może zrobić z twoimi roślinami. Oczywiście możesz podjąć środki, aby temu zapobiec, ale często dodatkowa praca może być przytłaczająca. Wyobraź sobie, że musisz budować schronienie dla rośliny o wymiarach 2,5 x 2,5 m. A co jeśli planujesz mieć ich kilka?

Co prowadzi nas do następnego punktu, przerostu. Niektóre szczepy lub fenotypy mogą osiągnąć absurdalne rozmiary. To może nie być pozytywne, jeśli chcesz zachować swoją operację w tajemnicy. A jeśli to zrobisz, prawdopodobnie oznacza to, że sadzisz w odległym miejscu, gdzie regularne wizyty konserwacyjne w celu szkolenia i oswajania jego wzrostu podważają cały cel wzrostu partyzanckiego.

Prawdopodobnie największą wadą uprawy w glebie jest brak kontroli nad tym, co dzieje się na spodzie. Oczywiście bardziej doświadczeni hodowcy wiedzą, jak rozmnażać aktywnie napowietrzane pożyteczne bakterie, które czynią cuda dla wigoru i ogólnego zdrowia korzeni - ale nie tyle w odniesieniu do bezpośredniego wkładu żywieniowego.

Kilka dni deszczu może spowodować zmianę warunków leżących u podstaw, nie tylko wypłukując dobrze zbilansowane źródło pożywienia, ale także wprowadzając nową konstytucję z daleka. Może to skutkować drastyczną zmianą pH, blokadą składników odżywczych i niedoborami, a nawet toksycznymi poziomami określonego mikroskładnika, szczególnie dla konopi. Kiedy tak się dzieje, bardzo trudno jest zrównoważyć podłoże.

WNIOSEK
Jak widać, nie ma srebrnej kuli. To naprawdę sprowadza się do tego, jak obraźliwe są wady lub jak korzystne są zalety. Jeśli nawet nadal nie masz pewności, rozwiązanie jest dość proste - zrób połowę połowy, a do czasu zbiorów na pewno będziesz miał jaśniejsze wyobrażenie o tym, co jest dla Ciebie najlepsze.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl