Kompostowanie to tani i skuteczny sposób na zapewnienie Twojemu ogrodowi konopi stałych dostaw składników odżywczych, utrzymując glebę i zamieszkujące ją mikroorganizmy w doskonałym zdrowiu.
Kluczem do uprawy wysokiej jakości konopi na wolnym powietrzu jest zdrowa gleba. Gleba jest pożywką, z której rośliny pobierają składniki odżywcze, umożliwiając im wzrost, przetrwanie i rozwój. Jednak gleba nie zawiera nieskończonej ilości składników odżywczych. Z biegiem czasu, gdy więcej roślin rośnie w tym samym miejscu, gleba usuwa składniki odżywcze.
Kompostowanie to doskonały sposób na ponowne wprowadzenie składników odżywczych do gleby. Kompostowanie nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, jeśli chodzi o zakup nawozów, ale także daje satysfakcję z posiadania dokładnej wiedzy na temat tego, co zostało do niego zastosowane. Kompostowanie w domu nie jest kosztowne. Wysokiej jakości kompost może składać się z resztek jedzenia, odpadów kuchennych i ogrodniczych produktów ubocznych, takich jak skrawki, konopie i zrębki.
DLACZEGO WARTO SKŁADOWAĆ
Kompostowanie to tani i skuteczny sposób na utrzymanie ogrodu z konopiami w doskonałej kondycji. Gleba to nie tylko złoże składników odżywczych, to cały żywy ekosystem, który służy jako siedlisko dla wielu różnych form życia. W glebie żyją pożyteczne mikroorganizmy, które współpracują z konopiami, aby je chronić i pomagać w rozwoju.
Drapieżne nicienie mogą bronić korzeni roślin przed nicieniami pasożytniczymi, podczas gdy mikoryza tworzy symbiotyczny związek z korzeniami roślin, pomagając im w rozkładaniu materii organicznej na strawne składniki odżywcze. Mikroorganizmy w glebie mogą stanowić różnicę między dobrą marihuaną a niesamowitą marihuaną. Kluczem do ich obecności jest bogata, zdrowa gleba, którą można wytworzyć stosując kompost!
Kompost służy jako naturalny nawóz o spowolnionym uwalnianiu, który nie grozi spaleniem roślin, tak jak robią to nawozy chemiczne. Obecność kompostu w glebie poprawia również jej teksturę i poprawia cyrkulację powietrza. Ostatecznie kompost wprowadza do gleby duże ilości składników odżywczych, które zwiększają rozmiar roślin i wydajność.
JAK ROZPOCZĄĆ KOMPOSTOWANIE W DOMU
Budowa pojemnika na kompost jest pierwszym miejscem, do którego należy zawinąć, gdy zaczynamy kompostować w domu. Można je kupić lub łatwo zbudować ze złomu, takiego jak nieobrobione drewniane palety. Pojemniki z pokrywkami zatrzymującymi wilgoć pomogą kompostowi szybciej się rozkładać.
Umieść swój kosz w obszarze ogrodu, który ma prawie nieprzerwany cień. Zapewni to mikroorganizmom rozkładającym kompost optymalne warunki pracy. Jeśli to możliwe, umieść kosz na naturalnej powierzchni, takiej jak trawa lub gleba, aby zapewnić odpowiedni drenaż i dostęp mikroorganizmów.
Świetnym pomysłem jest również wprowadzenie do kuchni drugiego pojemnika lub wiadra. Resztki jedzenia można włożyć bezpośrednio do pojemnika, a gdy jest pełny, można go wyrzucić do pojemnika na zewnątrz. W tym wiadrze można umieszczać wszelkiego rodzaju resztki jedzenia i odpady kuchenne, od skorupek jaj i warzyw po torebki herbaty i skórki chleba.
DĄŻ DO WŁAŚCIWEGO RÓWNOWAGI
Ważne jest, aby spróbować zrównoważyć rodzaj materiału umieszczanego w pojemniku na kompost. Zapewni to bakteriom i mikroorganizmom, które rozkładają kompost, optymalne środowisko do funkcjonowania.
Istnieją dwie główne kategorie materiałów, z których składa się kompost. Pierwsza kategoria jest znana jako zielony materiał, który może obejmować ścinki trawy, zielone liście oraz owoce i warzywa. Druga kategoria to brązowy materiał, który może składać się z wiórów, martwych liści, papieru, tektury i słomy.
Sterta kompostu powinna składać się z 25–50% materiału zielonego, a pozostała część to materiał brązowy.
UTRZYMANIE GŁOWY KOMPOSTU
Hałdy kompostu nie wymagają zbyt wiele pracy; w przeważającej części można je pozostawić woli mikroorganizmów. Jednak obracanie stosu od czasu do czasu pomaga przyspieszyć ten proces.
Użyj widelca do obracania kompostu co kilka tygodni. Pomaga to napowietrzać materię, która jest niezbędna do rozkładu materiałów.
Twój kompost będzie gotowy do użycia po okresie od 6 miesięcy do 2 lat. Chociaż jest to rzeczywiście długi czas, Twoja uprawa konopi będzie Ci wdzięczna za poświęcenie. Z pewnością odwdzięczą się w postaci dużych plonów i silnych kwiatów.
POTENCJALNE PROBLEMY
Kompost może czasami stać się oślizły i wydzielać nieprzyjemny zapach. Jest to objaw niewystarczającej ilości powietrza i zbyt dużej ilości wody. Chroń swoją kupę przed deszczem i regularnie ją obracaj.
Problemem może być też przeciwieństwo tego stanu. Kiedy hałda staje się zbyt sucha, następuje niewielki rozkład. Jeśli tak się stanie, dodaj więcej zielonego materiału do mieszanki.
WYKORZYSTANIE WORMS W KOMPOSTOWANIU
Niektórzy ogrodnicy zatrudniają robaki do przekształcania głównie odpadów kuchennych w silny kompost i płynny nawóz. Te odpadki są dodawane do kosza na robaki, pojemnika składającego się z dwóch komór. Górna komora to miejsce, w którym robaki kompostują materiał organiczny, a dolna komora służy do zbierania rafinowanego kompostu. Kompost robakowy nie zastępuje konwencjonalnego kompostu, ale służy raczej do dalszego zwiększenia wartości odżywczej kompostu.
Podczas kompostowania z robakami należy ściśle monitorować wartość pH i poziom wilgotności. Idealnie temperatura wynosi 18–25 ° C, a pH między 6,5 a 7.
HERBATA KOMPOSTOWA
Herbata kompostowa to łatwy i skuteczny sposób nakładania składników odżywczych kompostu na rośliny konopi. Herbatę kompostową można stosować jako oprysk dolistny, który pomaga roślinom zwalczać choroby. Można go również nakładać bezpośrednio na samą glebę.
Poniższy przepis na herbatę kompostową został opracowany przez biologa gleby dr Elaine Ingham z Soil Foodweb Inc. Aby rozpocząć proces, należy napowietrzać 95 litrów wody, aby usunąć zawartość chloru. Następnie dodaj 2 łyżeczki roztworu kwasu humusowego, który możesz wyekstrahować z własnego zapasu kompostu.
Wymieszaj 2 łyżki kwasu humusowego z 2 szklankami wody, a następnie dodaj do herbaty. Wymieszaj ½ szklanki wodorostów z 5 szklankami wody, a następnie dodaj tę mieszaninę do herbaty. Następnie uzyskaj 2kg wysokiej jakości kompostu i dodaj go do mieszanki. Kompost ten zapewni herbacie pożyteczne mikroorganizmy, takie jak nicienie i grzyby.