Blog kategorie
Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Jakie czynniki wpływają na moc działania marihuany?

0
Jakie czynniki wpływają na moc działania marihuany?

Nie od dzisiaj wiadomo że marihuana oraz jej "moc" działania są różne za każdym razem. Podstawowym czynnikiem jest zawarte THC w roślinie. Im THC jest więcej tym więcej dostarczamy go do naszego organizmu podczas brania jednego bucha czy kęsa jeżeli przyjmujemy THC spożywczo (np. w postaci ciastek).
Następną sprawą jest odmiana marihuany. Każda odmiana różni się od siebie działaniem, jedna jest mocna, druga słaba, trzecia pobudza a czwarta jest jeszcze mocniejsza niż pierwsza ale zamiast wpływać na nasz mózg to odpręża ciało. To jest chyba jedna z najlepszych rzeczy w marihuanie, możemy podpasować ją pod każdego, pod każdą sytuację jak i porę. Nawet z góry możemy od razu zakładać że ta będzie na sen a tamta na wyjście.
Generalnie związkami, które wpływają na moc marihuany są terpeny, czyli niestałe związki organiczne z rodziny węglowodorów. Konopie stanowią roślinę, która posiada najwięcej terpenów. Ilość terpenów zawartych w marihuanie zmienia się w zależności od odmiany trawki. W naturze terpeny chronią roślinę przed owadami oraz pasożytniczymi grzybami, dzięki czemu konopie zyskują przewagę ewolucyjną przed innymi roślinami.
Jednym z najczęściej występujących w przyrodzie terpenów jest alfa-pinen, który tworzy olejek sosnowy. Związek ten odpowiedzialny jest za stymulację koncentracji oraz procesów kojarzenia.
W wielu odmianach konopi znajduje się mircen, czyli terpen który, działa jak środek uspokajający i rozluźniający mięśnie. Stosuje się go również jako środek nasenny, przeciwbólowy i przeciwzapalny.
Na działanie możne nawet wpłynąć nasze nastawienie czy towarzyszące nam emocje, ale nie tylko. Nawet sami ludzie z którymi właśnie przebywamy paląc marihuane.
Niektóre odmiany marihuany zawierają limonen czyli terpen, który powoduje cytrusowy aromat marihuany. Poza konopiami terpen ten występuje również w cytrynie, limonce i pomarańczach.
Z kolei linalool działa uspokajająco i antystresowo. Ma również działanie antydepresyjne, gdyż wzmacnia działanie mechanizmów transmisji serotoniny.
Stan upojenia po spożyciu marihuany wynika z mieszanki terpenów, jakie znajdują się w danej odmianie marihuany. Innym czynnikiem jest zawartość THC, CBD i CBN.
Od zawartości terpenów zależy, czy dana odmiana marihuany wpływa pobudzająco czy też relaksująco i przeciwbólowo.


Jak zwiększyć działanie marihuany?

Jest wiele sposobów aby zwiększyć nasz Haj. Myśląc logicznie można rzecz że przecież wystarczy wypalić jednego skręta więcej, otóż nie. Więcej nie znaczy zawsze mocniej. Może nam się to udać za pierwszym/trzecim/szóstym razem ale z czasem nasz organizm przyswyczai się do dużych ilości THC przez co wypalenie kolejnego skręta po prostu tylko przedłuży działanie. Wtedy można zrobić chwilową przerwe od palenia. Myśląc o przerwie, nie mówię o przerwie pomiędzy kolejnymi zaciągnięciami się z bonga. Jednym ze sposobów na osiągnięcie lepszych efektów marihuany jest zmniejszenie tolerancji. Regularni palacze doświadczają z czasem słabszych efektów, ponieważ organizm już słabiej reaguje na THC. Już nawet jeden dzień przerwy może sprawić, że następnego dnia działanie marihuany będzie mocniejsze, a każdy kolejny dzień przerwy poprawy efekty.

Zwiększenie Działania mogą nawet poprawić zwykłe owoce. Istnieją dowody na to, że niektóre owoce i warzywa mogą intensyfikować “fazę” po marihuanie. Wynika to z tego, że zawierają one wysoki poziom terpenów. Terpeny przyspieszają odczuwanie haju i wydłużają czas jego trwania. Spożywając niektóre warzywa i owoce, pomagasz THC skuteczniej przekraczać barierę krew-mózg. Spróbuj zjeść mango, banany, orzechy lub brokuły zanim następnym razem zaczniesz używać marihuany.


Jak zmniejszyć działanie marihuany?

Nie raz zdarzyła/zdarzy się sytuacja że w pewnym momencie poczujemy że działanie marihuany weszło za "mocno" lub przypomni nam się że za pół godziny mamy ważne spotkanie. Takie sytuacje niestety się zdarzają i musimy wtedy chcąc nie chcąc przełożyć chillowanie na kiedy indziej. Jak więc wtedy zmniejszyć a nawet całowicie pozbyć się fazy? Na niektórych działa nawet sama myśl o tym że zaraz muszą zrobić coś bardzo ważnego ale nie na wszystkich, w takich sytuacjach oczywiście może pomóc zimny prysznic. Wiele osób również pije kawę aby się pobudzić i otrząsnąć. Do tego oczywiście trochę ruchu co szybko wyzbędzie z nas THC. Może pomóc nam również drzemka jeżeli jest na to czas, ale jednym z dobrych sposobów jest pieprz. Tak pieprz... Czarny pieprz zawiera w sobie terpen beta-kariofilen, który również zawarty jest w konopiach. Terpen ten działa z receptorami kanabinoidowymi zmniejszając przy tym wpływ oddziaływania THC na nasz mózg, po czym łatwiej dojdziemy do siebie.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl