PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: WIOSNA I OTRZYMAJ 20% RABATU.

Blog kategorie
Blog wpisy
Green Crack: Energia i Koncentracja w Jednym

Green Crack to jedna z najbardziej znanych i cenionych odmian marihuany, znana ze swoich energetyzujących i stymulujących właściwości. Ten artykuł przedstawi historię, genetykę, właściwości oraz szczegółowe informacje na temat tej wyjątkowej odmiany, a także omówi jej medyczne zastosowania i charakterystykę uprawy.

Trainwreck: Odmiana dla Miłośników Intensywnych Doznań

Odmiana Trainwreck jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych odmian marihuany na świecie. Jej historia sięga lat 70. XX wieku i jest owiana tajemnicą oraz legendą. Uważa się, że została stworzona w północnej Kalifornii, w regionie znanym jako Emerald Triangle. Legenda głosi, że nazwa Trainwreck pochodzi od wypadku kolejowego, który miał miejsce w pobliżu miejsca, gdzie uprawiano tę odmianę. Pomimo tego incydentu, rolnicy zdołali uratować rośliny i tak narodziła się odmiana Trainwreck.

Bubba Kush: Odmiana na Głęboki Relaks

Bubba Kush to jedna z najbardziej znanych odmian marihuany, ceniona na całym świecie za swoje wyjątkowe właściwości relaksacyjne. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej historii tej odmiany, jej unikalnym cechom, genetyce oraz właściwościom. Omówimy również zawartość THC oraz inne specyfikacje tej popularnej odmiany.

Durban Poison: Sativa o Unikalnych Właściwościach

Durban Poison, znana również jako czysta południowoafrykańska landrace sativa, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych odmian marihuany na świecie. Od swojej unikalnej historii, przez wyróżniające się właściwości, aż po szczegóły genetyczne – Durban Poison to odmiana, która zasługuje na szczególną uwagę. W tym artykule szczegółowo przyjrzymy się jej pochodzeniu, cechom wyróżniającym, genetyce oraz właściwościom.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Jakość w kawiarni a jakość konopi domowych: studium przypadku dotyczące elektrowni (część 1).

0
Jakość w kawiarni a jakość konopi domowych: studium przypadku dotyczące elektrowni (część 1).

Nawet w krajach takich jak Holandia, gdzie konopie są szeroko dostępne do kupienia w kawiarniach, wielu koneserów woli uprawiać własne. Ci hodowcy uważają, że mogą uprawiać konopie lepszej jakości niż te sprzedawane w coffeeshopach.

Hodowcy domowi mają pełną kontrolę nad warunkami uprawy, np. używając wysokiej jakości świateł LED do uprawy, w warunkach organicznych, aby zapewnić, że ich chwasty nie są w żaden sposób zanieczyszczone.

Wielu hodowców domowych twierdzi, że mogą rosnąć z większą troską / uwagą i przy wyższej jakości zbiorów. Ale kto ma rację? Czy konopie z kawiarni jest lepszy od domowego i czy istnieją jakieś dane, które to potwierdzają. A może konopie domowej roboty oferują najlepszą jakość?

Kawiarnia Power Plant Dutch pobiera próbki wyników testów laboratoryjnych
Firma Dutch Passion odwiedziła 3 kawiarnie sprzedające pąki oznaczone jako Power Plant. Kupiliśmy pąki i wysłaliśmy je do niezależnej analizy kannabinoidów / terpenów, a także wykonania na nich ślepego testu dymu. Warto powiedzieć, że nie wszystko, co jest oznaczone jako Power Plant w kawiarni, musi być wyhodowane z prawdziwych nasion Power Plant. Niektórzy hodowcy komercyjni, którzy zaopatrują holenderskie coffeeshopy, używają nazwy „Power Plant” tylko po to, aby zwiększyć atrakcyjność turystyczną.

Każdy z trzech wykresów przedstawia profil terpenów i analizę kannabinoidów dla każdej próbki. Pokazuje poszczególne związki kannabinoidowe (np.THC, THCV, CBG, CBC, CBD, CBN itp.), Które są obecne w każdej próbce, a także ich ilość.

Kannabinoidy w połączeniu z własnym systemem endokanabinoidów określają rodzaj haju, którego możesz doświadczyć. Wymienione są również terpeny, obok odpowiednich stężeń występujących w pąkach. Uważa się, że terpeny nie tylko kształtują smak i aromat, ale także modulują (lub „sterują”) rodzaj haju. Zwróć uwagę, że ostateczna zawartość terpenów / kannabinoidów zależy od kilku czynników, w tym jakości środowiska uprawy i doświadczenia hodowcy.

Na zawartość terpenów może mieć również wpływ jakość zbioru, suszenia i peklowania.

Typowe poziomy THC dla konopi z coffeeshopu
Trzy próbki coffeeshop Power Plant, ponumerowane od 1 do 3, wyprodukowały poziom THC na poziomie 14%, 16% i 17%. Te mogą wydawać się niskie, ale są to dość typowe poziomy THC dla większości zioła sprzedawanego w coffeeshopach. Według corocznej ankiety przeprowadzonej przez holenderski rząd w coffeeshopach, średni poziom THC w najpopularniejszych odmianach coffeeshopów wynosi około 16%. Dla porównania, szczepy chwastów coffeeshop o najwyższych cenach miały średnio poziom THC wynoszący 18%. To nie jest duży wzrost THC, pomimo wyższej ceny.

Niektórzy mniej skrupulatni właściciele kawiarni czasami kupują najtańsze zioło i nadają mu inną nazwę, aby skusić turystów i podnieść ceny. Nie wszystko, co widzisz w menu coffeeshopu, jest takie, jak opisano, ani niekoniecznie jest uprawiane w zoptymalizowanych warunkach. Dlatego wielu holenderskich koneserów konopi zdecydowanie woli uprawiać marihuanę, mając poczucie, że mogą wyhodować lepszej jakości pąki niż te dostępne w kawiarniach.

Inne kannabinoidy ujawnione w Power Plant
Wyniki laboratoryjne pokazują, że THC jest dominującym kannabinoidem, a jego poziom wynosi średnio 16% w kawiarni. Ale obecne są również inne kannabinoidy. CBG (kannabigerol) i CBC (kannabichromen) są kolejnymi najbardziej dominującymi kannabinoidami, chociaż ich poziomy są poniżej 0,5%. CBN, produkt rozkładu THC, jest również obecny w każdej próbce. Obecne są również śladowe poziomy CBD i THCV.

Obecność dobrze zaokrąglonego profilu kannabinoidowego pomaga w uzyskaniu efektu otoczenia konopi. Jest to proponowany mechanizm, w którym kannabinoidy mogą działać synergistycznie, wzmacniając swoje indywidualne działanie.

Osoby zainteresowane kannabinoidami CBG i THCV mogą zechcieć przyjrzeć się kolekcji nasion kannabinoidów Dutch Passion Special. CBG-Force i Auto CBG-Force to nasiona CBG, które wytwarzają 10-15% CBG w wysuszonych pąkach, z poziomem THC poniżej 0,15%. THC Victory to odmiana żeńska, która produkuje pąki z około 6-8% THC i podobnym poziomem THCV.

Raport o ślepym dymie z elektrowni High Flyer's Power
Trzy próbki elektrowni (oznaczone numerami 1, 2 i 3) poddano ślepemu testowi na dym. Możesz zobaczyć relację wideo poniżej. Najlepszym sposobem na upewnienie się, że do przeglądu nie wkradnie się żadne podświadome nastawienie, jest „ślepy” test dymu. Pąki oceniono pod względem wyglądu i aromatu. Z każdego skręca się po jednym skręcie i dokonano oceny smaku nieoświetlonego oraz zapalonego skręta.

Próbka, która była ogólnie preferowana, to nr 3. Co ciekawe, był to ten z wyższym poziomem THC (16,8%), a także nieco wyższym poziomem CBD, CBG i CBC. Należy pamiętać, że testy na ślepo mogą dać różne opinie, gdy używany jest zespół testerów dymu. Dzieje się tak dlatego, że istnieje po prostu tak wiele różnych opinii na temat tego, co stanowi dobry aromat i dobrą jakość haju.

Uważa się, że każdy z nas ma unikalny system endokannabinoidów, że wszyscy doświadczamy nieco innych efektów, nawet z tego samego szczepu konopi. To kolejny powód, dla którego tak wiele osób woli uważnie badać i uprawiać własne nasiona konopi.

Pełna kontrola nad konkretną genetyką, którą kupują, a także sposobem ich uprawy / zbioru to jedne z najczęstszych powodów, dla których ludzie podają, że uprawiają własne nasiona konopi. Inne popularne powody to fakt, że uprawa w domu jest tańsza niż kupowanie konopi indyjskich i rzadziej zawiera zanieczyszczenia (chemikalia, środki owadobójcze, pleśń itp.).

 

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl