Blog kategorie
Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Kac marihuay: jak uniknąć budzenia się na haju

0
Kac marihuay: jak uniknąć budzenia się na haju

Kac z konopiami, fakt czy fikcja?

Dla wielu miłośników konopi jedną z największych zalet marihuany w porównaniu z alkoholem jest to, że zazwyczaj budzisz się z czystą głową. Alkohol może powodować kaca, który rujnuje dzień. W najgorszych przypadkach kac po alkoholu powoduje ciągłe nudności, nieubłagane bóle głowy i okaleczający dyskomfort. Ale czy nadmierne spożycie marihuany może naprawdę spowodować kaca?

Ci, którzy za bardzo oddali się silnej marihuanie, mogą zgłosić skutki kaca konopnego następnego dnia. Może to być szczególnie prawdziwe w przypadku tych, którzy lubią mocne jadalne konopie. Ci, którzy lubią spożywać duże ilości oleju z konopi indyjskich, znanego również jako RSO (Rick Simpson Oil) lub olej haszyszowy, mogą również odczuwać potencjalnie zamgloną głowę, letarg i zmęczenie następnego dnia. Czy zatem skutki kaca są rzeczywiste, czy tylko wątpliwą przesadą faktów?

THC jest silnym kannabinoidem, ale czy naprawdę może powodować kaca z konopiami?

Jednym z efektów ubocznych zakazu stosowania konopi indyjskich jest chroniczne niedofinansowanie naukowych badań medycznych nad medycznymi skutkami używania konopi. Nawet dziś naukowcy dopiero badają powierzchnię, rozumiejąc różne medyczne zastosowania THC. A to tylko jeden z kilkudziesięciu kannabinoidów o podejrzewanych zastosowaniach medycznych. Ale było kilka, co prawda ograniczonych, interesujących badań nad koncepcją kaca po THC.

To badanie Chaita, Fischmana i Schustera (1985) dotyczyło kaca po chwastach z 13 ochotnikami płci męskiej. Aby badania były istotne statystycznie, w idealnym przypadku powinny monitorować kilka tysięcy uczestników. Nie tylko to, powinny być mieszanką mężczyzn i kobiet z różnych grup wiekowych i etnicznych. W badaniu badanym podawano staw (wykonany z chwastów zawierających zaledwie 2,9% THC) lub placebo. Następnie otrzymali kilka zadań związanych z pamięcią i podobne testy drażniące mózg z kolejnym testem następnego ranka.

Badania sugerują, że pozostały efekt kaca chwastów w grupie, która wypaliła 2,9% skręta THC poprzedniej nocy. Podsumowanie grupy badawczej brzmiało: „Odkrycia sugerują, że palenie marihuany może wywoływać efekty resztkowe (kaca) dzień po paleniu. Dokładny charakter i zakres tych skutków, a także ich praktyczne konsekwencje pozostają do ustalenia ”.

Badanie to ma jednak poważne ograniczenia. Przy zaledwie 13 męskich uczestnikach trudno jest wyciągnąć ostateczne odpowiedzi na pytanie „czy można dostać kaca po trawce?”. Jest całkiem możliwe, że ten wniosek został spowodowany przez zaledwie kilka osób, które uzyskały różne wyniki w teście pamięci.

Kac po marihuanie / kac konopi, fakt czy fikcja?
Nowsze badanie z 1998 roku przeprowadzone przez Fanta, Heischmana, Bunkera i Pickwortha. W badaniu kaca z konopiami stwierdzono, że „resztkowe skutki palenia jednego papierosa z marihuaną są minimalne”. Jednak to badanie miało również swoje ograniczenia, biorąc pod uwagę tylko 10 mężczyzn. Ponownie w badaniu uwzględniono tylko skutki pojedynczego stawu.

Jednak anegdotyczne dowody od użytkowników konopi sugerują, że kac po marihuanie (jeśli można to nazwać kacem) zwykle nie jest kojarzony ze sporadycznym stawem lub wapowaniem. Zamiast tego efekty chwastów rano po spożyciu są bardziej kojarzone z tymi, które spożywają olej z konopi indyjskich (olej haszyszowy) lub silne produkty spożywcze z konopi indyjskich bogatych w THC. Niewiele osób zgłasza ból głowy związany z konopiami spowodowany kacem. Zamiast tego, najczęściej zgłaszanymi efektami kaca z konopi są pozostałości mgły mózgowej po wcześniejszym wieczornym używaniu marihuany. Może temu towarzyszyć letarg i brak motywacji do wstawania i wychodzenia.

Ale ludzie, którzy uwielbiają sięgać po kapsułki z olejem z konopi indyjskich lub jadalne produkty z konopi, raczej nie będą czuć się szczególnie zestresowani lub niekomfortowo z powodu utrzymujących się następstw następnego dnia. Wielu prawdopodobnie ucieszyłoby się z tego doświadczenia.

W przypadku ciężkich użytkowników marihuany, którzy lubią produkty spożywcze bogate w THC lub olej z konopi indyjskich, kac może być po prostu podobny do lekko oszołomionego efektu kilka godzin po silnym waporyzowaniu zioła. Innymi słowy, nie ma się czym martwić. Ale co z innymi możliwymi skutkami ubocznymi kaca chwastów? Czy są jakieś inne fizyczne skutki poranne, które są spowodowane nadmiernym spożyciem konopi?

Czy marihuana powoduje odwodnienie?

Alkohol może powodować poważne odwodnienie, co z kolei może sprawić, że straszny kac po alkoholu stanie się naprawdę nieszczęśliwym i bolesnym doświadczeniem. Ale czy zioło cię odwadnia? Niektórzy zwolennicy prohibicji marihuany twierdzą, że marihuana odwadnia nawet bardziej niż alkohol. Robert White jest prawnikiem i byłym dyrektorem ds. Wojny z narkotykami w USA. Jest autorem książki „Going to Pot: Dlaczego pęd do legalizacji marihuany szkodzi Ameryce” (Center Street, 3 lutego 2015).

Być może nie jest zaskoczeniem, że konopie indyjskie mogą powodować poważne odwodnienie. Jednak jego odkrycia nie są poparte gdzie indziej i brak jakiejkolwiek naukowej analizy ani dowodów. Być może myli okazjonalne efekty marihuany w ustach z klasycznym odwodnieniem. „Bawełna usta” to sytuacja, w której używanie konopi indyjskich może spowodować czasowe zmniejszenie wydzielania gruczołów ślinowych po pobudzeniu receptorów kannabinoidowych CB1 i CB2.

Jednak bawełniane usta to krótkotrwały efekt, który nie dotyczy wszystkich i na pewno nie należy go mylić z poważnym odwodnieniem. Każdy, kto chciałby dowiedzieć się więcej o nauce stojącej za THC i zmniejszonej wydzielinie śliny, powinien zapoznać się z tym artykułem naukowym Prestifilippo i in.

Jednak zawsze rozsądnym pomysłem i dobrą praktyką jest, aby wszyscy byli świadomi potrzeby utrzymywania odpowiedniego nawodnienia. Użytkownicy marihuany, którzy lubią przeszukiwać lodówkę tuż przed snem, mogą również chcieć rozważyć rodzaj jedzenia, które jedzą tuż przed snem. Duża, pikantna i słona pizza tuż przed snem (bez napoju) może sprawić, że obudzisz się w nocy z uczuciem pragnienia!

Jakie są skutki kaca?
Wielu koneserów marihuany zadałoby pytanie, czy istnieją jakiekolwiek znaczące skutki kaca. Często miłośnicy marihuany wolą marihuanę od alkoholu tylko dlatego, że uważają, że jest bezpieczniejszy i ma mniej nieprzyjemnych skutków ubocznych. Jednym z głównych powodów, dla których ludzie wolą marihuanę od alkoholu, jest to, że następnego dnia rzadko powoduje to złe samopoczucie.

Jak długo trwa kac z konopiami?

Jeśli odczuwasz następstwa jadalnego kaca, po prostu znikają wraz z upływem dnia. Nie ma szybkiego sposobu na wyleczenie kaca z chwastów lub usunięcie uczucia zamglenia głowy. Chociaż niektórzy ludzie uważają, że kropla oleju CBD to dobry sposób na złagodzenie wszelkich utrzymujących się efektów THC.

Kac wywołany alkoholem jest technicznie spowodowany wpływem toksyczności alkoholu na organizm. Spożywaj duże ilości alkoholu, a organizm będzie miał trudności z radzeniem sobie z różnymi skutkami ubocznymi, jakie wywołuje. Odwadniające działanie alkoholu jest głównym powodem, dla którego po nadmiernym wypiciu możesz czuć się rozpaczliwie chory. Alkohol jest silnym środkiem moczopędnym, powodując częstsze oddawanie moczu, niż to konieczne, co prowadzi do odwodnienia. W rezultacie możesz być zmuszony do leżenia w łóżku przez cały dzień. W najgorszych przypadkach kaca alkoholowego nawet wypicie wody może wywołać wymioty.

Z drugiej strony, nadmierne spożycie konopi indyjskich ma niewielki wpływ na podobne skutki. Większość konsumentów konopi prawdopodobnie nie uważa, że kac po marihuanie stanowi problem. Jeśli cokolwiek czujesz, prawdopodobnie jest to zamglona głowa i świadomość utrzymującego się wpływu THC na organizm. Nawet wtedy prawdopodobnie zauważy to tylko najcięższy z konsumentów. Dla większości zwykłych konsumentów marihuany budzenie się na haju (lub budzenie się z bardzo lekkim podnieceniem) nie byłoby odczuwane jako tak nieszczęśliwe, jak budzenie się z kacem po alkoholu. Jeśli chodzi o kaca z konopiami i alkoholem, kac alkoholowy jest tym, który ma największą reputację zrujnowania dnia!

Objawy kaca konopi i zalecane sposoby leczenia
Wielu zwykłych użytkowników marihuany może kwestionować, czy marihuana rzeczywiście powoduje kaca rano po marihuanie. Kilkadziesiąt lat doświadczenia Dutch Passion w przemyśle konopnym sugerują, że objawy kaca po konopiach, jeśli w ogóle występują, są stosunkowo niewielkie i są zwykle odczuwalne jako konsekwencja intensywnego używania oleju z konopi indyjskich lub spożywania silnych produktów spożywczych / koncentratów z konopi.

Jednym z ogólnych zaleceń dotyczących używania konopi indyjskich jest rozpoczęcie od małych dawek i powolne zwiększanie dawek tylko wtedy, gdy czujesz się komfortowo. Monitoruj efekty i zwracaj uwagę na wszelkie oznaki potencjalnych problemów.

Warto również wspomnieć o prawie malejących zwrotów ze spożycia konopi, jeśli chodzi o zapobieganie kacowi po konopiach. Pierwszy wieczorny dym z konopi indyjskich często wydaje się najpotężniejszy. Późniejsze waporyzacje mogą mieć relatywnie słabszy efekt. Warto o tym pamiętać, jeśli przed snem coraz częściej parujesz / palisz. Jedną z opcji jest zaoszczędzenie części zioła na później w tygodniu i umiarkowane wieczorne spożycie, jeśli zacznie się zmniejszać. Twoje zioło wytrzyma dłużej, a mimo to nie możesz przegapić kilku ostatnich dymów.

Dutch Passion nie twierdzi, że jest lekarzem i nie chce udzielać zaleceń lekarskich. Ale poniższe anegdotyczne przemyślenia i opinie klientów mogą być przydatne do czytania.

Budząc się na haju z bólem głowy
Budzenie się z bólem głowy może przydarzyć się zarówno użytkownikom marihuany, jak i osobom nie używającym konopi. Często odwodnienie jest przyczyną bólów głowy, dlatego dobrze przygotuj się do snu. Jedz i pij rozsądnie, unikaj pokarmów, które mogą utrudniać osiągnięcie spokojnego snu. Wstawanie, zaczerpnięcie świeżego powietrza i spacer na świeżym powietrzu mogą pomóc ci się odświeżyć, jeśli nadmiernie zażyłeś marihuanę poprzedniej nocy.

Niektórzy użytkownicy konopi indyjskich uważają, że mieszanie alkoholu i konopi indyjskich może wzmocnić działanie alkoholu i powodować problemy następnego ranka. Unikanie alkoholu może być bardzo pomocne, jeśli chcesz uniknąć budzenia się z bólem głowy.

Mgła mózgowa i zmęczenie wywołane konopiami
Jeśli spędziłeś ciężką noc z koncentratami konopi, olejami i produktami spożywczymi, następnego ranka możesz poczuć się nieco leniwie, bardziej otępiałym i mniej czujnym niż zwykle. Orzeźwiający prysznic może być świetnym sposobem na ożywienie, podobnie jak trochę świeżego powietrza i energiczny spacer. Pożywne śniadanie i mocna filiżanka porannej kawy to kolejny dobry sposób na powrót do działania i zmierzenie się z dniem!

Nudności po kacu z konopii
Czy nudności naprawdę są spowodowane przez zioło? czy może spowodowało to coś innego, np. alkohol, odwodnienie lub zły wybór jedzenia poprzedniego wieczoru? Wielu użytkowników marihuany medycznej używa marihuany jako sposobu na zmniejszenie uczuć mdłości. Na przykład niektórzy pacjenci z rakiem poddawani chemioterapii używają konopi indyjskich w celu złagodzenia objawów nudności. Ten artykuł z British Journal of Pharmacology wyjaśnia, dlaczego marihuana jest tak skutecznym lekarstwem na nudności. W terminologii medycznej przeciw nudnościom właściwości konopi są znane jako działanie przeciwwymiotne.

Jednym z tradycyjnych ziołowych środków na nudności jest herbata imbirowa, która pomaga uspokoić żołądek. Niektórzy użytkownicy CDB twierdzą, że CBD może pomóc zmniejszyć skutki THC, jeśli czujesz skutki kaca z chwastów.

Suche i zaczerwienione oczy od palenia zioła
Jeśli po zażyciu konopi zauważysz suchość lub zaczerwienienie oczu, dobrym rozwiązaniem mogą być krople do oczu. Krople do oczu mogą nawet zmniejszyć efekt czerwonych oczu. Suche i zaczerwienione oczy mogą być oznakami podrażnienia oczu. Substancje czynne kropli do oczu, takie jak Naphazoline Hydrochloride lub Hamamelis Virginiana, mogą to zmniejszyć.

Jeśli spędzasz dużo czasu na paleniu stawów z ludźmi w zatłoczonym środowisku, dym może być u niektórych osób główną przyczyną podrażnienia oczu. Spróbuj uchylić okno, aby wpuścić więcej świeżego powietrza do sesji palenia. Lub jeśli obawiasz się skutków zdrowotnych spalania, możesz rozważyć zakup parownika do konopi. Vaping jest wolny od spalania, bez dymu. Co więcej, wapowanie jest bardziej wydajne, ponieważ mniej cennego THC znika w chmurze dymu. Oznacza to, że twoje zioło może trwać 2-3 razy dłużej podczas waporyzacji w porównaniu do palenia.

Czy trawka może wyleczyć kaca?

Według wielu osób tak, marihuana to skuteczny sposób na leczenie najgorszych objawów tradycyjnego kaca wywołanego alkoholem. Dzieje się tak częściowo dlatego, że marihuana jest skutecznym związkiem przeciwwymiotnym (przeciw nudnościom). Oczywiście marihuana nie może zmienić faktu, że Twój organizm może być chronicznie odwodniony od alkoholu iw rezultacie desperacko potrzebuje wody. Ale marihuana może być dobrym sposobem na złagodzenie nudności, bólu głowy, bólu ciała, itp. Pamiętaj jednak, że cena, jaką płacisz za używanie marihuany do leczenia kaca po alkoholu, jest taka, że potem poczujesz się odurzony. To może mieć swoje własne ograniczenia co do rzeczy, które możesz potem robić przez resztę dnia.

Jak zapobiec kacowi konopii

Jeśli od czasu do czasu rano po ciężkiej sesji marihuany czujesz się trochę oszołomiony, możesz rozważyć ograniczenie ilości używanego marihuany. Jeśli już paliłeś, waporyzowałeś lub obficie wycierałeś, możesz zauważyć, że nie dostajesz takiego samego „huku za swoje pieniądze”, gdy nadal się oddajesz. Dzieje się tak, ponieważ marihuana to „miękki narkotyk”, który po prostu nie pozwala ci wznosić się coraz wyżej. W końcu osiągasz punkt, w którym dalsze spożywanie marihuany nie wydaje się już bardziej cię upalać. W tym momencie może być lepiej, jeśli zachowasz zapasy na kolejny dzień i zamiast tego się prześpisz.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl