Kannabidiol (CBD) może zmniejszyć częstotliwość ataków padaczki i mieć zadowalający profil bezpieczeństwa u dzieci i młodych dorosłych cierpiących na padaczkę lekooporną.

" />

PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: LATO I OTRZYMAJ 20% RABATU.

Blog kategorie
Blog wpisy
Platinum OG: Odmiana na Luksusowy Relaks

Platinum OG to luksusowa odmiana marihuany, która zdobyła uznanie wśród miłośników konopi na całym świecie. Ta dominująca indica słynie z silnych efektów relaksacyjnych, co czyni ją idealnym wyborem na wieczorny relaks i walkę z bezsennością. W tym artykule przyjrzymy się bliżej historii Platinum OG, jej unikalnym właściwościom, genetyce, oraz danym technicznym, takim jak zawartość THC.

 

Bruce Banner: Mocna Odmiana z Superbohaterską Mocą

Bruce Banner, nazwany na cześć alter ego Hulka z komiksów Marvela, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych odmian marihuany na rynku. Ta wyjątkowa odmiana została stworzona przez renomowaną firmę hodowlaną Dark Horse Genetics, której założycielem jest Jason Holck, znany również jako OG Iron Lung. Historia Bruce Banner rozpoczyna się w połowie lat 2000., kiedy Holck podjął się skrzyżowania dwóch znakomitych genotypów: Strawberry Diesel i OG Kush, co zaowocowało stworzeniem trzech głównych fenotypów tej odmiany: Bruce Banner #1, Bruce Banner #3 i Bruce Banner #5.

Agent Orange: Cytrusowa Odmiana na Energetyczne Dni

Agent Orange, odmiana marihuany o intrygującej i kontrowersyjnej nazwie, posiada fascynującą historię, która sięga początków XXI wieku. Jest wynikiem skrzyżowania trzech niezwykłych odmian: Orange Velvet, Jack's Cleaner oraz Space Queen. Każda z tych odmian wnosi unikalne cechy do genetycznego profilu Agent Orange, nadając jej niepowtarzalny aromat, smak oraz właściwości psychoaktywne.

Bubble Gum: Słodka Odmiana o Relaksujących Właściwościach

Bubble Gum to niezwykle popularna odmiana marihuany, która swoją historię rozpoczęła w latach 70. w stanie Indiana. Początkowo była hodowana przez lokalnych hodowców, którzy szukali idealnej kombinacji smaku i efektów, aby stworzyć unikalną odmianę. To właśnie w tej dekadzie genetyka Bubble Gum zaczęła zdobywać popularność dzięki swoim wyjątkowym cechom, takim jak słodki smak i euforyczne działanie.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Kannabidiol łagodzi objawy padaczki

0
Kannabidiol łagodzi objawy padaczki

Kannabidiol (CBD) może zmniejszyć częstotliwość ataków padaczki i mieć zadowalający profil bezpieczeństwa u dzieci i młodych dorosłych cierpiących na padaczkę lekooporną.

Jest to rezultat otwartego badania przeprowadzonego wśród 214 pacjentów pomiędzy 15 stycznia 2014, a 15 stycznia 2015 roku w kilku ośrodkach w USA (Nowy Jork, Filadelfia, Boston, Chicago, San Francisco, Miami, Houston, Atlanta, Salt Lake City, Winston Salem, Columbus).

 

Pacjenci otrzymywali doustną dawkę CBD w wysokości 2-5mg/kg masy ciała dziennie, zwiększanej do poziomu nietolerancji lub maksymalnej dawki 25mg/kg masy ciała lub 50mg/kg dziennie (w zależności od powierzchni badawczej). 162 (76%) pacjentów, którzy byli objęci co najmniej 12 tygodniami obserwacji po przyjęciu pierwszej dawki kannabidiolu, zostało poddanych analizie bezpieczeństwa i tolerancji, a 137 (64%) pacjentów analizie skuteczności.

 

W grupie bezpieczeństwa, 20% pacjentów cierpiało na Zespół Dravet, a 19% na Zespół Lennoxa-Gastauta. Pozostali pacjenci chorowali na trudne w leczeniu padaczki różnego typu. Reakcje niepożądane były zgłaszane wśród 79% z 162 pacjentów w grupie bezpieczeństwa. Wśród reakcji zgłaszanych przez ponad 10% pacjentów wyróżniono senność (25%), wzmożony apetyt (19%), biegunkę (19%), osłabienie (13%) i drgawki (11%). Pięciu (3%) pacjentów przerwało leczenie z powodu reakcji niepożądanych. Poważne reakcje niepożądane zostały zgłoszone u 30% pacjentów, łącznie z jedną śmiertelną – nagłą, nieoczekiwaną śmiercią podczas padaczki, uważaną za niepowiązaną z przyjmowaniem CBD. 12% pacjentów doświadczyło poważnych reakcji niepożądanych, które prawdopodobnie miały związek z przyjmowaniem kannabidiolu, a najczęstszą z nich był stan padaczkowy (6%). Mediana redukcji miesięcznych ataków ruchowych wyniosła 36.5%.

Kannabinoid może również pomóc w wielu innych rzeczach takich jak napady paniki czy ogólnie uspokajająco. Pomaga ludziom z napadami agresji oraz zapobiega różnym bardzo groźnym chorobą.

Olej CBD robiony z Marihuany może rozluźniać ciało oraz zwalczać różnorakie choroby nie tylko u ludzi ale również u zwierząt. Oczywiście dawki różnią się od osoby. Padaczka to bardzo groźna choroba a marihuana to naturalne i bardzo zdrowe lekarstwo, o wiele lepsze niż zwykłe tabletki czy antybiotyki które mogą powodować efekty uboczne. Przy marihuanie takowe nie występują.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl