Narkotykowa prohibicja to przestarzała praktyka, a kryminalizacja tych, którzy je zażywają najbardziej dotyka przedstawicieli mniejszości narodowych oraz tych z różnych powodów i tak już wypchniętych na margines społeczeństwa. 

" />

PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: LATO I OTRZYMAJ 20% RABATU.

Blog kategorie
Blog wpisy
Platinum OG: Odmiana na Luksusowy Relaks

Platinum OG to luksusowa odmiana marihuany, która zdobyła uznanie wśród miłośników konopi na całym świecie. Ta dominująca indica słynie z silnych efektów relaksacyjnych, co czyni ją idealnym wyborem na wieczorny relaks i walkę z bezsennością. W tym artykule przyjrzymy się bliżej historii Platinum OG, jej unikalnym właściwościom, genetyce, oraz danym technicznym, takim jak zawartość THC.

 

Bruce Banner: Mocna Odmiana z Superbohaterską Mocą

Bruce Banner, nazwany na cześć alter ego Hulka z komiksów Marvela, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych odmian marihuany na rynku. Ta wyjątkowa odmiana została stworzona przez renomowaną firmę hodowlaną Dark Horse Genetics, której założycielem jest Jason Holck, znany również jako OG Iron Lung. Historia Bruce Banner rozpoczyna się w połowie lat 2000., kiedy Holck podjął się skrzyżowania dwóch znakomitych genotypów: Strawberry Diesel i OG Kush, co zaowocowało stworzeniem trzech głównych fenotypów tej odmiany: Bruce Banner #1, Bruce Banner #3 i Bruce Banner #5.

Agent Orange: Cytrusowa Odmiana na Energetyczne Dni

Agent Orange, odmiana marihuany o intrygującej i kontrowersyjnej nazwie, posiada fascynującą historię, która sięga początków XXI wieku. Jest wynikiem skrzyżowania trzech niezwykłych odmian: Orange Velvet, Jack's Cleaner oraz Space Queen. Każda z tych odmian wnosi unikalne cechy do genetycznego profilu Agent Orange, nadając jej niepowtarzalny aromat, smak oraz właściwości psychoaktywne.

Bubble Gum: Słodka Odmiana o Relaksujących Właściwościach

Bubble Gum to niezwykle popularna odmiana marihuany, która swoją historię rozpoczęła w latach 70. w stanie Indiana. Początkowo była hodowana przez lokalnych hodowców, którzy szukali idealnej kombinacji smaku i efektów, aby stworzyć unikalną odmianę. To właśnie w tej dekadzie genetyka Bubble Gum zaczęła zdobywać popularność dzięki swoim wyjątkowym cechom, takim jak słodki smak i euforyczne działanie.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Konopie: pora na nowe spojrzenie?

0
Konopie: pora na nowe spojrzenie?

Narkotykowa prohibicja to przestarzała praktyka, a kryminalizacja tych, którzy je zażywają najbardziej dotyka przedstawicieli mniejszości narodowych oraz tych z różnych powodów i tak już wypchniętych na margines społeczeństwa. 

Istnieje jednak jeszcze jeden, często pomijany, aspekt tego autorytarnego podejścia do narkotyków, dzięki któremu widać wyraźnie, jak zatwardziałe są nasze poglądy dotyczące substancji prawnie zakazanych.

 

Mowa tutaj o tych dotkniętych poważnymi schorzeniami takimi jak stwardnienie rozsiane, zespół chronicznego zmęczenia, chorobę Parkinsona, chorobę Crohna czy raka. Bo nawet oni nie są wolni od możliwych konsekwencji, jakie niesie za sobą korzystanie z prawnie zakazanych substancji, które dla nich stanowią często jedyną szansę na ulgę w cierpieniu.

Ponadpartyjna grupa zwolenników reformy polityki narkotykowej w Wielkiej Brytanii wydała raport, z którego wynika, że UK to jedno z najmniej przyjaznych krajów dla pacjentów leczonych marihuaną medyczną. Celem działań grupy jest zmiana klasyfikacji marihuany z narkotyku grupy 1 (czyli nie posiadającego żadnych właściwości leczniczych) na substancję grupy 2, co pozwoliłoby lekarzom – wzorem ich holenderskich kolegów – przepisywać marihuanę jako lek wspomagający leczenie wielorakich schorzeń.

 

Jednym ze schorzeń wymienionych w raporcie jest zespół Dravet – rzadka i niezwykle ciężka odmiana padaczki. Cierpi na nią Jayden – dziecko, którego zmagania z chorobą postanowił udokumentować Brett Harvey w filmie dokumentalnym The Culture High. Sam twórca zaskoczony był nieco odbiorem filmu.

Przeogromne cierpienie, jakie towarzyszy rodzinie chłopca na co dzień ogląda się ciężko, ale w parze idą pozytywne odczucia widowni, która zdaje się dopingować niezmordowanego ojca w wyszukiwaniu sposobów ulżenia dziecku w ciężkiej chorobie.

Podoba ci się? Polub nas
 
 

Oczywiście znajdą się i tacy, którzy wytkną twórcom filmu wykorzystywanie motywu nieuleczalnie chorego dziecka by dodać swoje trzy grosze w dyskusji na dość kontrowersyjny temat legalizacji konopi, ale przypadek Jayden nie jest odosobniony – zbyt restrykcyjne prawo antynarkotykowe odbija się również na tysiącach dorosłych, którzy nie mają szans na jakiekolwiek współczucie czy zrozumienie ze strony opinii publicznej. To zapomniana grupa cierpiących, o której czas wreszcie pomyśleć.

W Wielkiej Brytanii za posiadanie lub uprawę konopi wciąż grożą surowe kary, mimo że na świecie wzrasta przeciwny trend – coraz więcej krajów decyduje się na całkowitą lub częściową dekryminalizację konopi.

Kanada zalegalizowała marihuanę medyczną, w Hiszpanii działają stowarzyszenia hodowców konopi, w Izraelu marihuana wspomaga leczenie ponad 13 tys chorych, Urugwaj całkowicie zreformował prawo na rzecz legalizacji. Spośród 50 amerykańskich stanów w ponad 20 legalnie skorzystamy z marihuany medycznej a w 4 nawet w celach rekreacyjnych. Żadne badanie nie wykazało wzrostu liczby użytkowników konopi w stanach, w których legalizacja jest faktem.

Czas by Brytyjska Izba Lordów podjęła poważną dyskusję nad zmianą kategorii konopi w obliczu korzyści, jakie może ona przynieść setkom cierpiących na poważne schorzenia i szczególnie teraz, gdy raport odbija się szerokim echem w mediach. Oczy rodzin i przyjaciół chorych oraz tych najdotkliwiej obarczonych społecznymi i prawnymi skutkami posiadania konopi będą na pewno zwrócone w stronę polityków.

Łatwo jest pomijać indywidualne przypadki i indywidualne nieszczęścia w imię surowej polityki antynarkotykowej i towarzyszącej jej retoryce „wojny z narkotykami”. Trzeba jednak pamiętać, że każde prawo, w tym niejasne przepisy dot. używek, niesie za sobą skutki odczuwalne przez każdego z nas.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl