PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: ZIMA I OTRZYMAJ 10% RABATU

Blog kategorie
Blog wpisy
Sąsiedzi polski którzy zalegalizowali marihuane

W ostatnich latach, kwestia legalizacji marihuany stała się gorącym tematem na całym świecie, prowadząc do zmian legislacyjnych w wielu krajach. Polska, mimo iż sama nie zalegalizowała jeszcze marihuany do celów rekreacyjnych, otoczona jest sąsiadami, którzy podjęli różne kroki w kierunku legalizacji lub dekryminalizacji tej substancji. W niniejszym artykule, skupimy się na tych krajach, badając ich podejście do marihuany, w kontekście nasion marihuany, odmian, nasion konopi oraz nasion feminizowanych.

Najmocniejsze Odmiany hybrydowych nasion marihuany

W dzisiejszych czasach, kiedy rynek nasion marihuany rozwija się z niespotykaną dotąd szybkością, a entuzjaści i hodowcy konopi szukają coraz to nowszych i silniejszych odmian, wybór odpowiednich nasion marihuany staje się kluczowym elementem sukcesu. Wśród wielu dostępnych opcji, nasiona feminizowane oraz hybrydowe odmiany nasion konopi zyskują na popularności dzięki swojej wyjątkowej potencji i charakterystykom uprawowym. W tym artykule skupimy się na najmocniejszych odmianach hybrydowych nasion marihuany, analizując ich cechy, zalety i unikalne właściwości.

Historia konopi indyjskich, skąd do nas przyszła

Konopie indyjskie, znane szerzej jako marihuana, są roślinami o niezwykle bogatej i złożonej historii, która sięga tysięcy lat wstecz. W ciągu wieków, odmiany konopi, w tym nasiona marihuany i nasiona feminizowane, stały się przedmiotem zarówno kontrowersji, jak i fascynacji, rozprzestrzeniając się po całym świecie i znajdując zastosowanie w medycynie, przemyśle oraz jako środek psychoaktywny.

Jak wydłużyć działanie THC

THC, główny psychoaktywny składnik marihuany, jest ceniony zarówno za jego medyczne, jak i rekreacyjne efekty. Rozumienie sposobów na wydłużenie jego działania może znacznie poprawić doświadczenia użytkowników. W niniejszym artykule skupimy się na rzetelnych i sprawdzonych metodach, które mogą pomóc w osiągnięciu tego celu, uwzględniając przy tym kluczowe słowa takie jak nasiona marihuany, odmiany, feminizowane i inne.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Marihuana lecznicza: fakty i mity

0
Marihuana lecznicza: fakty i mity

Funkcjonują w świadomości społecznej liczne opinie na temat marihuany medycznej, nieraz bardzo sprzeczne. Dziennikarz Gazety Wyborczej, Piotr Pacewicz, starał się wspólnie ze specjalistami oddzielić prawdę od przesądów.

Marihuana to nie lek. Może ci tylko poprawić nastrój.

To nieprawda. Marihuana pomaga w leczeniu padaczki lekoopornej, chorób autoimmunologicznych, zaburzeń neurologicznych, w zwalczaniu chronicznego bólu, działa przeciwzapalnie bez niszczących skutków ubocznych.

Marihuana medyczna uzależnia.

Raczej nie. Nie ma na to dowodów. Przerwanie leczenia marihuaną nie powoduje głodu narkotycznego, jak w przypadku morfiny, kokainy, alkoholu, czy środków nasennych i psychotropowych. Może ona uzależniać psychicznie, bo pacjent chce ją zażywać, gdyż czuje się po niej lepiej, ale w ten sposób uzależnia każde leczenie, które działa skutecznie.

 

Leki z konopi powodują, że chory jest na haju.

To zależy od zawartości THC. Zresztą „haj” po marihuanie nie przejawia się niekontrolowanym, groźnym pobudzeniem, jak w przypadku alkoholu. To raczej stan relaksacji, luzu, wzmożonej wrażliwości. Czasami jednak mogą się pojawić niepokój i ataki paniki.

Marihuana medyczna nie jest do końca przebadana.

To prawda. Jest mało badań klinicznych, gdyż marihuana była od lat 60-tych zakazana. Takie badania są pilnie potrzebne.

Marihuana medyczna nie różni się od rekreacyjnej.

To zależy. Leki i używka pochodzą z tego samego źródła (konopie indyjskie), ale już sposób produkcji nie. Marihuana jest pod kontrolą i tak skomponowana, że znajdują się w niej tylko niezbędne do leczenia składniki.

Leczenie medyczną marihuaną jest tanie.

Nie jest. Leczeniem specyfikiem na bazie marihuany zarejestrowanym w Polsce jako legalny, to koszt ok. 1,5-3 tys. miesięcznej kuracji. Leczenie mogłoby być tanie, gdyby została ona zalegalizowana.

Marihuana medyczna jest nie do pogodzenia z innymi lekami.

To nieprawda. Kannabinoidy działają wybiórczo, nie zakłócając działania innych leków, czego nie można powiedzieć np. o alkoholu i psychotropach. Kannabinoidy mogą natomiast spotęgować działanie opioidów, co pozwala nawet na dwukrotne zmniejszenie ich dawki leczniczej.

Legalizacja marihuany medycznej toruje drogę narkomanii.

Jest odwrotnie. To rekreacyjne stosowanie marihuany doprowadziło do ponownego (jako lek była stosowana od tysiącleci), przypadkowego odkrycia wielu jej leczniczych właściwości. Poza tym każda legalizacja ogranicza podziemny biznes i przestępczość.

Za leczenie marihuaną medyczną można iść w Polsce do więzienia.

Tak. I to mimo orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o „braku uzasadnienia dla zakazu posiadania marihuany, gdy jest to uzasadnione względami medycznymi”.

Lekarze boją się leczyć kannabinoidami.

To prawda. W anonimowej ankiecie aż 75% z nich zadeklarowało, że chciałoby stosować kannabinoidy w leczeniu bólów nowotworowych, jednak prawie połowa z nich boi się „znacznych sprzeciwów społecznych”.

Marihuana medyczna leczy raka.

Nie wiadomo. Nie ma na to dostatecznych dowodów i badań, choć pojedyncze przypadki zdają się potwierdzać taką możliwość. Na pewno jednak marihuana pomaga w samym chorowaniu, zmniejszając ból i wymioty po chemioterapii.

Można uzyskać zgodę na sprowadzenie marihuany medycznej i wtedy jest ona refundowana.

To nieprawda. Procedura importu docelowego jest możliwa, choć bardzo skomplikowana, ale leki nie są refundowane. Nie ma żadnych danych statystycznych, ile jest podań o taki import docelowy, a ile odmów. Wiadomo tylko, że zgodę uzyskało w Polsce jedynie kilkanaście osób.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl