PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: WIOSNA I OTRZYMAJ 20% RABATU.

Blog kategorie
Blog wpisy
Prawne Aspekty Posiadania Nasion Marihuany

Posiadanie nasion marihuany, pomimo że może wydawać się marginalnym zagadnieniem, stanowi kluczowy punkt w dyskusjach o regulacjach związanych z marihuaną. Zrozumienie tych prawnych niuansów jest istotne zarówno dla kolekcjonerów, jak i osób myślących o uprawie.

Zdobyć Wysokość: Marihuana w Sporcie i Rekreacji

Marihuana, czyli cannabis, od dawna budzi emocje nie tylko wśród zwolenników i przeciwników jej legalizacji, ale także wśród sportowców i osób poszukujących form rekreacji. W ostatnich latach obserwujemy znaczące zmiany w podejściu do marihuany, zarówno w kontekście medycznym, jak i rekreacyjnym. Przepisy dotyczące marihuany ulegają liberalizacji w wielu miejscach na świecie, co otwiera nowe możliwości, ale także rodzi pytania o wpływ tej substancji na zdrowie, wydajność i dobrostan.

Zmiany Klimatyczne a Uprawa Konopi: Przystosowanie i Wyzwania

W obliczu globalnego kryzysu klimatycznego, uprawa konopi stanowi wyjątkowe wyzwanie oraz oferuje potencjalne możliwości adaptacyjne. Ten artykuł skupia się na kluczowych aspektach związanych z wpływem zmian klimatycznych na uprawę konopi, koncentrując się na adaptacji i wyzwaniach. W kontekście tego artykułu, kluczowymi słowami są: nasiona marihuany, nasiona, marihuana, odmiany, nasiona konopi, nasiona feminizowane, feminizowane.

Kultura Konopi: Jak Marihuana Wpływa na Sztukę i Muzykę

Kultura konopi od wieków wpływa na różne aspekty życia społecznego, w tym sztukę i muzykę. Odkryjmy, jak marihuana stała się nie tylko rośliną o wielu zastosowaniach, ale również inspiracją dla artystów i muzyków, wprowadzając nas w świat, gdzie nasiona marihuany, odmiany feminizowane, i inne aspekty uprawy i konsumpcji konopi splatają się z kreatywnością.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Marihuana poprawia widzenie w ciemności?

0
Marihuana poprawia widzenie w ciemności?

Konopie znacznie poprawiają widzenie w ciemności, twierdzą naukowcy. Czy kannabinoidy pomogą zapobiegać ślepocie? I czy wkrótce uczynią z ludzkiego oka noktowizor?

Widzę więcej, wiem więcej, tak to jest mniej więcej – teraz bardziej dosłownie niż kiedykolwiek. Nierzadko odmienny wygląd oczu towarzyszący paleniu marihuany może kryć coś potencjalnie większego, dającego nadzieję chorym na choroby zwyrodnieniowe oczu.
Rybacy o sokolim wzroku

Już ćwierć wieku temu pewien farmakolog M.E. West z University of the West Indies na Jamajce odkrył, że lokalni rybacy regularnie palący marihuanę lub popijający rum z dodatkiem ekstraktu z liści i łodyg konopi wydawali się mieć przedziwną zdolność widzenia w ciemności, która umożliwiała im sprawnie unikać raf koralowych wiosłując w środku czarnej nocy. Naukowiec przyznał, że po kilku wyprawach z jego osobistym udziałem jest pewien, że nikt nie byłby w stanie tak sprawnie kierować łodzią bez jakiegoś źródła światła czy kompasu.
 
West wysnuł tezę, że konopie mogą poprawiać wzrok oddziałując na mięśnie oka – rozszerzają źrenice, przez co siatkówka przyjmuje więcej światła. Jednak kolejne badania obaliły tę tezę dowodząc, że marihuana wprost przeciwnie zwęża źrenice.

Najnowsze badania nad wpływem konopi na wzrok dostarczają już twardych danych, które stanowią podstawę do traktowania konopi indyjskich jako potencjalnego leku dla pacjentów cierpiących na choroby zwyrodnieniowe oczu, takie jak np. retinopatia barwnikowa czy jaskra.

Gdy farmakolog postanowił zagłębić się w temat, odkrył, że pewne marokańskie górskie plemiona również doświadczają ulepszonej ostrości widzenia w ciemności po paleniu haszyszu. Badania empiryczne z udziałem mieszkańców gór Rif potwierdziły, że konopie faktycznie usprawniały widzenie w ciemności u 100% badanych.

Jak to możliwe?

Odpowiedzialnym za to zjawisko ma być hamowanie białka zwanego NKCC1. Ten odpowiada za transport sodu, potasu i chlorków do narządu wzroku, których poziom reguluje właściwości elektryczne neuronów. W skrócie, kannabinoidy zmniejszają ilość tych substancji w komórkach zwojowych siatkówki, czyniąc je nadpobudliwe i bardziej wrażliwe na światło.

Trwają badania nad tym, czy te niezwykłe właściwości konopi można wykorzystać w leczeniu poważnych schorzeń. Od dawna mówi się, że konopie są potencjalnym czynnikiem neuroprotekcyjnym w stosunku do komórek siatkówki oka, więc leczenie oparte na marihuanie medycznej może nie tylko ulepszyć wzrok pacjentów, u których zmysł ten się pogarsza, ale również skutecznie opóźniać rozwój poważnych chorób wzroku.

 

Kijanki na haju

Naukowcy z Montreal Neurological Institute postawili nie na badania nad upalonymi rybakami, ale na kijankach afrykańskiej żaby szponiastej. Aplikacja syntetycznych kannabinoidów na ich nerwy wzrokowe i późniejszy pomiar mikroelektrodami dowiodły, że pod wpływem kannabinoidów komórki oka faktycznie stają się bardziej czułe i szybciej reagują na zmiany oświetlenia.

Dodatkowo, kijanki, które naturalnie unikają czarnych poruszających się plamek, wystawiono na ich działanie w świetle dziennym i w nocy. O ile w dzień kijanki potraktowane kannabinoidami lawirowały pomiędzy punktami podobnie jak ich koledzy nie poddani działaniu syntetyka, o tyle w nocy dzięki kannabinoidom wyraźnie lepiej unikały czarnych plamek.

 

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl