Blog kategorie
Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Marihuaną w cukrzycę? 0
Marihuaną w cukrzycę?

Cukrzyca to wspólna nazwa na grupę chorób metabolicznych, które charakteryzują się podwyższonym poziomem glukozy we krwi w długim okresie czasu. Szacuje się, że cierpi na nią aż 10% całej populacji. Jednak w świetle najnowszych badań liczba ta może ulec gwałtownemu zmniejszeniu. A wszystko dzięki właściwościom… marihuany medycznej.

Codzienność cukrzyków

 

Wyróżniamy kilka podstawowych postaci cukrzycy. Przeważnie jednak, niezależnie od jej typu, cukrzycy towarzyszą objawy takie jak zwiększone wydzielanie moczu czy częste uczucie pragnienia i głodu. Niski poziom cukru we krwi może oznaczać niedobry insuliny lub jej nieprawidłowe działanie. Może to doprowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak nadmierne pocenie się, trzęsienie ciała, utrata przytomności a czasem nieodwracalne uszkodzenia w mózgu a nawet śmierć.

Do tego osoby chorujące na cukrzycę cierpią z powodu wielu powikłań. Dwa razy częściej niż przeciętni ludzie zapadają na choroby układu krążenia. Grozi im choroba niedokrwienna serca i udar. Ponieważ choroba z czasem uszkadza naczynia krwionośne, łatwo jest nabawić się chorób oczu czy nerek.

Leczenie cukrzycy – metody tradycyjne

Cukrzyca jest, poza rzadkimi przypadkami, chorobą w zasadzie nieuleczalną. Leczy się jej objawy i kontroluje masę ciała. Celem jest zawsze doprowadzenie poziomu cukru do jego normalnych wartości. Terapię lekami prowadzi się również przy cukrzycy typu 2. Osoby cierpiące na cukrzycę typu 1 muszą dostawać specjalne zastrzyki insulinowe. W rzadkich przypadkach niezbędny jest przeszczep trzustki.

Podoba ci się? Polub nas
 
Konopie a uciążliwe objawy cukrzycy

Niezależnie od typu cukrzycy chorym bardzo często dokuczają bóle nerwowe, jako że nadmiar cukru we krwi niszczy zakończenia włókien nerwowych. I tu z pomocą mogą przyjść konopie. Testy laboratoryjne na szczurach wykazały, że marihuana medyczna skutecznie uśmierza ból w obrębie układu nerwowego. To ważne odkrycie, biorąc pod uwagę, że powikłania cukrzycowe  w obrębie układu nerwowego jest najczęstszym z bóli neuropatycznych występującym na świecie.

 

Konopie a profilaktyka cukrzycy

Wyniki kolejnego badania zaskoczyły nawet naukowców. U diabetycznych szczurów, którym podawano Cannabidiol – lek na bazie aktywnych składników konopi  – cukrzyca rozwijała się tylko w 30% przypadków, w porównaniu z 86%-wym rozwojem choroby u tych przyjmujących placebo! Oznacza to, że konopie mogą hamować i opóźniać rozwój zapalenia wysp trzustkowych, które powoduje cukrzycę.

Badania z udziałem chorych również wyglądają obiecująco. Z ankiet dotyczących palenia marihuany jednoznacznie wynika, że aktywni palacze marihuany rzadziej chorują na cukrzycę. Wynika z tego, że nawet mimo porządnej gastrofazy palacze są po prostu mniej podatni na zaburzenia poziomów cukru we krwi. Potencjalnie palenie oddala więc ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Konopie dla cukrzyków – co dalej?

W świetle najnowszych badań marihuana medyczna okazuje się być nie tylko skuteczna w leczeniu niektórych objawów cukrzycy ale równie obiecująca jeśli chodzi o profilaktykę rozwoju choroby. Czy niedługo cukrzyca dołączy do stale powiększającej się listy schorzeń, na które zioło ma dobroczynny wpływ?

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 503 777 388

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl