PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: LATO I OTRZYMAJ 20% RABATU.

Blog kategorie
Blog wpisy
Platinum OG: Odmiana na Luksusowy Relaks

Platinum OG to luksusowa odmiana marihuany, która zdobyła uznanie wśród miłośników konopi na całym świecie. Ta dominująca indica słynie z silnych efektów relaksacyjnych, co czyni ją idealnym wyborem na wieczorny relaks i walkę z bezsennością. W tym artykule przyjrzymy się bliżej historii Platinum OG, jej unikalnym właściwościom, genetyce, oraz danym technicznym, takim jak zawartość THC.

 

Bruce Banner: Mocna Odmiana z Superbohaterską Mocą

Bruce Banner, nazwany na cześć alter ego Hulka z komiksów Marvela, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych odmian marihuany na rynku. Ta wyjątkowa odmiana została stworzona przez renomowaną firmę hodowlaną Dark Horse Genetics, której założycielem jest Jason Holck, znany również jako OG Iron Lung. Historia Bruce Banner rozpoczyna się w połowie lat 2000., kiedy Holck podjął się skrzyżowania dwóch znakomitych genotypów: Strawberry Diesel i OG Kush, co zaowocowało stworzeniem trzech głównych fenotypów tej odmiany: Bruce Banner #1, Bruce Banner #3 i Bruce Banner #5.

Agent Orange: Cytrusowa Odmiana na Energetyczne Dni

Agent Orange, odmiana marihuany o intrygującej i kontrowersyjnej nazwie, posiada fascynującą historię, która sięga początków XXI wieku. Jest wynikiem skrzyżowania trzech niezwykłych odmian: Orange Velvet, Jack's Cleaner oraz Space Queen. Każda z tych odmian wnosi unikalne cechy do genetycznego profilu Agent Orange, nadając jej niepowtarzalny aromat, smak oraz właściwości psychoaktywne.

Bubble Gum: Słodka Odmiana o Relaksujących Właściwościach

Bubble Gum to niezwykle popularna odmiana marihuany, która swoją historię rozpoczęła w latach 70. w stanie Indiana. Początkowo była hodowana przez lokalnych hodowców, którzy szukali idealnej kombinacji smaku i efektów, aby stworzyć unikalną odmianę. To właśnie w tej dekadzie genetyka Bubble Gum zaczęła zdobywać popularność dzięki swoim wyjątkowym cechom, takim jak słodki smak i euforyczne działanie.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Nie będzie refundacji na leki z konopi

0
Nie będzie refundacji na leki z konopi

W bardzo trudnej sytuacji są rodzice dzieci chorych na padaczkę lekooporną. Do cierpienia związanego z samą chorobą dziecka, dochodzi świadomość, że jest skuteczny lek, który mógłby ich córce, czy synowi pomóc, ale w Polsce niedostępny. Nie tylko, że niedostępny, to jeszcze zakazany. Odkąd dr Marek Bachański leczy grupę dzieci z padaczką lekooporną lekami na bazie konopi indyjskich, ich rozgoryczenie jest jeszcze większe, gdyż widzą, jak doskonałe efekty ono przynosi. Leki takie można sprowadzić z zagranicy (import docelowy), jednak Ministerstwo Zdrowia nie zgadza się na pokrycie kosztów, choć zgodnie z prawem, mogłoby.A koszty są ogromne. Cena jednego leku to 7-8 tys. zł., a wystarcza jedynie na miesięczną terapię. Bywa, że jak w przypadku kilkuletniego Olafa, koszt miesięcznej terapii wynosi 9,2 tysiące zł.

Negatywna decyzja dotycząca dofinansowania przez państwo wiąże się z brakiem poparcia ze strony AOTM (Agencja Oceny Technologii Medycznych, opracowującą raporty na rzecz Ministerstwa Zdrowia), która zasłania się brakiem wiarygodnych badań skuteczności tych leków. Są także inne przeszkody, a mianowicie niejasności prawne. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie marihuany w celach leczniczych jest zabronione, w związku z tym chorzy, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup leków z importu docelowego, a mało kogo na to stać, stają przed wyborem: albo leczyć swoje dziecko zaopatrując się na czarnym rynku i wchodzić w konflikt z prawem albo patrzeć bezczynnie na cierpienia swojego dziecka.

 

W Czechach lub Holandii można kupować marihuanę w aptece na receptę, a zgodnie z
dyrektywą transgraniczną
 polskie recepty są uznawane w krajach UE, jednak polscy lekarze boją się je wystawiać.

Zdaniem Marka Balickiego, byłego ministra zdrowia, sprawę rozwiązać może tylko legalizacja marihuany medycznej i własne uprawy konopi w celach leczniczych. Tym sposobem dzieci byłyby zaopatrzone w skuteczny i tani lek.

 

Nie wiadomo kiedy takowe prawo ulegnie zmianie i czy w najbliższej przyszłości będziemy mogli leczyć siebie jak i bliskich marihuaną. 

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl