Blog kategorie
Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł
Poznaj CBM, „nowy” kannabinoid ekstrahowany z konopi. 0
Poznaj CBM, „nowy” kannabinoid ekstrahowany z konopi.

Na scenę wkroczył nowy kannabinoid. CBM lub kannabimowon został niedawno znaleziony w konopiach przemysłowych Carmagnola i przeanalizowany za pomocą zaawansowanych metod. Ten fitokannabinoid może mieć pewne wyjątkowe zalety! Przeczytaj wszystko, co nauka odkryła do tej pory na temat CBM.

W miarę jak nauka zagłębia się w strukturę chemiczną konopi indyjskich, na pierwszy plan wysuwają się bardziej interesujące substancje. W ciągu ostatnich 20 lat przeanalizowano i sklasyfikowano znacznie więcej fitokannabinoidów niż tylko THC i CBD. Znaczenie innych związków, takich jak terpeny i flawonoidy, w określaniu końcowego efektu odmiany konopi indyjskich, zostało również mniej lub bardziej zaakceptowane przez badaczy.

RODZINA KANNABINOIDÓW ROZSZERZA SIĘ
Rodzina kannabinoidów jest przedmiotem intensywnych badań, a obecnie jest badana pod kątem jej potencjału w wielu różnych sytuacjach. W RQS stale śledzimy ten postęp i dzielimy się z Państwem naszymi odkryciami. Aby uzyskać informacje na temat dwóch obiecujących „nowych” kannabinoidów, zobacz nasze posty na temat THCV i CBG.

Na początku 2020 roku dwa wcześniej niezidentyfikowane kannabinoidy zostały znalezione w szczepie konopi Carmagnola, lokalnym włoskim wyścigu lądowym. Zostały nazwane THCP i CBDP (tetrahydrokannabiphorol i cannabidiphorol). Po tym odkryciu ta sama grupa badawcza pobrała inne próbki szczepu, aby pogłębić analizę CBM, czyli kannabimowonu, kannabinoidu, który działa inaczej niż THC i CBD.

NOWE BADANIE WITA KANNABIMOVONE W ŚWIECIE KONOPI
Niewiele było wiadomo o nie odurzającym mniejszym kannabinoidzie CBM, dopóki badanie przeprowadzone przez grupę włoskich uniwersytetów i ośrodków badawczych nie zostało opublikowane w numerze Molecules z marca 2020 roku. Ostatnie badania nad CBM przeprowadzono w 2010 r., określając profil biologiczny podobny do CBD. W ramach tego nowego badania zidentyfikowano i scharakteryzowano kannabimowol za pomocą połączonej metody analizy obliczeniowej i funkcjonalnej, opierając się również na modelowaniu 3D w celu zrozumienia możliwych wiązań między CBM a jakimkolwiek receptorem występującym w ludzkim ciele.

W warunkach laboratoryjnych naukowcy doszli do wniosku, że biochemiczne interakcje CBM u ludzi mogą powodować wzrost genów regulujących różnicowanie adipocytów i zapobiegających zaburzeniom sygnalizacji insuliny. W kategoriach laików oznacza to, że mniejszy kannabinoid może być przydatny w promowaniu zdrowego poziomu insuliny i metabolizmu.

RECEPTORY PPAR I MECHANIZMY CBM
Stwierdzono, że CBM wiąże się z różnymi receptorami w ludzkim ciele, ze szczególnym powinowactwem do PPARy. Receptory PPARα i PPARγ aktywowane proliferacją peroksysomów biorą udział w regulacji poziomu hormonów, jak również w tworzeniu komórek narządów wewnętrznych. Odgrywają również podstawową rolę w homeostazie energetycznej, metabolizmie lipidów i regulacji metabolizmu. W rodzinie kannabinoidów THC i CBD są antagonistami tych receptorów, podczas gdy wykazano, że CBM działa jako agonista receptora PPARγ.

CZAS NA SZCZEPY BOGATE W KANNABIMOWON?
To nowe badanie stanowi krok w kierunku lepszego zrozumienia, w jaki sposób CBM i ogólnie kannabinoidy mogą oddziaływać z receptorami ludzkiego ciała, które w tym przypadku nie są częścią układu endokannabinoidowego. Przyszłe badania nad CBM mogą ujawnić, czy jego wpływ na PPAR mógłby zostać dobrze wykorzystany. Ponieważ wiadomo, że inne kannabinoidy, w tym THC i CBD, oddziałują z metabolizmem, być może CBM zostanie uwzględniony wraz z innymi kannabinoidami i terpenami w kompleksowych ekstraktach z konopi.

Tego rodzaju badania podkreślają znaczenie produktów kannabinoidowych o pełnym spektrum, które zawierają drobne kannabinoidy, aby poprawić działanie głównych kannabinoidów THC i CBD. Stosunkowo wysoka zawartość CBM występująca w Carmagnola może zachęcić hodowców do krzyżowania tej przemysłowej odmiany konopi z innymi odmianami w celu stworzenia nowych odmian z użyteczną zawartością CBM. W międzyczasie kannabinoid został zsyntetyzowany w laboratorium, podobnie jak jego bliski krewny anhydrokannabimowon.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl