Blog kategorie
Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Świat leczy się marihuaną, w Polsce wciąż jest to przestępstwo 0
Świat leczy się marihuaną, w Polsce wciąż jest to przestępstwo

Nie sposób ignorować „cudownych uzdrowień” dzięki marihuanie. Część naukowców uważa nawet, że powinna się ona stać czymś w rodzaju suplementu diety, gdyż może pełnić rolę profilaktyczną – kannabinoidy mogą być silnymi przeciwutleniaczami, środkiem przeciwzapalnym, obniżać stres.

Z drugiej zaś strony, marihuana w wielu krajach, w tym w Polsce, uznawana jest za narkotyk zakazany prawem, a za jego posiadanie i hodowlę grozi kara więzienia. Trudno w takich warunkach prowadzić rzetelne badania naukowe, a te są niezbędne, żeby dobrze i mądrze wykorzystać właściwości konopi.

Kilka, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt udokumentowanych przypadków wyzdrowienia lub ograniczenia postępu choroby, to jeszcze zbyt mało, żeby stwierdzić z całą stanowczością i odpowiedzialnie, że marihuana pomoże każdemu innemu pacjentowi. I czy będzie lekiem bezpiecznym. Znane są przypadki, kiedy, znana z uśmierzania bólu, marihuana nie pomogła, a czasem wręcz nasilała jego natężenie. Istnieją też obawy, że np. u osób z wrodzoną skłonnością do schizofrenii, marihuana może ją wyzwolić. Nie ma leków idealnych, wszystkie mają skutki uboczne.

 

Problem w tym, że brak jest badań nad reakcją ludzi na długoletnie stosowanie marihuany. Ci, którzy zażywali ją na własną rękę w celach rekreacyjnych, brali także często i inne (twarde) narkotyki, palili papierosy, pili alkohol. Trudno na ich przykładzie ustalić ujemny wpływ samych kannabinoidów.

Wraz z postępem liberalizacji polityki wobec marihuany, branża farmaceutyczna coraz śmielej prowadzi badania nad marihuaną. Brytyjska firma GW Pharmaceuticals legalnie prowadzi hodowlę konopi. Wyprodukowała z nich lek Sativex, który jest w sprzedaży od 2010 r., dostępny także w Polsce, zmniejszający sztywność mięśni i wykorzystywany w leczeniu stwardnienia rozsianego. Współpracuje z firmami Bayer i Novartis, zajmującymi się jego dystrybucją. Testom poddawany jest kolejny lek – Epidiolex, mający pomóc chorym na epilepsję.

Ze względu na trudności prawne część laboratoriów stara się opracować syntetyczne odpowiedniki składników naturalnej marihuany. Dronabinol i nabilon to właśnie takie produkty – zmniejszają dolegliwości w trakcie leczenia chemioterapią.

Prof. Jerzy Vetulani z Instytutu Farmakologii PAN powiedział: „Potencjał leczniczy marihuany, zawartych w niej kannabinoidów i syntetycznych leków o podobnej budowie, jest olbrzymi. Równie olbrzymi, choć nieuzasadniony, jest społeczny lęk i opór przed sięgnięciem do tego niedrogiego naturalnego źródła potencjalnie wspaniałych i niedrogich leków”.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 503 777 388

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl