Blog kategorie
Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
AK47
AK47
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł
System korzeni konopi. Klucz do zdrowych roślin 0
System korzeni konopi. Klucz do zdrowych roślin

Hodowcy konopi na całym świecie są dumni ze swojej zdolności do wyhodowania zdrowych roślin z dużą ilością dużych, lepkich pąków. Dla wielu osób w społeczności domowej celem jest maksymalna jakość pąków i maksymalna ilość zbiorów. Ale to, co dzieje się pod ziemią, jest tak samo ważne, jak wzrost roślin nad ziemią. Zdrowe i rozległe korzenie konopi pod ziemią umożliwiają duże i produktywne zbiory nad ziemią.

 

Uprawa zdrowej masy korzeni jest niezbędna, ale zaledwie kilka podstawowych błędów poważnie ograniczy zdolność rośliny do wytworzenia dużej sieci korzeni, która będzie wspierać roślinę najwyższej jakości. Najczęstszym błędem przy uprawie konopi w pomieszczeniach jest nadmierne nawożenie spowodowane stosowaniem zbyt silnych składników odżywczych. Nadmiar minerałów uszkadza korzenie („oparzenie korzeni”), co ogranicza ich wzrost. W przypadku roślin uprawianych w glebie najczęstszym błędem jest nadmierne podlewanie, co zmniejsza zasadnicze napowietrzenie korzeni. Jeśli korzenie nie mają wystarczającej ilości powietrza, nie są w stanie się rozwijać, a to ogranicza wzrost roślin nad ziemią. Czytaj dalej, aby zrozumieć podstawy zdrowych korzeni konopi

 

P. Które owady mogą atakować system korzeni konopi?

Mszyce korzeniowe, komary i inne szkodniki mogą żyć w korzeniach i je uszkadzać. Twoje centrum ogrodnicze powinno mieć materiały (ziemia okrzemkowa, roztwory do leczenia korzeni).

P. Czy system korzeni konopi może ulec chorobie?

Tak, Pythium i wiele innych powiązanych chorób korzeni przenoszonych przez wodę może powoli niszczyć korzenie. Zapobieganie jest najlepszą formą leczenia, utrzymuj zamieszki w dotlenieniu i bezlitośnie usuwaj dotknięte chorobą rośliny z pokoju do uprawy.
system korzeniowy


P. Korzenie normalnie gniłyby po pozostawieniu w wodzie - dlaczego?

Korzenie potrzebują zarówno powietrza, jak i wody. Systemy hydroponiczne działają, umożliwiając duże napowietrzenie korzeni. Hodowla głębokowodna („DWC”) to jeden z najszybszych sposobów uprawy największych roślin konopi indyjskich w domu. Ale kluczową częścią systemu jest kamień napowietrzający (lub rura powietrzna), który pompuje bąbelki powietrza do pożywki. Powietrze umożliwia korzeniom rozwój w środowisku silnie napowietrzonego pożywki. Bez powietrza korzenie po prostu by zgniły.

P. Co to jest korzeń palowy konopi i dlaczego jest tak ważny

Korzeń palowy to silny korzeń główny, który wyrasta z kiełkujących nasion konopi. Doświadczeni hodowcy wiedzą, że ważne jest, aby nie uszkodzić korzenia palowego, ponieważ spowolni to wzrost roślin. Ale wbrew powszechnej opinii korzeń palowy nie jest niezbędny do wzrostu konopi, rośliny wyhodowane z sadzonek nie mają tradycyjnego korzenia palowego, a mimo to wytwarzają duże rośliny, które są genetycznie identyczne z rośliną mateczną.

P. Dlaczego pH wody jest tak ważne?

Roślina konopi opiera się na biologii roślin na poziomie komórkowym, aby umożliwić rozwój korzeni. Dla hodowców gleby pH jest mniej krytyczne, ponieważ gleba może buforować niewielkie wahania pH wody. Dla hodowców hydroponicznych pH jest krytyczne, jeśli pH (lub temperatura) jest nieprawidłowe, korzenie konopi nie będą w stanie wchłonąć składników odżywczych, nawet jeśli są one dostępne. Optymalne pH dla hodowców hydroponicznych wynosi około 5,8, a najbardziej doświadczeni hodowcy mają dwa pH-metry. Ostatecznie wszystkie mierniki pH wymagają wymiany, a jeśli polegasz na wadliwym mierniku pH, może to kosztować całe zbiory.

 

Jedną z zalet hydroponiki w porównaniu z glebą jest to, że hydro często powoduje szybszy i większy wzrost korzeni, co pozwala na większe rośliny i zbiory. Jednak hydroponika może być bardziej wymagająca technicznie i skomplikowana niż uprawa w glebie. Dowiedz się, który system uprawy najbardziej Ci odpowiada, i pamiętaj, że zdrowe korzenie są niezbędne dla zdrowia i produktywności konopi.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 503 777 388

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl