PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: LATO I OTRZYMAJ 20% RABATU.

Blog kategorie
Blog wpisy
Platinum OG: Odmiana na Luksusowy Relaks

Platinum OG to luksusowa odmiana marihuany, która zdobyła uznanie wśród miłośników konopi na całym świecie. Ta dominująca indica słynie z silnych efektów relaksacyjnych, co czyni ją idealnym wyborem na wieczorny relaks i walkę z bezsennością. W tym artykule przyjrzymy się bliżej historii Platinum OG, jej unikalnym właściwościom, genetyce, oraz danym technicznym, takim jak zawartość THC.

 

Bruce Banner: Mocna Odmiana z Superbohaterską Mocą

Bruce Banner, nazwany na cześć alter ego Hulka z komiksów Marvela, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych odmian marihuany na rynku. Ta wyjątkowa odmiana została stworzona przez renomowaną firmę hodowlaną Dark Horse Genetics, której założycielem jest Jason Holck, znany również jako OG Iron Lung. Historia Bruce Banner rozpoczyna się w połowie lat 2000., kiedy Holck podjął się skrzyżowania dwóch znakomitych genotypów: Strawberry Diesel i OG Kush, co zaowocowało stworzeniem trzech głównych fenotypów tej odmiany: Bruce Banner #1, Bruce Banner #3 i Bruce Banner #5.

Agent Orange: Cytrusowa Odmiana na Energetyczne Dni

Agent Orange, odmiana marihuany o intrygującej i kontrowersyjnej nazwie, posiada fascynującą historię, która sięga początków XXI wieku. Jest wynikiem skrzyżowania trzech niezwykłych odmian: Orange Velvet, Jack's Cleaner oraz Space Queen. Każda z tych odmian wnosi unikalne cechy do genetycznego profilu Agent Orange, nadając jej niepowtarzalny aromat, smak oraz właściwości psychoaktywne.

Bubble Gum: Słodka Odmiana o Relaksujących Właściwościach

Bubble Gum to niezwykle popularna odmiana marihuany, która swoją historię rozpoczęła w latach 70. w stanie Indiana. Początkowo była hodowana przez lokalnych hodowców, którzy szukali idealnej kombinacji smaku i efektów, aby stworzyć unikalną odmianę. To właśnie w tej dekadzie genetyka Bubble Gum zaczęła zdobywać popularność dzięki swoim wyjątkowym cechom, takim jak słodki smak i euforyczne działanie.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Trudna walka o prawo do leczenia ziołem

0
Trudna walka o prawo do leczenia ziołem

Dziennikarz Gazety Wyborczej, Piotr Pacewicz, rozmawiał z trzema weteranami tej walki. Oto ich opowieści.

Michael Corral – Amerykanin, z wykształcenia matematyk i biolog, 40 lat doświadczeń z marihuana medyczną.

Wszystko zaczęło się w 1993r., kiedy jego przyszła żona Valery w wyniku wypadku zachorowała na epilepsję oporną na działanie tradycyjnych leków. Miała po 20 napadów dziennie, traciła przytomność. Michael przeczytał materiał badawczy o tym, że Cannabis zmniejsza takie napady drgawkowe u szczurów. Były to lata, kiedy w Kalifornii wszyscy palili, więc ze zdobyciem marihuany nie było problemów.

Nie mieli nic do stracenia, więc zaczęli eksperymentować z jointami, najpierw spontanicznie, kiedy zbliżała się aura padaczkowa, potem bardziej systemowo i metodycznie, żeby utrzymać wysoki poziom THC we krwi. Valery popełniła błąd odstawiając nagle leczenie tradycyjne i przeżyła kryzys, ale po trzech latach stopniowej rezygnacji z leków chemicznych napady zniknęły. Musiała jednak nadal palić, żeby nie wróciły objawy choroby.

Przeprowadzili się więc na wieś, założyli własną uprawę. Dawali także zioło innym chorym, którzy się do nich zwracali. Był to czas, kiedy np. chorzy onkologiczni palili w szpitalach, a lekarze traktowali ich ze współczuciem i zrozumieniem, ale uprawa była nielegalna i zostali aresztowani. Sąd w Santa Cruz ich uniewinnił, opierając się na zasadzie, że można złamać prawo, żeby uniknąć większego zła, w tym przypadku dokuczliwych objawów choroby.

Nie był to pierwszy tego typu wyrok. Już wcześniej sąd dał prawo do leczenia się marihuaną Robertowi Randallowi, który tracił wzrok na skutek jaskry. Założył własną uprawę. Aresztowano go, ale sąd go uniewinnił. Wtedy on pozwał władze federalne i wygrał. Na mocy wyroku sądu miały one dostarczać Randallowi marihuanę za darmo.

Powstał także program rządowy: „Pełne współczucia testowanie leków”, którym zostali objęci inni chorzy (kilkaset osób). Zakończył go G. Bush (senior) w trosce o moralność młodzieży. Dziś z tego programu nadal korzysta tylko czterech pacjentów, w tym makler z Florydy, który zgodnie z opinią lekarzy dawno nie powinien żyć, a cierpiał tak bardzo, że nawet nie mógł leżeć. Pracuje nadal, tyle, że wychodzi kilka razy dziennie na parking i pali rządowe skręty.

Michael założył WAMM, społeczne laboratorium na rzecz medycznej marihuany, by móc pomagać chorym, coraz liczniej zgłaszających się do niego o pomoc. Nadal działał nielegalnie, ale w porozumieniu z miejscowym szeryfem. Legalnie działali od 1996r., kiedy w referendum stanowym przeszła poprawka, że ze względów moralnych nie wolno odmawiać chorym pomocy i na jej podstawie mogli oni hodować i używać medyczną marihuanę.

Jednak nadal działali nielegalnie wg prawa federalnego. Skończyło się to w 2002r. napaścią agentów DEA (powołani do zwalczania narkotyków przez prezydenta Nixona) z długą bronią, o świcie. Rzucili go na ziemię, przyłożyli lufę do głowy, skuli. Atakiem tym rozwścieczyli jednak miejscowego szeryfa i władze w Santa Cruz. Zezwoliły one na rozdawanie pacjentom leku pod ratuszem, co transmitowała na żywo CNN. To pomogło w nagłośnieniu sprawy na cały kraj.

WAMM był ważny, bo w USA nie ma systemu ubezpieczeń i wielu ludzi, tych najbiedniejszych i wykluczonych przez system kapitalistyczny, nie stać na leczenie. W ramach WAMM mogli nie tylko się leczyć, ale i pracować (pomagali przy uprawie, wypiekach), czuć się znowu potrzebnymi. Było tam ok. 300 osób, ale większość w opiece paliatywnej. Produkowali 100-200 kg Cannabis rocznie. Dziś marihuana medyczna jest legalna w 23 stanach, zaś rekreacyjna w 4 z nich (Waszyngton, Kolorado, Oregon, Alaska).

Neri – prowadzi jedną z koncesjonowanych upraw konopi w Izraelu, nic więcej nie chce o sobie powiedzieć; imię też nie jest prawdziwe.

Mimo, że minister zdrowia Izraela wydał w 2009r. zgodę na leczenie marihuaną medyczną, niechętnie się tym chwali. W tradycyjnej żydowskiej medycynie od dawna wykorzystywano konopie. Zajmowały się tym specjalne piastunki, które podawały je rannym i umierającym, rodzącym kobietom, a także zwierzętom idącym na ubój rytualny.

Minister zdrowia jest tradycyjnym, religijnym Żydem, który nie ma wątpliwości, co do leczniczych właściwości konopi. Dostają ją przede wszystkim żołnierze z zespołem stresu pourazowego (koszmarne sny, myśli samobójcze, stany depresyjne i lękowe). Zgodę na leczenie marihuaną dostają, gdy stosując przez rok leki konwencjonalne, nie nastąpiła poprawa.

Eliza Walczak – Polka, z wyboru Żydówka, lobbowała na rzecz legalizacji w Izraelu, teraz w Polsce; autorka programu FENIX.

Jako nastolatka cierpiała na skrajnie dolegliwy zespół napięcia przedmiesiączkowego: napięcie mięśni, migreny, nudności. Czasem rodzice wzywali pogotowie i dopiero zastrzyk pomagał. Gdy wyszła za mąż za Izraelczyka polskiego pochodzenia i wyjechała do Izraela, zaczęła stosować Cannabis.

Nie był jeszcze legalny, ale pomogła jej organizacja pacjentów, którzy dostali indywidualne pozwolenie na uprawę. Od kiedy stosuje konopie dolegliwości ustąpiły. Przypomina, że z bolesnych miesiączek leczyła się też tą rośliną Królowa Anglii, Wiktoria, i jest to chyba pierwsza pacjentka terapii cannabisowej w zachodniej medycynie.

Eliza w 2006r. zaczęła działać w partii Ale Yarok (Zielony Liść), która poza legalizacją medycznej marihuany walczyła także o czyste środowisko, prawa Palestyńczyków, osób LGBT, emerytów. Wprawdzie nie weszli do Knesetu, ale udało im się uzyskać przyjęcie przez ministerstwo zdrowia legalizacji konopi w medycynie.

W Polsce, w ramach projektu FENIX, pomaga w nawiązywaniu kontaktów pacjentów z lekarzami, leczącymi za pomocą konopi, uczy jak je uprawiać i wydajnie używać. Pomaga w sprowadzaniu leków z programu holenderskiego. Ostatnio FENIX zaopatrzyło Centrum Zdrowia Dziecka we francuski lek (olejek CBD) na padaczkę. Uczy także terapii wspomagających leczenie.

W 2012r. do jej mieszkania na Ursynowie przyszli policjanci i mimo okazania amerykańskiego pozwolenia na używanie marihuany, zatrzymali ja na 12 godzin. Pani prokurator nie skorzystała z możliwości odstąpienia od karania. Policjanci straszyli ją, kazali rozebrać się i oddać bieliznę, ale odmówiła. Jeden z nich zaczął wychwalać Hitlera za to, że usunął z Polski Żydów. Próbowali doprowadzić ją do stanu, który pozwoliłby im na skierowanie jej do szpitala psychiatrycznego.

Potem zapytali o większą ilość gotówki, bo ta w czasach kart kredytowych może oznaczać powiązania ze światem przestępczym. Została skazana, dopiero po odwołaniu się sąd uznał jej leczenie za legalne (nasiona pochodzą z programu Izraela), choć stwierdził, że nie zachodzi stan konieczności, by brała leki. Czyli cierpi niedostatecznie, żeby mogła szukać pomocy.

Eliza twierdzi, że w Polsce leczenie bólu ciągle się lekceważy, jakby cierpienie było jakąś wartością. Polacy są narodem ciężko doświadczonym przez historię (wojna, komunizm, koszmar transformacji) i może dlatego przodują w konsumpcji leków? A te przeciwbólowe, po alkoholu i papierosach, zabijają najwięcej ludzi.

Medyczna marihuana, na podstawie doniesień o pozytywnych wynikach, pomaga w przypadku astmy, jaskry, padaczki, chorób autoimmunologicznych, neurologicznych. Zwalcza skutecznie chroniczny ból, łagodzi objawy AIDS i nowotworów. W tych stanach, które zalegalizowały MM, spadła liczba śmiertelnych przedawkowań lekami na bazie opiatów i liczba samobójstw.

MM jest legalna w Austrii, Czechach, Finlandii, Izraelu, Holandii, Portugalii i Hiszpanii.
W Polsce na razie Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2014r. uznał, że „brak jest uzasadnienia dla zakazu posiadania marihuany, gdy jest to uzasadnione względami medycznymi”. Teraz należy poczekać na zmianę prawa.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl