Blueberry to jedna z najbardziej rozpoznawalnych odmian marihuany, znana ze swojego wyjątkowego smaku i aromatu przypominającego świeże jagody. Ta odmiana ma swoje korzenie w latach 70., kiedy to legendarny hodowca DJ Short zaczął eksperymentować z różnymi landrace'ami, w tym afgańskimi, tajskimi i Purple Thai. Historia tej odmiany jest fascynującym przykładem połączenia tradycyjnej hodowli z nowoczesnymi technikami genetycznymi, co doprowadziło do powstania jednej z najbardziej ikonicznych i cenionych odmian marihuany na świecie.

" />

PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: LATO I OTRZYMAJ 20% RABATU.

Blog kategorie
Blog wpisy
Bruce Banner: Mocna Odmiana z Superbohaterską Mocą

Bruce Banner, nazwany na cześć alter ego Hulka z komiksów Marvela, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych odmian marihuany na rynku. Ta wyjątkowa odmiana została stworzona przez renomowaną firmę hodowlaną Dark Horse Genetics, której założycielem jest Jason Holck, znany również jako OG Iron Lung. Historia Bruce Banner rozpoczyna się w połowie lat 2000., kiedy Holck podjął się skrzyżowania dwóch znakomitych genotypów: Strawberry Diesel i OG Kush, co zaowocowało stworzeniem trzech głównych fenotypów tej odmiany: Bruce Banner #1, Bruce Banner #3 i Bruce Banner #5.

Agent Orange: Cytrusowa Odmiana na Energetyczne Dni

Agent Orange, odmiana marihuany o intrygującej i kontrowersyjnej nazwie, posiada fascynującą historię, która sięga początków XXI wieku. Jest wynikiem skrzyżowania trzech niezwykłych odmian: Orange Velvet, Jack's Cleaner oraz Space Queen. Każda z tych odmian wnosi unikalne cechy do genetycznego profilu Agent Orange, nadając jej niepowtarzalny aromat, smak oraz właściwości psychoaktywne.

Bubble Gum: Słodka Odmiana o Relaksujących Właściwościach

Bubble Gum to niezwykle popularna odmiana marihuany, która swoją historię rozpoczęła w latach 70. w stanie Indiana. Początkowo była hodowana przez lokalnych hodowców, którzy szukali idealnej kombinacji smaku i efektów, aby stworzyć unikalną odmianę. To właśnie w tej dekadzie genetyka Bubble Gum zaczęła zdobywać popularność dzięki swoim wyjątkowym cechom, takim jak słodki smak i euforyczne działanie.

Purple Punch: Mocna i Słodka Odmiana

Purple Punch to wyjątkowa odmiana marihuany, która szybko zdobyła popularność wśród miłośników konopi na całym świecie. Ta odmiana została stworzona przez skrzyżowanie dwóch legendarnych szczepów: Granddaddy Purple i Larry OG. Efektem tej kombinacji jest odmiana, która łączy w sobie najlepsze cechy obu rodziców, oferując intensywne doznania smakowe i mocne efekty psychoaktywne.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Blueberry: Owocowa Odmiana na Słodkie Chwile

0
Blueberry: Owocowa Odmiana na Słodkie Chwile

Blueberry to jedna z najbardziej rozpoznawalnych odmian marihuany, znana ze swojego wyjątkowego smaku i aromatu przypominającego świeże jagody. Ta odmiana ma swoje korzenie w latach 70., kiedy to legendarny hodowca DJ Short zaczął eksperymentować z różnymi landrace'ami, w tym afgańskimi, tajskimi i Purple Thai. Historia tej odmiany jest fascynującym przykładem połączenia tradycyjnej hodowli z nowoczesnymi technikami genetycznymi, co doprowadziło do powstania jednej z najbardziej ikonicznych i cenionych odmian marihuany na świecie.

 

DJ Short, znany jako jeden z pionierów hodowli marihuany, rozpoczął swoje eksperymenty w latach 70., w czasach, kiedy hodowla marihuany była znacznie mniej zaawansowana technologicznie niż dzisiaj. Jego praca polegała na skrupulatnym krzyżowaniu różnych landrace'ów, czyli pierwotnych odmian marihuany, które naturalnie rosną w różnych częściach świata. W przypadku Blueberry, kluczowymi składnikami były odmiany afgańskie, które dodały roślinie gęstości i mocy, oraz tajskie i Purple Thai, które wprowadziły egzotyczne nuty smakowe i aromatyczne.

 

DJ Short skupiał się na stworzeniu odmiany, która nie tylko będzie miała wyjątkowy smak, ale również dostarczała niezapomnianych wrażeń użytkownikom. Po latach eksperymentów i selekcji, udało mu się stworzyć Blueberry – odmianę, która zyskała międzynarodowe uznanie i stała się punktem odniesienia dla wielu hodowców i użytkowników. Blueberry zdobyła swoją pierwszą dużą nagrodę w 2000 roku, wygrywając High Times Cannabis Cup, co tylko potwierdziło jej wyjątkową jakość i potencjał.

Jednym z najważniejszych aspektów sukcesu Blueberry była jej unikalna mieszanka genetyczna. Hodowcy z całego świata zaczęli doceniać nie tylko jej smak i aromat, ale także jej właściwości medyczne i rekreacyjne. Blueberry stała się bazą do tworzenia wielu innych popularnych odmian, takich jak Blue Dream czy Blueberry Kush, które również zdobyły szerokie uznanie.

Warto również wspomnieć, że DJ Short jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych hodowców w historii marihuany, a jego praca nad Blueberry była jednym z kamieni milowych w dziedzinie hodowli konopi. Jego podejście do selekcji i hodowli opierało się na dogłębnym zrozumieniu genetyki roślin i umiejętności dostosowywania odmian do specyficznych potrzeb użytkowników. Jego dziedzictwo wciąż żyje, a Blueberry pozostaje jednym z najważniejszych osiągnięć w świecie marihuany.

 

Czym Wyróżnia się Blueberry?

Aromat i Smak

Blueberry wyróżnia się intensywnym, słodkim aromatem jagód z nutami wanilii i karmelu, co sprawia, że jej smak przypomina świeżo upieczone ciasto jagodowe. Aromat tej odmiany jest tak charakterystyczny, że łatwo ją rozpoznać wśród innych odmian marihuany. Główne terpeny obecne w Blueberry to myrcen, kariofilen i pinen, które nadają tej odmianie jej unikalny zapach i smak.

Myrcen, który jest również obecny w mango, chmielu oraz werbenie, zapewnia ziemisty i owocowy aromat, który jest kluczowym składnikiem profilu zapachowego Blueberry. Myrcen jest również znany ze swoich właściwości relaksujących i sedatywnych, co sprawia, że Blueberry jest idealna do wieczornego użytku. Kariofilen, kolejny ważny terpen, występuje naturalnie w czarnym pieprzu i innych ciemnych przyprawach, co dodaje tej odmianie pikantnych nut. Kariofilen jest także badany pod kątem swoich potencjalnych korzyści zdrowotnych, takich jak działanie przeciwzapalne i przeciwlękowe. Pinene, trzeci dominujący terpen, znajduje się w igłach sosnowych, rozmarynie oraz tymianku, dodając świeży, ziołowy aromat i jest uważany za terpen o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

 

Genetyka i Skład

Blueberry jest hybrydą o przewadze indici, co oznacza, że jej genotyp składa się w 80% z indici i w 20% z sativy. Ta mieszanka genetyczna jest wynikiem skrupulatnej pracy hodowcy DJ Shorta, który połączył geny afgańskie, tajskie i Purple Thai, aby stworzyć odmianę, która łączy najlepsze cechy każdej z nich. Wynikiem jest roślina, która łączy w sobie silne działanie relaksujące indici z subtelnymi, euforycznymi efektami sativy.

Blueberry ma wysoką zawartość THC, która może wynosić od 16% do 24%, co czyni ją jedną z bardziej potentnych odmian dostępnych na rynku. To wysoka zawartość THC sprawia, że Blueberry jest znana ze swojego silnego działania, które może prowadzić do głębokiego relaksu i uczucia euforii. Dodatkowo, zawiera ona również inne kannabinoidy, takie jak CBG, który może stanowić około 1% jej składu. CBG, choć występuje w mniejszych ilościach, jest znany ze swoich potencjalnych korzyści zdrowotnych, w tym właściwości przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

 

Właściwości Terapeutyczne

Blueberry jest ceniona nie tylko za swoje walory smakowe i aromatyczne, ale również za szeroki zakres zastosowań terapeutycznych. Dzięki wysokiej zawartości THC oraz unikalnemu profilowi terpenowemu, Blueberry jest skuteczna w łagodzeniu objawów wielu schorzeń. Medyczni użytkownicy marihuany często wybierają Blueberry ze względu na jej zdolność do łagodzenia stresu, lęku, bólu oraz bezsenności. Wysoka zawartość myrcenu w Blueberry może przyczynić się do jej silnych właściwości relaksujących i sedatywnych, co jest szczególnie pomocne dla osób cierpiących na przewlekłe bóle i trudności z zasypianiem.

 

Właściwości i Efekty

 

Efekty Rekreacyjne

Blueberry jest znana ze swoich relaksujących właściwości, które pomagają użytkownikom się zrelaksować i odprężyć po ciężkim dniu. Jej efekty obejmują głęboki relaks ciała, euforię oraz poprawę nastroju. Jest idealna do wieczornego użytku, gdyż może wprowadzić użytkowników w stan senności, co sprzyja regenerującemu snu.

 

Zastosowania Medyczne

Medyczni użytkownicy marihuany często wybierają Blueberry ze względu na jej zdolność do łagodzenia objawów stresu, lęku, bólu oraz bezsenności. Dzięki jej właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbólowym, jest skuteczna w leczeniu chronicznego bólu, migren oraz napięć mięśniowych.

 

Efekty Uboczne

Jak większość odmian o wysokiej zawartości THC, Blueberry może powodować suchość w ustach i oczach, a w niektórych przypadkach zawroty głowy. Użytkownicy z niską tolerancją na THC mogą również doświadczyć lęków lub paranoi, dlatego zaleca się umiarkowane stosowanie tej odmiany.

 

Uprawa Blueberry

Warunki Uprawy

Blueberry można uprawiać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wymaga umiarkowanej wilgotności i stałych temperatur dziennych w zakresie od 72 do 80 stopni Fahrenheita. Rośliny te są niskie i krzaczaste, co czyni je idealnymi do uprawy w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni. Blueberry ma również korzystny stosunek liści do pąków, co minimalizuje potrzebę przycinania.

 

Techniki Uprawy

Aby wydobyć żywe fioletowe i czerwone odcienie w liściach Blueberry, hodowcy mogą wprowadzić niskie temperatury pod koniec fazy wegetacyjnej, tuż przed kwitnieniem. Rośliny kwitną w ciągu 8 do 10 tygodni, a zbiory na zewnątrz są gotowe w połowie października. Przy odpowiedniej pielęgnacji, Blueberry może zapewnić umiarkowane do wysokich plony, oferując około 1,5 uncji kwiatu na stopę kwadratową rośliny.

 

Wartości THC i CBD

Właściwość Wartość
THC 16% - 24%
CBD Niskie, zazwyczaj poniżej 1%
CBG Około 1%
Wysokość rośliny Niska (do 3,5 stóp)
Czas kwitnienia 8-10 tygodni
Plony 1,5 uncji na stopę kwadratową

Blueberry to odmiana marihuany, która zasługuje na swoją legendarną reputację dzięki unikalnemu smakowi, aromatowi oraz potężnym efektom. Zarówno rekreacyjni użytkownicy, jak i pacjenci medyczni doceniają jej wszechstronne właściwości, co czyni ją doskonałym wyborem na słodkie chwile relaksu i odprężenia.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl