PROMOCJA! UŻYJ W KOSZYKU KODU RABATOWEGO: LATO I OTRZYMAJ 20% RABATU.

Blog kategorie
Blog wpisy
Platinum OG: Odmiana na Luksusowy Relaks

Platinum OG to luksusowa odmiana marihuany, która zdobyła uznanie wśród miłośników konopi na całym świecie. Ta dominująca indica słynie z silnych efektów relaksacyjnych, co czyni ją idealnym wyborem na wieczorny relaks i walkę z bezsennością. W tym artykule przyjrzymy się bliżej historii Platinum OG, jej unikalnym właściwościom, genetyce, oraz danym technicznym, takim jak zawartość THC.

 

Bruce Banner: Mocna Odmiana z Superbohaterską Mocą

Bruce Banner, nazwany na cześć alter ego Hulka z komiksów Marvela, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych odmian marihuany na rynku. Ta wyjątkowa odmiana została stworzona przez renomowaną firmę hodowlaną Dark Horse Genetics, której założycielem jest Jason Holck, znany również jako OG Iron Lung. Historia Bruce Banner rozpoczyna się w połowie lat 2000., kiedy Holck podjął się skrzyżowania dwóch znakomitych genotypów: Strawberry Diesel i OG Kush, co zaowocowało stworzeniem trzech głównych fenotypów tej odmiany: Bruce Banner #1, Bruce Banner #3 i Bruce Banner #5.

Agent Orange: Cytrusowa Odmiana na Energetyczne Dni

Agent Orange, odmiana marihuany o intrygującej i kontrowersyjnej nazwie, posiada fascynującą historię, która sięga początków XXI wieku. Jest wynikiem skrzyżowania trzech niezwykłych odmian: Orange Velvet, Jack's Cleaner oraz Space Queen. Każda z tych odmian wnosi unikalne cechy do genetycznego profilu Agent Orange, nadając jej niepowtarzalny aromat, smak oraz właściwości psychoaktywne.

Bubble Gum: Słodka Odmiana o Relaksujących Właściwościach

Bubble Gum to niezwykle popularna odmiana marihuany, która swoją historię rozpoczęła w latach 70. w stanie Indiana. Początkowo była hodowana przez lokalnych hodowców, którzy szukali idealnej kombinacji smaku i efektów, aby stworzyć unikalną odmianę. To właśnie w tej dekadzie genetyka Bubble Gum zaczęła zdobywać popularność dzięki swoim wyjątkowym cechom, takim jak słodki smak i euforyczne działanie.

Bestsellery
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
18,00 zł
AK47 Auto
AK47 Auto
18,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
19,80 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
18,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
18,00 zł
Purple Lemonade Auto
Purple Lemonade Auto
24,30 zł
Gorilla Cookies Auto
Gorilla Cookies Auto
24,30 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
18,00 zł
Critical Kush
Critical Kush
18,00 zł
Gelato
Gelato
18,00 zł
Easy Sativa
Easy Sativa
18,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
18,00 zł
Afghan Kush
Afghan Kush
18,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
18,00 zł
Pineapple Express Auto
Pineapple Express Auto
18,00 zł
Purple Haze Auto
Purple Haze Auto
18,00 zł
Amnesia XXL Auto
Amnesia XXL Auto
18,00 zł

Jaka jest duża ilość THC w konopiach indyjskich?

0
Jaka jest duża ilość THC w konopiach indyjskich?

Wielu miłośników marihuany jest ciekaw, co jest uważane za wysoką zawartość THC w konopiach. Przy tak dużym szumie około 30% szczepów + THC możesz być zaskoczony, że średni poziom THC w najpopularniejszych odmianach nasion konopi kupowanych w holenderskich kawiarniach wynosi około 16%. Ale co z najlepszymi odmianami holenderskich kawiarni? Ile THC jest w przeciętnym haszyszu? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o THC w Twoich ulubionych produktach z konopi.

Co jest uważane za dużą ilość THC w konopi?
Konsumenci marihuany często są wprowadzani w błąd, myśląc, że jakakolwiek odmiana konopi o zawartości poniżej 25% THC musi być zauważalnie słabsza niż przeciętna. Jednak większość uprawianych i konsumowanych konopi zawiera około 16% THC. W Holandii Trimbos Institute przeprowadza coroczne badanie potencji konopi indyjskich i haszyszu. Trimbos to Holenderski Instytut Zdrowia Psychicznego i Uzależnień.

Dwudziesta coroczna ankieta została właśnie zakończona, a próbki konopi zostały zakupione w 49 różnych kawiarniach. W każdym przypadku najsilniejsza odmiana konopi została zakupiona w coffeeshopie, a także najpopularniejsza odmiana. Mierzone są THC i CBD. To, co sprawia, że badanie Trimbos jest tak pouczające, to naukowy sposób gromadzenia informacji.

Możesz być zainteresowany, aby wiedzieć, że poziom THC w najlepszych odmianach chwastów z kawiarni „premium” wynosił 18,4%. Więc na podstawie samych dowodów można powiedzieć, że około 18% THC jest uważane za dużą ilość THC w zioła. W końcu holenderski system kawiarniany istnieje od kilkudziesięciu lat. Wiele kawiarni jest zaopatrywanych przez wykwalifikowanych profesjonalnych hodowców korzystających z niezawodnej genetyki. Jednak wiele osób prawdopodobnie spodziewałoby się, że najlepsze szczepy z kawiarni zawierają znacznie ponad 20% THC.

Dla porównania najpopularniejsze (najlepiej sprzedające się) odmiany kawiarni miały poziom THC 16,7%. Różnica między popularnymi szczepami z kawiarni a szczepami premium wynosiła zaledwie 1,7% THC. Miłośnicy haszyszu mogą być zaskoczeni, że średni poziom THC znaleziony w holenderskim haszu z kawiarni wynosi zaledwie 26%. To tylko 7,4% silniejsze niż odmiany chwastów premium.

Te wartości THC z instytutu Trimbos są bardzo podobne do tych, które można znaleźć w Wielkiej Brytanii. Badanie przeprowadzone przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wykazało średni poziom THC na poziomie 15,0% w próbkach zatrzymanych przez policję. Praktycznie wszystkie konopie w Wielkiej Brytanii są uprawiane w Wielkiej Brytanii, bardzo niewiele jest importowanych. Badanie brytyjskich biur domowych jest tutaj. 15% średnie poziomy THC znalezione w Wielkiej Brytanii są podobne do 16,7% poziomów obserwowanych w popularnych odmianach holenderskich kawiarni. To sugeruje, że wysokie ilości THC w brytyjskim chwastach również prawdopodobnie mieszczą się w zakresie 16-18% THC.

Jakie są dotychczas najwyższe wartości procentowe THC w konopi
Rzadko zdarza się, aby poziomy THC przekraczały 25%. Chociaż znacznie częściej spotyka się stwierdzenia o poziomie 25-30% THC w doniczce. Zwykle najwyższej jakości konopie, które zobaczysz, mają od 25% do 30% THC. W prawdziwym świecie każdą odmianę konopi z ponad 20% THC należy uznać za bardzo silną. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest oczekiwać, że ekstrawaganckie twierdzenia dotyczące THC będą poparte danymi laboratoryjnymi, w większości przypadków tak nie jest.

Dutch Passion korzysta z niezależnych laboratoriów do przeprowadzania testów THC, zwykle używa się dwóch różnych laboratoriów, a dane są porównywane. Korzystając z niezależnych laboratoriów, dane będą prawdopodobnie bardziej dokładne niż potencjalnie stronnicze dane, które można uzyskać z testów wykonanych samodzielnie. Korzystając z dwóch niezależnych laboratoriów, eliminujesz ryzyko fałszywych wyników. Najwyższe poziomy THC zaobserwowane przez Dutch Passion u automatycznie kwitnącej odmiany wyniosły 25,9% u Auto Cinderella Jack.

Czy ilość THC określa, jak wysoki osiągniesz?
Niekoniecznie. Inne czynniki mogą wpływać na rodzaj haju i intensywność, którą odczuwasz. Obecność kannabinoidów innych niż THC może mieć duży wpływ na rodzaj haju, którego doświadczasz. Wielu koneserów marihuany lubi odmiany o profilu kannabinoidowym, które zawierają więcej niż tylko THC. Efekt świty to nazwa nadana synergii kilku kannabinoidów działających razem w celu wzmocnienia efektów / przyjemności z haju. Często oznacza to, że profil kannabinoidowy może wykazywać niewielkie ilości CBD, CBG, THCV, CBC, CBN i innych.

Oprócz efektu otoczenia powodowanego przez inne kannabinoidy, uważa się, że profil terpenowy również odgrywa dużą rolę w modulowaniu (lub „sterowaniu”) typem haju, którego doświadczamy. Dlatego koneserzy konopi kładą tak duży nacisk na zbieranie, suszenie i peklowanie konopi.

Inną kwestią jest twój własny gust. Miłośnicy Indica mogą preferować ich ulubioną odmianę Indica niż silniejszą sativę. Być może mniej ważne jest pytanie, która odmiana zapewni Ci najwyższy haj, a ważniejsze, która odmiana najbardziej Ci się spodoba. Na przykład dla niektórych osób może to być szczep THC o średnim poziomie z pewną zawartością CBD. Najwyższe odmiany THC niekoniecznie są tymi, które najbardziej Ci się podobają.

Ilość THC potrzebna do uzyskania haju
Ilość THC, której potrzebujesz, aby uzyskać haj, różni się u różnych osób, w zależności od twojej tolerancji. Niedoświadczony użytkownik konopi indyjskich może uzyskać bardzo wysoki poziom od wapowania zioła zawierającego 5-10 mg THC. Bardziej doświadczony użytkownik może być w stanie wytrzymać 5 razy lub więcej.

Jeśli jadłeś jadalną marihuanę, doświadczony użytkownik może przyjąć około grama oleju. To około 700 mg THC, znacznie więcej niż początkujący użytkownik powinien kiedykolwiek rozważyć użycie. Jednym z kontrowersyjnych obszarów w krajach posiadających legalne marihuanę jest siła i oznakowanie produktów spożywczych z konopi. Niektórzy martwią się, że produkty spożywcze z konopi indyjskich mogą być zbyt mocne dla nieostrożnego konsumenta i chcą ustalić limity THC. Inni martwią się, że niektóre produkty spożywcze za bardzo przypominają dziecięce cukierki. Jedną z kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas spożywania produktów spożywczych o wysokiej zawartości THC, jest to, że haj może nie osiągnąć szczytu przez kilka godzin. W tym czasie ważne jest, aby nie jeść więcej produktów spożywczych.

Jak THC sprawia, że jesteś na haju?
Za wchłanianie, dystrybucję, metabolizm i eliminację THC z organizmu odpowiada skomplikowany proces biochemiczny zwany farmakokinetyką. W organizmie THC wchodzi w interakcję z ludzkim systemem kannabinoidów endo. Z THC wiążą się określone receptory, zwłaszcza receptory CB1, przeznaczone wyłącznie dla kannabinoidów.

Odkrycie układu endokannabinoidowego w latach 90-tych było przełomem w zrozumieniu sposobu, w jaki organizm wykorzystuje kannabinoidy. Nawet dziś naukowcy wciąż tylko zarysowują powierzchnię nauki o kannabinoidach i medycynie kannabinoidowej. Pozostaje jeszcze wiele do nauczenia się o tym, jak THC wpływa na organizm i nagradza umysł tak wielką przyjemnością. Czyni to wszystko z wyjątkowo zróżnicowanym zakresem korzyści medycznych i tak niewielką liczbą skutków ubocznych.

Efekty THC o wysokiej sile działania
Dla doświadczonych użytkowników marihuany skutki spożycia dużej ilości bardzo silnego, bogatego w THC szczepu mogą wydawać się nieco dezorientujące, ale mimo to zachwycająco przyjemne. Doświadczony użytkownik konopi jest często bardziej przyzwyczajony do skutków THC niż okazjonalny i rzadziej odczuwa panikę lub niepokój po spożyciu dużej ilości. W rzeczywistości wielu regularnych użytkowników konopi uważa, że wielki hit to jeden z lepszych sposobów na relaks i odpoczynek.

Efekty psychoaktywne wydają się potężne po dużym uderzeniu THC. Możesz mieć ochotę położyć się, zrelaksować się przed telewizorem, muzyką lub przyjaciółmi. Niektórzy ludzie mają szalony apetyt po szczególnie silnym uderzeniu THC. Wielu użytkowników doświadcza początkowego przypływu euforii, po której następuje przyjemne poczucie dobrego samopoczucia. Całe doświadczenie może trwać kilka godzin.

W zależności od używanej odmiany konopi możesz czuć się bardziej wypoczęty, a nawet chcieć się zdrzemnąć. I odwrotnie, niektórzy ludzie wolą chodzić do klubów. Każdy jest inny, z unikalnym systemem endokannabinoidowym. Różne osoby mogą odczuwać całkiem różne efekty, nawet przy takiej samej ilości THC.

Jak uzyskać najlepszą moc THC
Niezależnie od tego, czy uprawiasz niewielką liczbę roślin w domu, czy robisz to na bardziej profesjonalną skalę, każdy chce zoptymalizować warunki w pomieszczeniu i jakość zbiorów. Jednym ze sposobów na skokowy wzrost poziomu jakości jest rozwój dzięki wysokiej jakości światełku LED od uznanego dostawcy. Uaktualnienie do LED jest jednym z najdroższych ulepszeń pokoju do uprawy, jakie kiedykolwiek wykonasz. Ale będzie to również jeden z najważniejszych i taki, którego nie pożałujesz.

Wielu profesjonalnych hodowców porównało LED bezpośrednio z HPS przy użyciu identycznych klonów. Klony wyhodowane pod lampą LED wykazują wyższy poziom THC niż te wyhodowane pod HPS. Poziomy THC około 17% pod HPS mogą wzrosnąć do około 23% pod LED. Dodaj światło UVB do uprawy, jeśli naprawdę chcesz poprawić genetykę i zwiększyć THC o kilka punktów procentowych.

Posiadanie najlepszych nasion konopi jest również kluczowym czynnikiem w uzyskaniu najwyższego poziomu THC i najlepszej mocy. Jeśli używasz nasion marihuany niskiej jakości, nigdy nie uzyskasz plonów wysokiej jakości, bez względu na to, jak zoptymalizowany jest twój pan młody. Wybierz najlepsze nasiona marihuany, jakie możesz, od firmy nasienniczej o reputacji, której możesz zaufać.

Tak bardzo liczy się doświadczenie w rozwoju. Nauczenie się, jak zapewnić roślinom prawidłowe odżywianie, oświetlenie i wodę przez cały okres wzrostu, wymaga czasu. Im więcej się uczysz, tym stajesz się lepszy.

Jak długo THC traci swoją moc
Marihuana przechowywana w zamrażarce pozostanie silna przez wiele lat, prawdopodobnie dekadę lub dłużej. Nawet marihuana, która była przechowywana w temperaturze pokojowej i zapomniana w szufladzie przez 3-4 lata, może być wędzona i cieszy się dobrą jakością. Im cieplejsze warunki przechowywania, tym szybciej THC ulegnie degradacji. Oczywiście wyższe temperatury powodują również utratę aromatycznych terpenów. Światło również degraduje THC, zamieniając je w CBN. Z tego powodu zawsze dobrze jest przechowywać pąki w ciemnym miejscu, nigdy w słoiku wystawionym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Jak mierzyć moc THC w domu
Niestety, jak dotąd nie ma taniego, powtarzalnego i niezawodnego sposobu pomiaru poziomu THC w pąkach w domu. Wiele tanich urządzeń analitycznych pojawiło się i zniknęło na przestrzeni lat. Istnieją również czujniki, które łączą się ze smartfonami, które twierdzą, że są w stanie zmierzyć moc THC w prosty, tani, powtarzalny i dokładny sposób. Niestety żadne z tych urządzeń nie jest niezawodne. Firma Dutch Passion widziała i testowała wiele z nich na przestrzeni lat.

Najlepszym sposobem pomiaru poziomu THC jest skorzystanie z profesjonalnego laboratorium analitycznego. Niestety, pomiar kannabinoidów i terpenów może kosztować znacznie ponad 100 euro. Jest to wydatek konieczny dla profesjonalnych banków nasion konopi i licencjonowanych producentów konopi. Ale niewielu hodowców domowych może sobie pozwolić na ten przywilej.

Jak sprawdzić moc THC w topach
Metody takie jak TLC (chromatografia cienkowarstwowa) mogą być stosowane w celu uzyskania przybliżonych wyników bez konieczności stosowania drogiego sprzętu analitycznego. Jednak najdokładniejsze wyniki pochodzą z profesjonalnych laboratoriów chemicznych wyposażonych w maszyny do wysokociśnieniowej chromatografii cieczowej (HPLC). Mogą one mierzyć dokładne ilości kannabinoidów, z dokładnością do jednego lub dwóch miejsc po przecinku.

Na co zwrócić uwagę podczas szczytowej mocy THC
Podczas uprawy konopi wielu hodowców zbiera plony w punkcie określonym przez wygląd włosków. Dokładny czas zbioru zależy od osobistego gustu. Niektórzy wolą zbierać wcześnie, podczas gdy wszystkie włoski są czyste, co zapewnia energetyczny haj. Inni wolą cięższy kamień, być może zbierając, gdy zobaczą, że wiele włosków ma kolor bursztynowy. Być może bardziej powszechna jest tendencja do zbierania się w pewnym momencie w środku, kiedy włosie są głównie mętne.

Czy tracisz moc z THC podczas przygotowywania masła kanabalowego i produktów spożywczych?
Jednym z niebezpieczeństw związanych z gotowaniem z konopi indyjskich (lub ekstraktów z konopi indyjskich, takich jak masło z konopi indyjskich, olej z konopi indyjskich itp.) Jest przegrzanie / przegrzanie potraw i pozwolenie, aby nadmiar ciepła zdegradował część THC. Na przykład każdy, kto używa patelni do robienia potraw, będzie miał mniejszą kontrolę nad maksymalnymi osiągniętymi temperaturami niż piekarnik sterowany termostatycznie. THC jest stosunkowo stabilny podczas przygotowywania produktów spożywczych. Ale jeśli wystawisz THC na długotrwałe działanie wysokich temperatur (np. 250 ° C), możesz spodziewać się spadku siły działania. Ale postępuj zgodnie ze sprawdzonym przepisem z niższą temperaturą piekarnika i powinno być dobrze.

Jak zwiększyć poziom THC podczas uprawy konopi

Jednym z częstych pytań hodowców jest „jak zwiększyć poziom THC w mojej uprawie?”. Wraz ze wzrostem doświadczenia hodowcy (niestety nie ma tu dróg na skróty!), Poprawia się zdolność rozumienia i dbania o rośliny. Podobnie jak wyniki i jakość zbiorów.

Zwróć uwagę, że Dutch Passion określa odmiany zgodnie z potencjałem siły działania genetyki. W dobrych warunkach uzyskasz bardzo wysoki poziom THC od jednej z odmian Dutch Passion o bardzo wysokiej zawartości THC. Jednak ważne jest, aby stwierdzić, że bez dobrych warunków wzrostu rośliny po prostu nie osiągną pełnego potencjału i uzyskasz niskie wyniki THC.

Jeśli poważnie myślisz o doskonaleniu swoich umiejętności i chcesz poznać przydatne wskazówki i porady, ten blog może być przydatny do czytania.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 533 800 909

Email: sklep@tanienasionamarihuany.pl

więcej więcej
Producenci

Wszystkie materiały na tym Blogu są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie namawiamy nikogo w żadnym wypadku do spożywania/uprawy i nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności karnej. Posiadanie i Hodowla Marihuany w Polsce jest zabroniona i pozbawiania karą wolności. Samo posiadanie nasion konopi jest Legalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl